Sale konferencyjne Kraków – koszt wynajmu sal konferencyjnych w Krakowie

Biuro rachunkowe Łódź – ceny oraz różnice, jak wybrać najlepszą firmę księgową w Łodzi
BIURO Rachunkowe Łódź. ➜ KOSZT
28 czerwca 2017
Call Center Poznań. Ile kosztuje i jak wybrać firmę call center w Poznaniu
Call Center Poznań. ➜ ILE kosztuje i JAK wybrać?
2 lipca 2017
Sale konferencyjne Kraków – koszt wynajmu sal konferencyjnych w Krakowie

Królewski Kraków z unikalnymi zabytkami przyciąga prestiżem bogatej oferty kulturalnej, naukowej i oczywiście biznesowej. Miasto odwiedzane chętnie zarówno przez turystów, jak i gości biznesowych, dysponuje liczną i zróżnicowaną ofertą wynajmu sal konferencyjnych. Miejscem spotkań stają się  najczęściej hotele biznesowe i centra konferencyjne, nie brakuje jednak możliwości do lokacji konferencji w zabytkowych i oryginalnych obiektach miasta.

 

Salony krakowskie – niestandardowe miejsca wynajmu sal konferencyjnych

Prestiżowych miejsc do organizacji spotkań biznesowych użyczają w Krakowie zabytkowe gmachy uczelni krakowskich, teatry oraz muzea. Artystyczną inspirację i profesjonalizm obsługi zapewnia eventom Teatr im. Juliusza Słowackiego w ekskluzywnej, trzypoziomowej przestrzeni sali oraz widowni, mieszczącej 530 uczestników spotkania. W poczet usług wynajmu konferencyjnego teatr oddaje również  stylowe foyer oraz westybul, doskonały do realizacji wystawienniczych. Miejscem przyciągającym organizatorów konferencji są również historyczne gmachy Uniwersytetu Jagiellońskiego – pięć reprezentacyjnych sal w Collegium Maius oraz cztery sale w Collugium Novum. Koszt wynajmu najmniejszej z sal przekracza 10 000 zł/dzień, a dla uczestników eventu możliwa jest organizacja zewnętrznego cateringu konferencyjnego. Dla potrzeb biznesowych udostępniają swoje sale również Muzeum Narodowe, krakowska filharmonia, Teatr Stary oraz centrum wystawowo-konferencyjne w Muzeum Królewskim na Wawelu. Nietypową lokalizacją spotkania biznesowego stanowi sala wynajmowana w Podziemiach Rynku Głównego lub sezonowo otwarte centrum konferencyjne na falach Wisły – na statku Stefan Batory. Unikalnym miejscem do organizacji konferencji jest również przestronna sala mieszcząca się w Centrum  Sztuki i Techniki Japońskiej.

 

Duże hotele dla biznesu – koszt wynajmu sal konferencyjnych

Organizatorzy konferencji mogą zdecydować się na realizację spotkania biznesowego w hotelach o najwyższym standardzie usług, jak i w mniejszych, kwalifikowanych jako obiekty 3-gwiazdkowe, oferujące wynajem nowocześnie wyposażonych sal konferencyjnych w niższych pułapach cenowych. Konferencyjne spotkanie w wielkim stylu proponuje hotel Sheraton Grand, dysponujący 8 salami konferencyjnymi  z nieskomplikowaną adaptacją przestrzeni, przestronnym foyer i atrium, a także tarasem z widokiem na Wawel. Sale hotelu mogą pomieścić od 12 do 300 osób i udostępniane są w pakietach biznesowych od 180 zł/os. Podobny standard świadczeń oraz ofertę konferencyjną przedstawia gościom biznesowym krakowski hotel Radisson Blue, zlokalizowany tuż przy Plantach. Zaplecze 8 sal konferencyjnych hotelu, wyposażonych w niezbędny sprzęt techniczny, stanowi idealne miejsce do organizacji dużych i kameralnych konferencji (zróżnicowane pakiety konferencyjne oferowane są w cenie od 160 zł/os.). Interesującą ofertą konferencyjną mogą poszczycić się również hotele Best Western Premier – 8 sal konferencyjnych, Galaxy Hotel zlokalizowany na Kazimierzu  (10 nowoczesnych sal biznesowych), hotel Grand Ascot i Queen Boutique Hotel (po 4 sale konferencyjne).  Średnia wycena przestrzeni konferencyjnej w tych obiektach kształtuje się na poziomie 160 zł/h, podobny koszt za wynajem sal konferencyjnych proponują też sieciowe hotele Qubus, Novotel i Campanile. Niższych kosztów wynajmu można spodziewać się w hotelach o standardzie 3 gwiazdek, np. w zabytkowym Hotelu Royal, zlokalizowanym w centrum miasta, który oddaje do dyspozycji klientów biznesowych 4 sale konferencyjne, wyposażone w podstawowy sprzęt audio-wizualny (wynajem sal od 120 zł/h). Zbliżone warunki cenowe, funkcjonalną jakość obiektu oraz zaplecze konferencyjne przedstawiają Hotel Legend, Hotel Kazimierz czy Hotel Vienna House Easy Chopin Cracow.

Krakowskie centra konferencyjne – światowa klasa obsługi spotkań biznesowych

Obiektem o światowej klasie, przystosowanym do obsługi kilku tysięcy uczestników wydarzeń kulturalnych, naukowych zjazdów, kongresów i biznesowych konferencji jest ICE Kraków Congress Centre. Zespół sal: audytoryjna, teatralna, kameralna oraz mniejsze wielofunkcyjne sale, wystawiennicza przestrzeń w foyer oraz pokoje biznesowe wyposażone są w najwyższej klasy sprzęt audio-wizualny. Popularnym miejscem odwiedzanym przez gości konferencyjnych jest Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków z 13 000 m2 przestrzeni użytkowej. Nowoczesne rozwiązania techniczne, sale adaptowane do potrzeb klienta oraz zaplecze cateringowe i noclegowe to potężny atut zachęcający przedsiębiorców do lokowania w tym obiekcie eventów biznesowych. Centrum EXPO gwarantuje również kompleksowe wsparcie organizacyjne, pełną merytoryczną, logistyczną i techniczną pomoc na każdym etapie realizacji eventu. Rekomendowanym przez firmy miejscem do organizacji konferencji jest Jagiellońskie Centrum Innowacji (południowo-zachodni rejon miasta, dogodne połączenie z centrum oraz lotniskiem), zlokalizowane tuż przy kampusie Uniwersytetu Jagiellońskiego. Obiekt konferencyjny posiada 30 nowoczesnych sal konferencyjnych, standardowo wyposażonych w klimatyzację, TV, dostęp do Internetu oraz oświetlenie przystosowane do prowadzenia prezentacji. Sala audytoryjna mieszcząca 100 osób i wynajmowana za 250 zł/h netto, proponuje dodatkowe wyposażenie w postaci zintegrowanego systemu audio-wideo, techniki nagłośnieniowej, mikrofonów bezprzewodowych, strumieniowania treści multimedialnych, platformy do prowadzenia webinariów, sceny oświetleniowej, projektora oraz ekranu kinowego. Mniejsze sale Centrum Innowacji, przeznaczone do organizacji konferencji  dla 50-60 uczestników, dostępne są za 110-150 zł/h i opcjonalnie doposażone w wybrany sprzęt techniczny. Możliwe w Centrum jest również zamówienie w kantynie  serwisu przerw kawowych (17-25 zł/os.) oraz zewnętrznego cateringu (50-80 zł/os. za lunch). Chętnie odwiedzanym przez organizatorów konferencji są też krakowskie biurowce np. gmach LEA 124, który na jednej z kondygnacji posiada zespół 6 sal szkoleniowo-konferencyjnych mieszczących do 200 osób. Salę w biurowcu Na Szlaku zdolną pomieścić 140 osób można wynająć za 99 zł/h (800 zł/dzień). Atrakcyjne pod względem  komfortu i estetyki są sale w obiekcie MCK: sala mieszcząca 200 osób, patio na 180 osób oraz 3 kameralne sale dysponują profesjonalnym nagłośnieniem, multimediami, łączami internetowymi i systemem dyskusyjnym, posiadają też technikę obsługującą tłumaczenia symultaniczne.

 

Kameralne sale konferencyjne – sprawna organizacja konferencji za przystępną cenę wynajmu

Przestrzeń do realizacji konferencji zapewniają w Krakowie liczne kameralne sale, przyciągające przedsiębiorców propozycją przystępnych cen wynajmu. W większości są to sale o podstawowym standardzie wyposażenia i mające charakter przede wszystkim funkcjonalny. Pojedyncze sale konferencyjne lokalizowane są w obiektach biurowych, zabytkowych kamienicach i willach. Nowocześnie wyposażoną Salę Grzegórzki z możliwością dowolnej aranżacji przestrzeni nawet do 45 osób, można wynająć za 75 zł netto/h (500 zł/dzień), zaś catering przerwy kawowej oferowany jest tam za 13 zł/os. (lunch – 23 zł/os.). Klimatyzowana sala w zabytkowej kamienicy na ul. Siennej, tuż przy krakowskim Rynku, pozwala na organizację konferencji dla 45 osób za 79 zł netto/h (koszt całodniowy wynajmu wynosi 600 zł netto). W cenie wliczony jest rzutnik multimedialny i ekran, a serwis kawowy całodzienny kosztuje w tym miejscu od 16 do 25 zł/os. W niższej cenie 500 zł/dzień można wynająć Salę Rubinową przy ul. Św. Filipa; flipchart i ekran projekcyjny udostępniany jest w sali gratis, a koszt wypożyczenia rzutnika wynosi 60 zł, laptopa zaś 29 zł. Mniejsze pojedyncze  sale w mieście, przeznaczone do organizacji konferencji czy szkoleń dla 20-30 osób można wynająć w uśrednionej cenie 45 zł/h, dodatkowy koszt spotkania w małych salach będą stanowiły ceny wypożyczenia techniki oraz cateringu.

 

Sale konferencyjne poza Krakowem – wynajem atrakcyjnych miejsc w regionie

Najpopularniejszą lokalizacją spotkań biznesowych pod Krakowem jest niewątpliwie kopalnia soli w Wieliczce (10 km od centrum). Zmodernizowany obiekt turystyczny dysponuje profesjonalną przestrzenią szkoleniowo-konferencyjną hotelu Grand Sal oraz podziemnymi komorami kopalni, których oryginalny wystrój robi niesamowite wrażenie podczas spotkania biznesowego. Podziemne sale w dawnych wyrobiskach kopalni zdolne są pomieścić do 600 uczestników eventów. Komory wyposażone są w system nagłośnieniowy, projektor, ekran, flipchart, bezprzewodowe mikrofony, mównicę, system audiowizualny, a nawet kabiny do tłumaczeń symultanicznych. W większości sal możliwy jest dostęp do Internetu oraz sieci telefonicznej, sale posiadają również odrębne zaplecza gastronomiczne. Podkrakowskie spotkania dla sfery biznesu z odbywają się w salach Królewskiego Zamku w Niepołomicach. Profesjonalna obsługa oraz zaplecze 7 sal konferencyjnych proponowane jest partnerom organizacyjnym w atrakcyjnych stawkach cenowych. Popularną podkrakowską destynacją do realizacji konferencji jest Zamek Korzkiew. Spotkania biznesowe organizowane są tam w 4 zabytkowych salach z możliwością dowolnej ich aranżacji nawet dla 350 uczestników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *