Firma sprzątająca Łódź - ceny oraz różnice, jak wybrać najlepszą firmę w Łodzi?
Firma SPRZĄTAJĄCA Łódź. ➜ KOSZT
5 czerwca 2017
Agencja interaktywna – ceny oraz zakres usług
AGENCJA Interaktywna. ➜ Koszt ✚ JAKIE Usługi
12 czerwca 2017
Sale konferencyjne Warszawa – koszt wynajmu sal konferencyjnych w Warszawie

Warszawa, jako największy biznesowy ośrodek w kraju, może poszczycić się niezwykle zróżnicowaną ofertą sal konferencyjnych. Konferencja w hotelu, centrum kongresowym, zabytkowej willi – organizatora eventu czeka nie lada wyzwanie. Może postawić zarówno na nowoczesne wyposażenie sal, jak i wysoką klasę obsługi. W każdym przypadku, w Warszawie – satysfakcja klienta z konferencji jest zawsze gwarantowana.

Jak wyszukać idealną salę konferencyjną w Warszawie?

Bogate zaplecze usług dla biznesu proponują przede wszystkim nowoczesne centra konferencyjno-szkoleniowe oraz hotele. Miejscem organizacji konferencji w Warszawie są też muzea, teatry, zabytkowe pałace i dworki, a także sale udostępniane w obiektach naukowych i sportowych. Jak dotrzeć do kompleksowej informacji na temat dostawców usług konferencyjnych? – najszybciej korzystając z podpowiedzi internetowych wyszukiwarek. Współczesne wortale branży eventowej są na bieżąco aktualizowane, a kompleksowe opisy obiektów ze zdjęciami sal konferencyjnych zawierają dane na temat ich ilości, pojemności i sposobów aranżacji, informują też o wyposażeniu technicznym. Oferty, w postaci prezentacji infrastruktury obiektu, pozwalają na ogólne zorientowanie się w wachlarzu świadczonych usług, nie rozwieją jednak wszelkich wątpliwości przyszłego organizatora konferencji. Szczegółowe dane z wyceną wynajmu sal osiągane są tylko w odzewie na zapytanie klienta. Analizując internetowe oferty sal konferencyjnych warto upewnić się, czy jakość świadczonych usług kształtuje się na podobnym poziomie. Zorientować, czy dojazd do wybranego obiektu nie będzie stanowił problemu dla zapraszanych gości (bliskość głównych węzłów transportu). W sytuacji, gdy wymogiem realizacji spotkania biznesowego jest również nocleg uczestników, należy ustalić czy obiekt dysponuje odpowiednią ilością pokoi do zakwaterowania i zapleczem gastronomicznym. Niektóre wyszukiwarki sal konferencyjnych posiadają dodatkową opcję rekomendacji obiektów, i jest to niewątpliwie narzędzie, które warto wziąć pod uwagę. Najlepsze, przetestowane rekomendacje sal konferencyjnych w Warszawie można uzyskać od zespołu ekspertów z lokalnej agencji eventowej.  Profesjonalni event managerowie dopasują ofertę do wymagań klienta, podpowiadając dodatkowe rozwiązania usprawniające organizację konferencji firmy.

 

Koszt sali konferencyjnej – czynniki wpływające na cennik wynajmu

Zastanówmy się, co wpływa na koszt wynajęcia sali konferencyjnej w Warszawie? Po pierwsze, lokalizacja – stolica bezkonkurencyjnie króluje w wyborze sal konferencyjnych, jednocześnie koszt ich wynajęcia jest wyższy niż w innych miastach. Im bliżej centrum miasta znajduje się ośrodek dla biznesu, tym większe opłaty za udostępnienie sali konferencyjnej. Wypożyczenie sali nieodłącznie wiąże się z kosztem wynajmu znajdujących się w niej udogodnień: profesjonalnego sprzętu audiowizualnego, nagłośnienia i  oświetlenia sali, dostępu do Wi-Fi czy połączeń wideokonferencji, wreszcie – wynajmu mebli, nierzadko luksusowych, służących do aranżacji przestrzeni sali, a nawet usług dodatkowych np. w postaci dekoracji florystycznych. Cena wynajmu sali obejmuje pracę fachowej obsługi technicznej i administracyjnej (recepcje i materiały informacyjne, obsługa i nadzór działu meeting&event). Do kosztu pakietu konferencyjnego wlicza się też usługi gastronomiczne (przerwy kawowe, lunch). Wycena sali biznesowej zależy od czasu trwania konferencji (standardowy czas wynajmu sali to 4h, 8h, cały dzień). Zlecenia usług konferencyjnych, wykraczające poza normatywną praktykę obiektu eventowego, naliczane są z reguły indywidualnie, a promocyjność oferty cenowej zwykle zależy od typu i ilości usług zawartych w zamówieniu klienta.

Warszawskie sale konferencyjne – cennik wynajmu

Rozpiętość cenowa wynajmu sal konferencyjnych w Warszawie jest stosunkowo duża. Granicę kosztów wynajmu sal biznesowych wyznacza standard wyposażenia i świadczonych usług, jakość obsługi i oczywiście lokalizacja ośrodka konferencyjnego. Można wynająć salę w stolicy już za 30-40 zł/h, ale dla obrad  tylko 10 osób, wyposażoną jedynie w flipchart (plus 50 zł za rzutnik) i bez cateringu (dodatkowe 50 zł). Realny, średni koszt wynajęcia sali konferencyjnej dla 50 osób (w cenę wliczony jest podstawowy sprzęt techniczny), w małym centrum konferencyjnym zlokalizowanym w śródmieściu, przekracza cenę 130 zł/h. Przerwa kawowa w takim obiekcie wyceniana jest na 16-20 zł/os. W tej samej lokalizacji można wynająć salę konferencyjną dla 200 osób za 600 zł/4h. W przypadku, gdy klient biznesowy chce podejmować gości w progach prestiżowego obiektu, np. 5 gwiazdkowego hotelu w centrum (Radisson Blu), za pakiet wynajmu sali konferencyjnej musi zapłacić ok. 160-180 zł/os. (w pakiecie oferowane są multimedia, nadzór techniczny i przerwy kawowe). Przestrzeń konferencyjną w hotelach stanowią z reguły sale wielofunkcyjne, z ruchomymi ścianami działowymi, wyposażone w technikę audiowizualną.  Hotele biznesowe, odróżnieniu do większości miejskich centrów konferencyjnych, dysponują zapleczem noclegowym i gastronomicznym, również ofertą relaksu w SPA, i są to ich niezaprzeczalne atuty przy organizacji konferencji trwających więcej niż jeden dzień. Niektóre z hoteli miejskich posiadają dodatkową strefę odpoczynku dla gości w postaci tarasów i zakątków zieleni (Double Tree by Hilton, 15 km od centrum).  Miejskie centra konferencyjne charakteryzują się dużym wyborem, zróżnicowanych gabarytowo sal konferencyjnych o podwyższonym standardzie aranżacji i bogatym wyposażeniem w multimedia. Wycena sali w dużym centrum konferencyjnym kształtuje się podobnie jak w miejskich hotelach – od 150 zł/h (np. w centrum Golden Floor Plaza lub Adgar Plaza). W większości ofert konferencyjnych tych obiektów figuruje również zewnętrzna usługa cateringowa, bezpłatny parking oraz zaplecze rekreacyjne dla uczestników spotkań.

Podmiejskie centra konferencyjne – atrakcyjne lokalizacje

Organizacja konferencji z dala od hałasu miasta, w doskonale zorganizowanych ośrodkach konferencyjnych, stanowi atrakcję dla zaproszonych gości biznesowych. Podwarszawskie centra konferencyjne i hotele biznesowe, oferują nie tylko komfortowe warunki do przebiegu konferencji, ale umożliwiają też odpoczynek i rekreację na zakończenie obrad. Dojazd do podmiejskich obiektów konferencyjnych nie przekracza godziny jazdy, i jak zapewniają organizatorzy spotkań – biznesowy pobyt,  w połączeniu z energią natury, wyzwala w uczestnikach eventu niespotykane pokłady kreatywności. Wiele firm przekonuje się do skorzystania z bogatego zaplecza podwarszawskich obiektów konferencyjnych, tym bardziej, że ośrodki te, chcąc przyciągnąć uwagę klientów biznesowych, często oferują usługi w promocyjnych cenach (np. okazyjny lub bezpłatny cennik SPA dla gości konferencyjnych lub zniżkę cen na pakiet konferencyjny). W praktyce, grupy konferencyjne mogą ubiegać się o rabat na niektóre świadczenia (zniżki na wynajem sal oscylują w granicach 15-25 procent). Przykładem niech posłuży Centrum Kongresowe Warszawianka, zdolne pomieścić w 30 salach konferencyjnych ponad 2 tysiące gości, z czego połowę w profesjonalnie wyposażonej technicznie sali kongresowej. Centrum posiada teren zielony z bezpośrednim dostępem do plaży Zalewu Zegrzyńskiego oraz przystań.  Cennik dla grup konferencyjnych przedstawiany jest w szczegółowym kosztorysie pobytu i uwzględnia rabat nawet do 25 procent za wynajem sali konferencyjnej. Dzienny koszt wynajmu sali mieszczącej 150 osób to wydatek 3 000 zł (w cenie zawarty jest podstawowy sprzęt techniczny; dodatkowa technika kosztuje następująco: zestaw nagłośnieniowy plus 3 mikrofony – 500 zł, laptop – 250 zł, flipchart – 60 zł). Oddzielnie przygotowana jest wycena  gastronomii konferencyjnej:  lunch bufetowy z napojami kosztuje ok. 70 zł/os., zaś przerwa kawowa (napoje ciepłe i zimne oraz ciastka) – 18 zł/os.  Podobnie zagospodarowanym obiektem do przyjęcia gości biznesowych, jest kompleks konferencyjno-wypoczynkowy Narvil. Hotel proponuje wybór zróżnicowanych pakietów konferencyjnych w salach wielofunkcyjnych, a także spotkania biznesowe realizowane w plenerze, podczas rejsu po Narwi, a nawet w strefie SPA. Koszt pakietów konferencyjnych w mniejszych obiektach biznesowych, adekwatnie do proponowanego standardu  usług, nie różni się dalece od wyceny sal konferencyjnych w Warszawie, i zależny jest od typu i ilości wykupionych świadczeń biznesowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *