Firma sprzątająca Wrocław - ceny oraz różnice, jak wybrać najlepszą firmę we Wrocławiu
Firma SPRZĄTAJĄCA Wrocław. ➜ KOSZT
18 maja 2017
Firma sprzątająca Kraków - ceny oraz różnice, jak wybrać najlepszą firmę w Krakowie?
Firma SPRZĄTAJĄCA Kraków. ➜ KOSZT
18 maja 2017
Księgowość Warszawa – jak wybrać, ile kosztuje księgowy w Warszawie

Zewnętrzna księgowość w Warszawie jest coraz bardziej popularniejszym, a co ważniejsze, coraz bardziej opłacalnym rozwiązaniem. Jednak zewnętrzny księgowy nie uchroni przedsiębiorcy przed podatkową odpowiedzialnością.

 

Księgowość w Warszawie – zasadnicze różnice

Warszawska księgowość zewnętrzna tylko pozornie jest podobna w poszczególnych ofertach biur rachunkowych. Warto porównywać dostępne na rynku oferty, gdyż może okazać się, że w podobnej cenie inny księgowy w Warszawie zapewni o wiele szerszy wachlarz usług.

 

Certyfikowany księgowy w Warszawie

Ważną kwestią jest to, czy warszawska księgowość posiada odpowiedni certyfikat. Wprawdzie nie jest on już wymagany prawnie, jednak biuro księgowe w Warszawie, które go posiada, z pewnością będzie rzetelnie rozliczał swojego klienta. Odpowiednie certyfikaty wydaje Stowarzyszenie Księgowych w Polsce oraz Centrum Informacji Księgowej. Każdy, kto chce zweryfikować, czy obsługująca go księgowość w Warszawie posiada tego rodzaju dokument, może złożyć stosowne zapytanie do ww. instytucji.

 

Wyspecjalizowana warszawska księgowość

Poszukując biura księgowego, należy zwrócić uwagę również na jego specjalizację. Bowiem nie każda księgowość w Warszawie będzie potrafiła rozliczyć specyficzny rodzaj prowadzonej działalności. Niemal każdy warszawski księgowy będzie w stanie prowadzić KPiR, księgi handlowe czy obsługę płacowo-kadrową. Jednak niewielu z nich będzie orientować się w księgowaniu transakcji zagranicznych czy rozliczaniu tzw. dropshippingu.

 

Księgowy w Warszawie – przykłady specjalizacji

Aby łatwiej zrozumieć, jaką specjalizacją może wyróżnić się biuro rachunkowe w Warszawie, warto przejrzeć kilka ofert dostępnych na rynku. Większość z nich zajmuje się księgowością w podstawowym zakresie. Jednak niejedno biuro księgowe w Warszawie proponuje klientom ponadstandardową specjalizację.

Przedsiębiorca, który chciałby, aby księgowy w Warszawie zajmował się również consultingiem, profesjonalnym doradztwem lub wykonywał dodatkowe audyty w firmie, może skorzystać z oferty POL-TAX sp. z o.o.

Inny rodzaj usług oferuje GKA Biuro Rachunkowe. Ta konkretna księgowość w Warszawie ma w swoje ofercie wsparcie w uzyskaniu kredytu, kompleksowe doradztwo reklamowe oraz konsultacje prawne i pomoc notarialną.

To, co wyróżnia natomiast PROFITEA Biuro Rachunkowe w Warszawie, to forma kontaktu z klientem. Warszawski księgowy, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zapracowanym biznesmenom, proponuje tzw. księgowość online.

Zewnętrzna księgowość w Warszawie może również specjalizować się w rozliczaniu konkretnych branż. Przykładem jest MDDP Outsourcing, który swoją ofertę kieruje do zakładów produkcyjnych, fundacji czy funduszy inwestycyjnych. Ten księgowy w Warszawie dedykowany jest klientom, którzy wymagają skonkretyzowanej obsługi rachunkowej.

 

Biuro rachunkowe w Warszawie – stała bądź elastyczna cena

Warszawska księgowość może rozliczać się ze swoim klientem w dwojaki sposób. Pierwszym z nich jest stały, miesięczny cennik, w ramach którego klient ma zagwarantowany określony zakres usług. Taki system jest komfortowy dla firm, których rozliczenie jest przewidywalne, a miesięczna liczba księgowanych dowodów jest z reguły taka sama. Stały koszt obsługi księgowej jest albo składową cen za poszczególne usługi albo pakietem, w ramach którego zagwarantowane jest określone wsparcie. W przypadku pakietów biuro księgowe w Warszawie poszerza zakres usług wraz ze wzrostem miesięcznego kosztu obsługi. Niekiedy wystarczy dopłacić 50-100 zł więcej, aby usługi księgowe w Warszawie były rozszerzone o składanie podatkowych deklaracji czy specjalistyczne doradztwo.

Drugim wariantem rozliczenia za usługi księgowe w Warszawie jest elastyczna opłata. Jej wysokość jest uzależniona od rodzaju wsparcia, jakie zostało wykorzystane w danym miesiącu. Ta opcja jest korzystna dla przedsiębiorstw, w których liczba księgowanych dokumentów oraz rodzaj realizowanych transakcji jest różnorodna. Księgowy w Warszawie, którego koszt będzie zależny od przeprowadzonych w danym okresie rozliczeń, pozwoli w pełni zoptymalizować wydatki za usługi księgowe w Warszawie.

Oczywiście biuro księgowe w Warszawie może również stosować system mieszany rozliczeń. Wówczas w ramach stałej opłaty zapewnione są standardowe usługi księgowe w Warszawie. Natomiast każde ponadstandardowe wsparcie wiąże się z naliczeniem dodatkowych kosztów. Wyższa cena dotyczy również zwiększonej liczby dokumentów, które ma rozliczyć księgowy w Warszawie.

 

Usługi księgowe w Warszawie w promocyjnej cenie

Warszawska księgowość coraz częściej oferuje specjalne promocje, które mają przyciągnąć klientów. W wielu przypadkach nowi klienci mogą skorzystać ze zniżki za usługi księgowe w Warszawie nawet do dwóch miesięcy. Sam rabat może wynieść aż 50%.

Biuro rachunkowe w Warszawie oferuje preferencyjne ceny również tym klientom, którzy polecili usługi księgowe w Warszawie swoim znajomym. W tym przypadku przedsiębiorcy mogą liczyć na jednorazową zniżkę (nawet do 50%) lub darmową miesięczną obsługę swojej firmy.

 

Księgowość w Warszawie – od czego zależy cena?

Biuro rachunkowe w Warszawie może cenić swoje usługi od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych miesięcznie. Wysokość opłaty zależna jest od kilku zasadniczych czynników.

Po pierwsze, księgowy w Warszawie uzależni wysokość swojego wynagrodzenia od formy opodatkowania swojego klienta. Podatnik VAT zapłaci 20-40 zł netto więcej miesięcznie za usługi księgowe w Warszawie niż przedsiębiorca, który podatnikiem VAT nie jest.

Cena za usługi księgowe w Warszawie zależy również od formy prawnej przedsiębiorstwa. Spółka komandytowa czy kapitałowa wymaga o wiele większego doświadczenia i wiedzy niż warszawska księgowość typowej działalności gospodarczej. Im bardziej skomplikowana forma rozliczanego przedsiębiorstwa, tym zewnętrzny księgowy w Warszawie droższy nawet o kilkaset złotych miesięcznie.

Biuro księgowe w Warszawie w wycenie usług uwzględnia również rodzaj prowadzonej przez klienta działalności. Działalność w konkretnej branży czy specyfikacja przeprowadzanych transakcji bezpośrednio oddziałują na to, ile będą kosztować usługi księgowe w Warszawie.

Księgowość w Warszawie uzależnia ceny również od swojej lokalizacji. Wysokie koszty wynajmu biura, koszty wynagrodzenia dla doświadczonych księgowych oraz opłaty za specjalistyczne księgowe oprogramowanie odbijają się na cenie, jaką biuro rachunkowe w Warszawie oferuje swoim klientom. W porównaniu ze średnią krajową, księgowość w Warszawie jest ok. 10-15% droższa.

 

Zewnętrzny księgowy w Warszawie – ceny poszczególnych usług

Cena za ryczałt ewidencjonowany

Zewnętrzna księgowość w Warszawie uzależnia opłatę za ewidencjonowanie ryczałtu od formy opodatkowania klienta. Przedsiębiorca, który nie jest płatnikiem VAT, musi liczyć się z miesięcznym kosztem w wysokości 100-120 zł netto/m-c. Usługi księgowe w Warszawie dla płatnika VAT wzrastają o ok. 50 zł netto. Podane stawki dotyczą rozliczenia max. 10 dowodów księgowych w miesiącu. Im większa liczba rozliczanych dokumentów, tym cena obsługi wyższa.

Porównując koszt rozliczenia ryczałtu ewidencjonowanego z ogólnopolską stawką (ok. 102 zł netto/m-c), księgowość w Warszawie w tym zakresie jest znacznie droższa.

 

Cena za księgę przychodów i rozchodów (KPiR)

Identyczna zasada dotyczy stawek za prowadzenie KPiR. Księgowy w Warszawie, który rozlicza biznesmena niebędącego płatnikiem VAT, wyceni swoje usługi w granicach 120-200 zł netto za miesiąc. Podatnik VAT musi jednak liczyć się z opłatą miesięczną w wysokości 150-250 zł netto. Cena dotyczy oczywiście rozliczenia maksymalnie 10 dokumentów.

W porównaniu z krajową stawką za prowadzenie KPiR – ok. 126 zł netto – biuro księgowe w Warszawie jest sporo droższe w tym zakresie.

 

Cena za księgi handlowe

Stawka, jaką biuro księgowe w Warszawie naliczy za rozliczenie ksiąg handlowych, zależy od liczby księgowanych dokumentów. Za stawkę w granicach 300-600 zł netto można rozliczyć z reguły do 10 dowodów. Ogólnopolska stawka za księgi handlowe wynosi ok. 488 zł netto. Oczywiście wraz ze wzrostem liczby dokumentów, zwiększa się również miesięczna opłata, która może wynieść nawet 1000 zł netto na miesiąc (przy księgowaniu 100 dokumentów).

 

Cena za kadry i płace

Warszawski księgowy oferuje również usługi z zakresu kadr i płac. Na ich cenę wpływa przede wszystkim ilość zatrudnionych osób. Średnia warszawska stawka za kadrowo-płacową obsługę jednej osoby wynosi 25-50 zł netto (w przypadku umowy o pracę). Rozliczanie pracownika zatrudnionego na umowę cywilno-prawną jest o 10 zł tańsze. Kadrowo-płacowe usługi księgowe w Warszawie mają zbliżoną cenę do stawki krajowej, która wynosi średnio 30 zł netto/m-c/os.

 

Cena za usługi ponadstandardowe

Zewnętrzny księgowy w Warszawie może naliczyć dodatkowe opłaty za usługi wykraczające ponad standardowe wsparcie księgowe. Aby uniknąć niemiłego zaskoczenia przy rozliczeniu za usługi księgowe w Warszawie, przedsiębiorca powinien znać zakres usług, za które księgowość w Warszawie może naliczyć dodatkową opłatę.

Na pewno dodatkowa opłata dotyczy przygotowania sprawozdania finansowego spółki kapitałowej za cały rok. Z reguły jest to taki sam koszt, jaki przedsiębiorca ponosi co miesiąc z tytułu usługi księgowej w Warszawie. Do tej ceny należy również doliczyć opłaty związane ze złożeniem KRS oraz koszty skarbowe.

Przedsiębiorca zapłaci również za opracowanie różnego rodzaju pism do instytucji (ok. 100 zł netto za jedno pismo albo stawka godzinowa: 50 zł netto). Biuro rachunkowe w Warszawie wyceni dodatkowo korektę deklaracji podatkowej (80-200 zł netto za egzemplarz), opracowanie wniosku kredytowego (150-800 zł netto za wniosek) oraz doradztwo z zakresu prawa czy podatków (stawka godzinowa: od 150 zł netto).

Zewnętrzny księgowy w Warszawie – dlaczego warto?

Zoptymalizowane koszty

Zewnętrzna księgowość w Warszawie to przede wszystkim optymalizacja kosztów związanych z prowadzeniem firmy. Zlecenie usług na zewnątrz nie tylko jest z reguły tańsze niż posiadanie własnego księgowego. Biuro rachunkowe w Warszawie, które ma bogate doświadczenie w zakresie rozliczania różnego rodzaju firm, jest w stanie dostosować formy opodatkowania i prowadzonej rachunkowości do indywidualnych wymagań obsługiwanego przedsiębiorstwa, a tym samym zmniejszyć koszty prowadzonej działalności. Oszczędności z tego tytułu mogą wynieść nawet kilkaset złotych w skali miesiąca.

 

Uporządkowana dokumentacja

Prowadzenie księgowości w sposób uporządkowany i zorganizowany nie budzi niczyjej wątpliwości. Aby mieć gwarancję, że firmowa księgowość w Warszawie jest prowadzona z jak najlepszą starannością, warto ją powierzyć profesjonalnemu biuru rachunkowemu. Tym bardziej, że błędy w podatkowych rozliczeniach mogą wynikać nie tylko z nieuporządkowanej dokumentacji, ale również z niewiedzy osób odpowiedzialnych za rozliczenia. Dlatego, aby ryzyko pomyłek w księgowości było jak najmniejsze, każdy przedsiębiorca powinien zadbać o profesjonalną zewnętrzną księgowość w Warszawie dla swojej firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *