LEASING samochodu dla FIRM. ➜ KALKULATOR

Leasing samochodu – kalkulator leasingowy dla firm

Oblicz koszt leasingu samochodu przez Twoją firmę. Kalkulacja oparta na ofertach firm leasingowych oraz dealerów samochodowych z całej Polski

START ➜ Rozpocznij kalkulację kosztu leasingu

Suma opłat
ZOSTAW ADRES E-MAIL, jeśli chcesz abyśmy dla Ciebie, ANONIMOWO zebrali oferty firm.

Kalkulator leasingowy – jak skorzystać?

  • Wykorzystaj kalkulator leasingowy do wynegocjowania najlepszej oferty na leasing samochodu
  • Kluczowe czynniki, które wpływają na ofertę, którą otrzymasz to wiek samochodu, dealer, od którego kupujesz samochód nowy, czy to jak dobrze Twój samochód będzie utrzymywał swoją wartość
  • W przypadku samochodów nowych, zebraliśmy rzeczywiste oferty głównych dealerów samochodowych w Polsce

Cena referencyjna

Wykorzystaj kalkulator do oszacowania kosztu leasingu samochodu w zależności od marki, rodzaju, czy wieku samochodu

Kluczowe parametry

Poznaj najważniejsze czynniki wpływające na koszt leasingu samochodu

Na podstawie prawdziwych ofert

Kalkulator powstał na podstawie ofert 15 firm leasingowych w Polsce. Wykorzystaj go do negocjacji najlepszych stawek na leasing samochodu do Twojej firmy

W wielu firmach potrzebne są służbowe pojazdy. Najprostszym sposobem ich „pozyskania” będzie leasing samochodu. Obecnie uważa się go zresztą za najczęściej wybieraną formę finansowania pojazdu firmowego. Oczywiście leasing może też dotyczyć każdego innego przedmiotu, niekoniecznie auta, jednak ta forma jest bez wątpienia najbardziej popularna, zwłaszcza w naszym kraju.

 

Aby móc dokonać leasingu, musi zostać sporządzona umowa. Stronami są tutaj lisingobiorca oraz lisingodawca. Całość przedsięwzięcia polega na odpłatnym eksploatowaniu danego przedmiotu, w tym wypadku samochodu, w ściśle określonym czasie oraz według konkretnych zasad. Najczęściej mówi się o leasingu dla firm, ponieważ zwykle to one, niezależnie od swojej struktury oraz liczebności pracowników, potrzebują największej ilości pojazdów do celów służbowych. Nie ma znaczenia, czy chodzi tutaj o samochód osobowy czy dostawczy – procedura w każdym wypadku wygląda tak samo. Można skorzystać z naprawdę wielu ofert, w tym znanych polskich banków, jak na przykład PKO leasing czy Getin Leasing. Należy pamiętać, że wzięcie wówczas samochodu wcale nie należy do rzeczy trudnych, a okazuje się zwykle bardzo korzystne, ponieważ pozwala sporo zaoszczędzić.

 

Aby sprawdzić, czy leasing w danym wypadku w ogóle się opłaca, warto wykorzystać specjalny kalkulator. To właśnie dzięki niemu uda się oszacować, ile w przybliżeniu wyniosą całkowite koszty danego rozwiązania. Wtedy można też sprawdzić, ile oszczędności przyniesie takie przedsięwzięcie. Programy te są zwykle tworzone w sposób bardzo przejrzysty, by każdy mógł z nich bez problemów skorzystać. Dzięki nim można więc wszystko doskonale zaplanować.

 

Jeśli chodzi o leasing samochodowy można wyróżnić dwa typy. Pierwszy to leasing operacyjny, czyli gdy przedmiot leasingu należy do majątku leasingodawcy i daje mu możliwość sporządzania odpisów amortyzacyjnych. Drugi natomiast to leasing finansowy, a w nim auto przypisuje się do majątku leasingobiorcy. Więcej osób za bardziej opłacalny uznaje leasing operacyjny, ponieważ nie wymusza on płatności podatku VAT w całości już przy uiszczaniu pierwszej raty, czego wymaga niestety leasing finansowy.

 

W momencie, gdy auto przestanie już służyć w firmie, można wystawić je na sprzedaż. Samochody poleasingowe, wbrew popularnej opinii, to nie tylko wozy o dużym przebiegu, utrzymane w bardzo kiepskim stanie, ale i całkiem sprawne auta, które można zdobyć w bardzo atrakcyjnej cenie.