Księgowość Kraków – jak wybrać, ile kosztuje księgowy w Krakowie
Księgowość KRAKÓW. ➜ KOSZT
13 czerwca 2017
Księgowość Wrocław – jak wybrać, ile kosztuje księgowy we Wrocławiu
Księgowość WROCŁAW. ➜ KOSZT
20 czerwca 2017
Sale konferencyjne Wrocław – koszt wynajmu sal konferencyjnych we Wrocławiu

Planujesz organizację konferencji w mieście sprzyjającym innowacyjnym pomysłom? Wybierz Wrocław, wielokrotnie wyróżniany w rankingach jako miasto atrakcyjne dla biznesu. „Miasto spotkań”- jak zwykło mawiać się o Wrocławiu, przyciąga przedsiębiorców dynamiką rozwoju, bogatą ofertą kulturalną i klimatyczną atmosferą Starego Miasta.

 

Spotkanie biznesowe w hotelu – ceny wynajmu sal konferencyjnych w Wrocławiu

Szeroką ofertę wynajmu sal konferencyjnych dla firmy można znaleźć w samym sercu Wrocławia – w zabytkowych kamienicach i nowoczesnych gmachach licznych hoteli znajdujących się na starówce. Luksusowe warunki konferencyjne oferują pięciogwiazdkowe hotele takie jak Double Tree By Hilton, The Granary Suits, Monopol czy Platinum Palace Hotel. Jedną z największych hotelowych powierzchni konferencyjnych, z przestronną przestrzenią wystawienniczą, oferuje czterogwiazdkowy Hotel Scandic. Zmodernizowane centrum konferencyjne udostępniane jest w nim dla 550 uczestników (największa sala hotelu mieści do 300 osób w ustawieniu teatralnym). Sale konferencyjne, wyposażone w ekran, flipchart, projektor multimedialny oraz niezbędnik konferencyjny (notesy, długopisy itp.) można wynająć wraz z ofertą całodziennej przerwy kawowej już od 120 zł/h. Należy zaznaczyć, że obiekt ten dedykuje klientowi biznesowemu koncept „świadomego spotkania”, promując dla potrzeb konferencji wykorzystanie certyfikowanych materiałów ekologicznych. Nowum w branży hotelarskiej segmentu biznesowego stanowi w hotelu centralna przerwa kawowa, serwowana w formie bufetu i dostępna dla wszystkich gości konferencyjnych w obiekcie. W hotelu Cubus o podobnym standardzie usług, zlokalizowanym nieopodal rynku, wynajem całodziennej sali dla 80 osób kosztuje 1 100 zł, a koszt użyczenie tej sali w godzinach wieczornych spada do 500 zł. Sprzęt techniczny udostępniany jest za dodatkową opłatą: rzutnik multimedialny i ekran za 150 zł, flipchart – 100 zł, zaś mikrofon bezprzewodowy za 70 zł. Propozycja gastronomii hotelu dla gości konferencyjnych przedstawia się następująco: przerwa kawowa dostępna jest już za 17 zł/os, a koszt lunchu mieści się w granicach 45-80 zł/os. Popularnym biznesowym hotelem w Wrocławiu jest też Haston City Hotel, zlokalizowany na obrzeżach miasta (dzielnica Psie Pole). Hotel, wyróżniający się pod względem elegancji aranżacji przestrzeni oraz wysokiej jakości obsługi, dysponuje odrębną strefą Congress Center z dużym wyborem sal konferencyjnych o zróżnicowanej powierzchni. Sale, zdolne pomieścić nawet 600 uczestników konferencji, wyposażone są w nowoczesny sprzęt multimedialny. Wynajem sali wraz z podstawową techniką audiowizualną wliczony jest w pakiet konferencyjny, którego koszt wyznacza granica cen 120-150 zł/os. Atrakcyjne cenowo oferty konferencyjne  dostępne są w Hotelach Diament, HP Park Plaza, Campanile oraz Europeum. W większości hoteli wrocławskich, grupy konferencyjne mogą ubiegać się do 20 procent zniżki za wycenę pakietów biznesowych.

 

Centra konferencyjne w Wrocławiu – polecane miejsca, koszt sal konferencyjnych

Najbardziej prestiżową lokalizacją do organizacji konferencji w Wrocławiu jest Hala Stulecia wraz z bezpośrednio przylegającym do zabytkowego gmachu – Wrocławskim Centrum Kongresowym. Jest to największy pod względem powierzchni kompleks konferencyjny, mieszczący kilkanaście wielofunkcyjnych, dużych i kameralnych sal (w tym przeszklone audytorium dla 990 osób), przestronne kuluary, tarasy oraz restaurację zapewniającą obsługę gastronomiczną dla potrzeb organizowanych tam eventów. Wynajem profesjonalnie wyposażonych technicznie sal zaczyna się od kwot rzędu 3 000 zł/8h. Wycena dodatkowej techniki audiowizualnej oraz usług niezależnego zaplecza cateringowego proponowana jest w indywidualnym kosztorysie, jednak ceny wynajmu nie odbiegają dalece od kosztów proponowanych przez inne ośrodki konferencyjne. Dogodną lokalizację spotkań biznesowych proponują w mieście również nowoczesne biurowce, np. Silver Tower Center z 8 nowoczesnymi salami, z czego największa może obsłużyć konferencję dla 550 uczestników. Popularnymi miejscami organizacji konferencji są gmachy Wrocławskiego Parku Przemysłowego, Cuprum Novum lub Business Garden. W podanych obiektach koszt wynajmu wyposażonych technicznie sal konferencyjnych wyznaczany jest w granicach od 55-80 zł/h. Centrum konferencyjno-szkoleniowe Copernicus udostępnia dużą salę konferencyjną za 90 zł/h, zaś sale mniejsze, mieszczące do 40 osób, kosztują od 30 zł/h. Przerwa kawowa wyceniana jest tam na 10-13 zł/os. a serwis lunchu kosztuje od 18 do 25 zł/os. Niższych kosztów za wynajem sal konferencyjnych można spodziewać się w licznych, mniejszych obiektach udostępniających powierzchnie przeznaczone do organizacji konferencji. Za przykład może posłużyć  ośrodek Workband – z proponowanym kosztem wynajmu sali już od 40 zł/h, albo centrum szkoleniowo-konferencyjne w dzielnicy Wrocław Fabryczna, mieszczące się w nowoczesnym obiekcie o industrialnym wystroju, gdzie sala konferencyjna dla obrad 80 osób kosztuje 90 zł/3h (koszt tej sali przy wynajmie powyżej 6 h obniża się do 75 zł). Ofertę organizacji konferencji przedstawiają również obiekty naukowe np. kompleks sal  dostępny w prężnie rozwijającej się Politechnice Wrocławskiej albo sale wynajmowane przez Wyższą Szkołę Handlową (godzinne wypożyczenie auli wyceniane jest na 180 zł, a sali konferencyjnej dla obrad 50 osób na 80 zł/h).

 

Konferencje w obiektach zabytkowych – podwrocławskie lokalizacje sal biznesowych

Przedstawiając ofertę usług dedykowanych przedsiębiorcom, warto wspomnieć o podmiejskich lokalizacjach obiektów konferencyjnych. Region Dolnego Śląska, niezwykle atrakcyjny pod względem krajoznawczym, przyciąga doskonale rozbudowaną infrastrukturą przeznaczoną również dla sfery biznesu. Niestandardowa organizacja konferencji w pałacu lub zamku właściwie stała się już pożądaną praktyką wśród wrocławskich firm. Uczestnikom biznesowych spotkań towarzyszy atmosfera wyjątkowości, a w przypadku obecności na konferencji zagranicznych partnerów firmy stanowi też znakomitą okazję do zaprezentowania rodzimej kultury. Odrestaurowane wnętrza zabytków kryją komfortowe hotele z nowoczesnym zapleczem konferencyjnym, należy jednak pamiętać, że przestrzeń sal biznesowych w pałacach z reguły bywa dość ograniczona. Bezsprzecznym atutem tych miejsc jest wysoka jakość obsługi, proponowana w bardzo konkurencyjnych cenach. Atrakcyjną lokalizacją dla grup konferencyjnych jest Zamek Topacz – kompleks hotelowy oddalony od Wrocławia tylko o 20 minut jazdy, który może przyjąć  w 5 salach konferencyjnych do 500 osób. Ceny wynajmu wyposażonych technicznie sal rozpoczynają się już od 1 000 zł/dzień, a dla uczestników konferencji oferowana jest zniżka na dodatkowe atrakcje w zamkowym SPA oraz zwiedzanie mieszczącego się tam muzeum zabytkowych aut. Przyjaznym miejscem do organizacji konferencji jest również pałac w Krobielowicach, w którego murach znajduje się hotel, restauracja i 3 sale konferencyjne (stawka wynajmu sal – od 80 zł/h, przerwa kawowa oferowana od 16 zł/os).  Rozległy teren zielony, na którym urządzono pole golfowe zapewnia idealną rozrywkę dla uczestników konferencji. Podobnie wycenianą ofertę usług kierują do grup konferencyjnym pałace Brzeźno i Brunów (wynajem sali – 100 zł/h, 600 zł/dzień, sprzęt techniczny – 200 zł/dzień). Z dalszych lokalizacji, bardzo chętnie odwiedzanych przez gości biznesowych, można polecić sąsiadujące ze sobą pałace w Wojanowie i Łomnicy, zamek Czocha oraz zamek o światowej już sławie – Książ. Historyczne rezydencje harmonijnie wpisały się w erę nowoczesnych wyzwań i oferują usługi konferencyjne z najwyższą klasą na bardzo preferencyjnych warunkach cenowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *