Sale konferencyjne Poznań – koszt wynajmu sal konferencyjnych w Poznaniu

Księgowość Szczecin – jak wybrać, ile kosztuje księgowy w Szczecinie
Księgowość SZCZECIN. ➜ KOSZT
10 lipca 2017
Reklama firmy – najskuteczniejsze kanały reklamy oraz agencje reklamowe
Reklama FIRMY. ➜ ILE kosztuje i JAK wybrać?
16 lipca 2017
Sale konferencyjne Poznań – koszt wynajmu sal konferencyjnych w Poznaniu

Stolica Wielkopolski to miejsce na mapie z klimatem… dla dobrego biznesu. Poznań, którego gospodarność mieszkańców stała się wręcz przysłowiowa, zapracował na zasłużoną renomę przedsiębiorczego miasta dzięki spójnej strategii rozwoju biznesu i stabilności rynku inwestycyjnego. Zachęca do lokowania firm w mieście, w którym historyczna architektura przeplatana jest nowoczesnymi rozwiązaniami infrastruktury dla sfery biznesu. Idealny klimat sprzyja w Poznaniu również organizatorom imprez biznesowych – liczne obiekty konferencyjne dają możliwość realizacji spotkań zarówno kameralnych, jak firmowych wydarzeń specjalnych na całkiem dużą skalę.

 

Poznańska jakość usług o światowej klasie – największe sale konferencyjne w mieście

Najbardziej znanym i rozpoznawalnym miejscem do organizacji konferencji w mieście jest rozległy kompleks targowy Poznań Congress Center. To nowoczesne centrum kongresowe, wystawiennicze i widowiskowo-sportowe oferuje wynajem aż 70 sal konferencyjnych, 16 pawilonów wystawienniczych oraz otwartą przestrzeń eventową. Zróżnicowane pod względem architektonicznym wnętrza centrum konferencyjnego pozwalają na realizację spotkań o różnorodnym charakterze, począwszy od kameralnych 20-osobowych narad biznesowych, aż do kilkutysięcznych kongresów uświetnionych kulturalnymi atrakcjami. Wynajem sali plenarnej wraz z nagłośnieniem, oświetleniem oraz obsługą techniczną wyceniona jest na 13 000 zł (za 6h konferencji), każda dodatkowa godzina wynajmu kosztuje 1 300 zł; każdorazowo przy wypożyczeniu sali pokrywa się też opłatę 2 000 zł za ustawienie sali w układzie forum. Dla mniejszej liczby uczestników konferencji możliwy jest wynajem częściowy sali (11 000 zł), jak również zagospodarowanie dla potrzeb eventu przestronnego foyer (5 000 zł). Niekwestionowaną wizytówką Poznania na mapie eventów jest również Aula Artis, znana z najciekawszych wydarzeń kulturalnych, jak również dużych spotkań konferencyjnych gromadzących do 600 uczestników. Sala zlokalizowana przy Collegium da Vinci udostępniana jest dla biznesowych eventów wraz z nowoczesnym wyposażeniem multimedialnym, technicznym i translacyjnym oraz obsługą logistyczną wydarzenia. Całodniowy cennik kompleksowego wynajmu Auli Artis przekracza 15 000 zł. W gmachu Collegium da Vinci znajduje się ponadto 51 sal konferencyjnych, szkoleniowych i komputerowych. Największa sala konferencyjna mieści do 320 uczestników i wynajmowana jest całodniowo za 1 600 zł.; koszt wypożyczenia pozostałych sal mieści się w ramach cenowych od 100 do 300 zł/h. Interesująca dla organizatorów eventów jest też przestrzeń wystawiennicza udostępniana przez uczelnię – 6 estetycznych powierzchni można swobodnie zaaranżować (z profesjonalną pomocą obsługi) już od 100 zł/h.

 

Wynajem sal konferencyjnych w dużych centrach kongresowych Poznania

W samym centrum Poznania  mieści się jedno z największych centrów konferencyjnych, w którym regularny wynajem sal proponowany jest w korzystnych pakietach cenowych. Centrum Ogrodowa 12 dysponuje 16 salami konferencyjnymi w pełni dostosowanymi do organizacji konferencji, szkoleń oraz spotkań biznesowych. Cennik za wynajem najmniejszych sal rozpoczyna stawka 25 zł/h, w przypadku sal mieszczących do 90 uczestników konferencji wycena za wynajem sięga 60 zł/h. Standardowe wyposażenie sal konferencyjnych obejmuje: Internet Wi-Fi, sprzęt multimedialny (telewizor lub rzutnik), flipchart oraz recepcję concierge. Dodatkowa wycena w Centrum Ogrodowa 12 dotyczy gastronomii konferencyjnej (przerwa kawowa dostępna jest w cenie 15-20 zł/os.), i opłat parkingowych; obiekt współpracuje z okolicznymi hotelami i dodatkowo proponuje usługę noclegu w preferencyjnych stawkach. Organizatorów spotkań biznesowych przyciąga w Poznaniu niepowtarzalny charakter i uroda Starej Drukarni, obecnie mieszczącej Concordię Design. Kreatywny zespół Concordii, prowadzący usługi szkoleniowe i konsultingowe, w zabytkowym gmachu oddaje do dyspozycji firm kreatywne centrum konferencyjne wraz z usługą organizacyjną nietypowych rozwiązań eventów. Centrum mieści dwie przestronne sale konferencyjno-bankietowe oraz 7 kameralnych sal z nowoczesnym zapleczem technicznym i restauracją. Kompleksową obsługę konferencji i bogatą ofertę dodatkowych atrakcji zapewnia Maltańskie Centrum Szkoleniowo-Konferencyjne (6 sal), którego wyjątkowym atutem jest lokalizacja – rozległy zielony teren nad jeziorem.

 

Nowoczesne biurowce – estetyczny komfort i preferencyjne ceny wynajmu sal konferencyjnych

Elegancki standard sal konferencyjnych, funkcjonalność wyposażenia i wysoką jakość obsługi zapewniają przedsiębiorcom poznańskim liczne biurowce. Jednym z ciekawszych miejsc do organizacji spotkań biznesowych jest zabytkowa kamienica w centrum miasta przy ul. Młyńskiej 12, pieczołowicie odrestaurowana, mieści obecnie prestiżową przestrzeń biurowo-konferencyjną. 12 sal gwarantuje najwyższą jakość obsługi technicznej (zdalnie sterowane zestawy projekcyjne, sprzęt umożliwiający wideokonferencje, technika nagłośnieniowo-oświetleniowa itp.), swobodną aranżację modułowej przestrzeni oraz nadzór logistyczno-techniczny. Koszt wynajmu komfortowych sal w obiekcie kształtuje się od 90 zł/h, zależny jest od pojemności sali oraz czasu trwania konferencji, istnieje możliwość skorzystania z oferty dodatkowych usług. W pobliżu poznańskiego rynku usługi konferencyjne dedykuje firmom również biurowiec za Bramką Poznańskiego Parku Technologiczno-Przemysłowego. W budynku mieszczą się 3 wielofunkcyjne sale konferencyjne przeznaczone do spotkań dla 100 osób oraz przestronne foyer, zagospodarowywane wystawienniczo lub udostępniane na organizację przerw kawowych. Popularnym miejscem spotkań biznesowych w centrum miasta jest biurowiec Nobel Tower Centrum Zaawansowanych Technologii. 14-kondygnacyjny, inteligentny, energooszczędny i przyjazny „zielony” budynek parku naukowo-technologicznego dysponuje salą konferencyjną dla 120 uczestników oraz 11 salami dla przeprowadzenia narad w gronie 15-25 osób.

 

Konferencja w hotelu – oferty specjalne wynajmu sal konferencyjnych

Luksusowy hotel Sheraton Poznań oferuje wynajem 4 sal konferencyjnych z pełnym wsparciem organizacyjnym wydarzenia biznesowego w cenie 170 zł/os. (w pakiecie zawarty jest koszt sali w wybranym ustawieniu, rzutnik, ekran i flipchart oraz ciągła przerwa kawowa i bufetowy lunch). Goście konferencyjni hotelu mogą skorzystać również z promocyjnych cen typowanych za wynajem pokoi. Hotel Andersia, o standardzie 4 gwiazdek, oferuje wynajem 8 modułowych sal konferencyjnych z pełnym wyposażeniem multimediów i nagłośnieniem,  w pakietach konferencyjnych wycenianych średnio na 160 zł/os. Wyjątkowa oferta dotyczy wynajmu sal i cateringu konferencyjnego w poniedziałki – cena spada wówczas do 50% kosztu, natomiast dla grup konferencyjnych liczących mniej niż 12 osób, hotel proponuje przerwę kawową w cenie wypożyczenia wybranej sali. Podobny standard obsługi , elegancję przestrzeni oraz koszty pobytu konferencyjnego dedykuje klientom biznesowym Hotel Grand Royal: 3 nowocześnie wyposażone sale konferencyjne, które mieszczą do 300 uczestników spotkań, udostępniane są firmom w ofercie specjalnej z bezpłatnym dostępem do Centrum Spa & Wellness. Hotel Novotel, posiadający 6 dużych sal konferencyjnych, usługę konferencyjną łączy kompleksowo  z wynajmem podstawowego sprzętu technicznego oraz serwisem cateringu; grupy konferencyjne mogą ubiegać się o zniżkę cenową w granicach 15-20% kosztów. Uznaną renomą wśród klientów biznesowych cieszy się City Park Hotel & Residence, pięciogwiazdkowy obiekt usytuowany w odległości 4 km od centrum miasta. Nowoczesny design hotelu połączony  z wnętrzami zabytkowej kuźni kryje wnętrza w pełni wyposażonych 3 sal konferencyjnych, których wynajem oferowany jest w preferencyjnych stawkach dla grup wraz z bogatym serwisem cateringowym oraz programem relaksu w SPA.

 

Atrakcyjne miejsca wynajmu sal konferencyjnych w Poznaniu

Dużym zainteresowaniem firm podczas organizacji spotkań biznesowych cieszy się obiekt Lech Poznań Conference Center zlokalizowany przy INEA Stadionie. Jest to pierwsze tematyczne centrum konferencyjne w regionie, w którym dodatkową atrakcję dla uczestników eventu stanowią spotkania z piłkarzami i trenerami klubu. Centrum konferencyjne Lecha Poznań oddaje do wynajmu dla firm 5 sal konferencyjnych, 4 tematyczne sale z klubową aranżacją przestrzeni  i 30 małych sal szkoleniowych. Klimatyzowane sale wyposażone są w podstawowy sprzęt techniczny (rzutnik, ekrany, flipchart), istnieje możliwość doposażenia technicznego sal, udostępnienia kabin tłumaczeń symultanicznych oraz pełnego serwisu gastronomi konferencyjnej. Nietypowym miejscem spotkań biznesowych w Poznaniu są też Termy Maltańskie, które w ofercie konferencyjnej proponują wynajem 5 sal w pakietach łączących relaks w SPA oraz program rekreacyjno-sportowy.  Warta uwagi firm jest również przestrzeń konferencyjna wynajmowana przez Centrum Kultury Zamek – 10 sal konferencyjnych daje możliwość organizacji różnego typu spotkań i projektów biznesowych w zabytkowych wnętrzach cesarskiej rezydencji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *