Sale konferencyjne Mazury – koszt wynajmu sal konferencyjnych na Mazurach

Call Center Warszawa. Ile kosztuje i jak wybrać firmę call center w Warszawie
Call Center Warszawa. ➜ ILE kosztuje i JAK wybrać?
21 lipca 2017
Call Center Wrocław. Ile kosztuje i jak wybrać firmę call center we Wrocławiu
Call Center Wrocław. ➜ ILE kosztuje i JAK wybrać?
25 lipca 2017
Sale konferencyjne Mazury – koszt wynajmu sal konferencyjnych na Mazurach

Potencjał Mazur, wynikający z połączenia wyjątkowych walorów przyrodniczych i warunków dogodnych do rozwoju biznesu (ulgi podatkowe, strefy ekonomiczne, rozwój zaplecza naukowo-technologicznego, modernizacja sieci transportu) sprzyja zarówno wypoczynkowi, jak i prowadzeniu działalności biznesowej. Mazurska kraina jezior i lasów to idealne miejsce do organizacji konferencji i firmowych eventów. Region obfituje w zróżnicowany wybór obiektów konferencyjnych i świetnie wyposażonych sal, zapewniających komfortową i profesjonalną obsługę gości.

 

Mazurskie centra konferencyjne – wynajem sal w dużych kompleksach biznesowych

Największe możliwości organizacyjne może przedstawić firmom Centrum Targowo-Konferencyjne Expo Mazury zlokalizowane w Ostródzie. Imponująca powierzchnia hal i nowoczesne wyposażenie techniczne obiektu pozwalają na realizację wydarzeń biznesowych o dowolnym charakterze. Wielofunkcyjny kompleks, zdolny pomieścić 20 000 osób, udostępnia do wynajmu 8 modułowych sal konferencyjnych, komfortową przestrzeń Klubu S7 dla gości VIP, 3 hale wystawiennicze oraz pełne zaplecze gastronomiczne. Idealne warunki dla rozwoju biznesu znajdą przedsiębiorcy również w Olsztyńskim Parku Naukowo-Technologicznym, posiadającym wszechstronnie wyposażone centrum konferencyjne, składające się z 22 sal (największa sala konferencyjna mieści do 270 uczestników) oraz dodatkowej powierzchni wystawowej. Cennik wynajmu sal konferencyjnych uwzględnia opłatę preferencyjną 30% pomocy de minis od oferty stałej, której wartość netto przedstawia się następująco: najmniejsze sale do 20 osób to koszt do 160 zł/dzień, wynajem sal dla 50-90 uczestników kosztuje odpowiednio 350-630 zł/dzień, natomiast sale konferencyjne mieszczące 180 gości udostępniane są za 175 zł/h. Wypożyczenie największej sali konferencyjnej obarczone jest kosztem 260 zł/h (1 560 zł/dzień), zaś całodzienna cena oferty bazowej za wynajem powierzchni wystawienniczej opiewa na 480 zł. Centrum konferencyjne OPNT przewiduje również opłaty za odstąpienie dodatkowego wyposażenia sprzętowego: np. 15 zł to koszt flipcharta, a stawka za wynajem systemu telekonferencji wynosi 60 zł/h.

 

Wynajem sal konferencyjnych w miejskich hotelach na Mazurach

Oferta konferencyjna większych miast w regionie kierowana dla sfery biznesu przedstawia się niezwykle zróżnicowanie, zarówno pod względem  jakości obsługi, jak i możliwości usług świadczonych przez poszczególne obiekty. Podczas planowania spotkania firmowego warto pamiętać o sezonowym obłożeniu sal konferencyjnych; wczesna rezerwacja zapewni również spokojne negocjacje cenowe przewidziane przez większość obiektów dla grup konferencyjnych.  Interesującą ofertę dla firm kierują w Giżycku hotele Masovia (2 sale konferencyjne), Wodnik (3 sale) oraz hotel Europa, który poza letnim sezonem, za cenę 185 zł/os  (1 doba: nocleg z wyżywieniem plus przerwa kawowa) udostępnia salę konferencyjną gratisowo. W Iławie warto odwiedzić komfortowe hotele GrandHotel Tiffi z 7 salami konferencyjnymi oraz Stary Tartak, który udostępnia 3 profesjonalnie wyposażone sale oraz 2 business roomy. Największym hotelowym centrum konferencyjnym w Olsztynie może poszczycić się Hotel Manor –  10 sal, których wynajem na użytek eventów biznesowych proponowany jest bezpłatnie dla dużych grup (poza sezonem). W Olecku usługi konferencyjne realizuje trzygwiazdkowy Hotel Colloseum z 4 salami mieszczącymi 700 gości, zaś Ruciane-Nida zaprasza firmy do Klubu Mila Kamień, który powstał na terenie dawnego ośrodka PTTK, a obecnie zyskał nowoczesny i urokliwy żeglarski ryt. Ośrodek ten oferuje kompleksową obsługę konferencyjną (dwie sale), noclegową oraz rekreacyjną.  W Mikołajkach najbardziej znaną lokalizacją eventów firmowych jest Hotel Gołębiewski (centrum konferencyjne z 20 salami oraz przestrzenią wystawienniczą), który dla zakwaterowanych grup konferencyjnych (od 50 os.) udostępnia salę wraz z wyposażeniem nieodpłatnie.

Znane i cenione – sale konferencyjne w mazurskich hotelach rekomendowanych przez firmy

Cenioną przez firmy lokalizacją spotkań na Mazurach jest hotel Anders (Stare Jabłonki), którego wieloletnie doświadczenie w  obsłudze grup konferencyjnych umożliwia realizację najbardziej wyszukanych eventów. Sale konferencyjne udostępniane są dla grup biznesowych z rabatem do 20%, atrakcyjna cenowo zniżka oferowana jest również na pobyt w hotelowym SPA. Relaks po biznesowej naradzie rekomendowany jest również w znanym z luksusowych warunków ośrodku Wzgórza Dylewskie – hotel posiada 3 doskonale wyposażone technicznie sale konferencyjne. Obiektem chętnie odwiedzanym przez organizatorów konferencji jest Hotel Natura Mazur w Warchałach. Hotel posiada 3 duże, modułowe sale konferencyjne, kilka kameralnych salek biznesowych oraz przestronny taras umożliwiający spotkanie na świeżym powietrzu. Profesjonalny przebieg i obsługę konferencji zapewnia w regionie również Hotel Robert’s Port. Centrum biznesowe hotelu stanowią 3 sale szkoleniowe dla 90, 110 i 200 osób, kameralna salka oraz bogate zaplecze techniczne. Obiekt proponuje ponadto niecodzienną możliwość zorganizowania spotkania na pokładzie statku podczas rejsu po malowniczych jeziorach mazurskich.

 

Sale konferencyjne w historycznych mazurskich obiektach

Najbardziej znanym historycznym obiektem na Mazurach, w pełni dostosowanym do realizacji usług dla biznesu, jest XIV-wieczny zamek w Rynie. Pieczołowicie odrestaurowany zabytek, obecnie pełniący funkcję hotelu o standardzie 4 gwiazdek, posiada 3 sale konferencyjne, 2 historyczne kapitularze oraz unikatowo zaaranżowany dziedziniec, mieszczący do 900 uczestników spotkań. Wyjątkowy klimat i profesjonalizm obsługi hotelu przyciąga do Rynu gości planujących zarówno kameralne spotkania, jak i wydarzenia wymagające bardziej skomplikowanej logistyki. Cennik wynajmu sal konferencyjnych w zamku, uwzględniający rabat dla grup, przedstawiany jest zawsze indywidualnie (zależy od czasu rezerwacji, ilości i wyboru zamawianych usług oraz liczby uczestników spotkania). Komfortowe warunku dla biznesowego eventu zapewnia w Giżycku czterogwiazdkowy Hotel St. Bruno. Stylowo odrestaurowany krzyżacki zamek dysponuje nowoczesnym centrum konferencyjnym, na który składają się trzy eleganckie sale (zdolne pomieścić do 300 osób), hotelowy dziedziniec i przestronne foyer. Cennik za wynajem sal konferencyjnych dla grup rozpoczyna się od 80 zł/h i przewiduje możliwość nieodpłatnego korzystania z wybranych usług hotelowego kompleksu Wellness. Przystosowany do świadczenia kameralnych usług konferencyjnych jest też Dwór Kaliszki (Biała Piska) oraz luksusowy Pałac Pacółtowo (posiadający lądowisko i ośrodek jeździecki). Unikatowe spotkanie w stylizowanej, rustykalnej zabudowie zapewni grupom firmowym Siedlisko Morena (Stare Juhy). Wielofunkcyjne sale w zupełnie odmiennych aranżacjach oddaje do dyspozycji gości konferencyjnych Pałac Galiny – 4 nowocześnie wyposażone sale spotkań urządzone są w dawnej wozowni, kuźni, oranżerii i spichlerzu.

Atrakcje dla biznesu – oferta uzupełniająca twoją konferencję

Organizując konferencję na Mazurach warto zaplanować choć kilka dodatkowych atrakcji dla uczestników spotkania. Pomoc w zaplanowaniu rozrywki po wielogodzinnej konferencji zapewni grupom wiele lokalnych firm eventowych, jak również większość obiektów, dysponujących terenami rekreacyjnymi oraz zapleczem sprzętu wodnego i wyszkoloną obsługą. Wśród bogatej oferty atrakcji eventowych na Mazurach oczywiście najchętniej wybierane są rekreacyjne rejsy statkami, żeglarskie regaty i spływy kajakowe. Przybliżmy zatem niektóre ceny obowiązujące za wynajem sprzętu wodnego: żaglówka Omega dostępna jest od 40 zł/h,  łódź motorowa Crownline dla 6 osób (z obsługą sternika) za 400 zł/h, skuter wodny – 300 zł/h, kajak – 10 zł/h, rower wodny – 20 zł/h, a wynajem katamaranu kosztuje 150 zł/h. Pamiętajmy, że wybierając sprzęt w pakietach, zwykle można otrzymać rabat cenowy. Jeśli rywalizacja sportowa na wodzie okaże się zbyt wyczerpująca dla grupy, można zdecydować się na rejs statkiem np. po Jeziorze Niegocin za 20 zł/os., lub z Giżycka do Węgorzewa za 70 zł/os. Wieczór mogą uatrakcyjnić  tematyczne imprezy z szantami i zabawa w piratów. Atrakcje wodne nie są oczywiście jedyną formą spędzania wolnego czasu przez grupy firmowe, organizatorzy  mogą zaproponować rajdy rowerowe, motoryzacyjne, biegi na orientację, rozgrywki sportowe na boiskach czy zawody strzeleckie i paintballowe. Popularne na Mazurach są również wyprawy konne i loty balonem, w sezonie zimowym organizowane są regaty bojerów, rajdy na śnieżnych skuterach i psie zaprzęgi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *