Projektowanie stron internetowych – ile kosztuje i jak wybrać firmę, która stworzy stroną internetową Twojego biznesu
Projektowanie STRON Internetowych. ➜ KOSZT
18 maja 2017
Agencja SEO - jak wybrać, ile kosztuje usługa pozycjonowania przez agencję SEO
AGENCJA SEO. ➜ KOSZT. ✚ JAK wybrać?
19 maja 2017
Księgowość Poznań – jak wybrać, ile kosztuje księgowy w Poznaniu

Księgowość w Poznaniu z zewnątrz może być bardzo opłacalną opcją dla biznesmena. Warto jednak zwrócić uwagę, aby wybrany księgowy w Poznaniu gwarantował usługi wysokiej jakości. Im wyższy poziom usług, tym mniejsze ryzyko pojawienia się błędów, a tym samym pociągania do odpowiedzialności biznesmena.

 

Księgowość w Poznaniu wysoko zróżnicowana

Otrzymanie takich samych ofert usług od dwóch różnych biur księgowych jest niemożliwe. Księgowość w Poznaniu może być zróżnicowana pod różnym względem, np. oferowanych usług czy sposobu kontaktu z klientem. Te szczegóły mogą znacznie się przełożyć na atrakcyjność oferty, jaką proponuje konkretny księgowy w Poznaniu.

 

Księgowość w Poznaniu z certyfikatem czy bez

Podstawową różnicą w ofercie zewnętrznego księgowego jest posiadanie przez niego certyfikatu zawodowego. Obecnie prawo nie wymaga takiego rodzaju dokumenty, dlatego księgowość w Poznaniu, która posiada certyfikat, szczególnie wyróżnia się na tle konkurencji. Aby upewnić się, czy wybrany księgowy w Poznaniu posiada taki dokument, wystarczy złożyć zapytanie do jednej z instytucji – Centrum Informacji Księgowej lub do Stowarzyszenia Księgowych w Polce. Obie z nich wydają certyfikaty potwierdzające wysokie kwalifikacje z zakresu księgowości.

 

Księgowy w Poznaniu – konkretne specjalizacje

Dużym atutem jest również to, że biuro rachunkowe w Poznaniu specjalizuje się w rozliczaniu określonej branży. Im branża węższa, tym możliwość wyróżnienia na rynku większa. Księgowość w Poznaniu powinna być w pełni zorientowana w dziedzinie, w której działa jej klient. Tym bardziej, że chociażby usługi księgowe w Poznaniu dla jednoosobowej firmy a dla spółki akcyjnej czy komandytowej znacznie się różnią. Dlatego zanim wybierze się biuro księgowe w Poznaniu, należy zweryfikować, czy oferuje ono odpowiadające przedsiębiorcy usługi.

Oprócz specjalizacji w rozliczaniu różnych form prowadzenia działalności, biuro rachunkowe w Poznaniu może zapewniać również dodatkowe wsparcie dla swojego klienta. Konsultacje prawne i biznesowe oraz wsparcie w pozyskaniu firmowych funduszy stają się powoli standardem, jaki oferuje zewnętrzny księgowy w Poznaniu.

 

Księgowy w Poznaniu wyspecjalizowany – przykłady

Przykładem wyróżniającej się księgowości jest biuro księgowe w Poznaniu Kreatywny Księgowy. Oferuje on swoim klientom wsparcie… informatyczne. Dotyczą one zarówno informatyzacji prowadzonej księgowości, ale też innych systemów wykorzystywanych w działalności firmy, np. oprogramowanie magazynowe.

Inny księgowy w Poznaniu proponuje rozliczanie swoich klientów w siedzibach ich firma. Taka księgowość w Poznaniu dostępna jest przy współpracy z biurem Adler. Co więcej, firma gotowa jest również sprawować nadzór nad komórką podatkową w firmie klienta.  Księgowość w Poznaniu często łączy się z innymi, wysoko wyspecjalizowanymi usługami, np. doradztwem prawnym. Taki wariant usług proponuje Biuro Rachunkowo-Konsultingowe Pareto. Ponadto usługi księgowe w Poznaniu świadczone są przez to biuro poprzez różne kanały komunikacyjne – telefon, e-mail.

Natomiast Biuro Rachunkowego Magdaleny Jeske proponuje swoim klientom usługi biegłego rewidenta oraz możliwość opracowania przez księgowość w Poznaniu protokoły i bilanse firmowe. Wyróżnikiem jest też to, że to biuro rachunkowe w Poznaniu może pomóc w poprawnym rozliczeniu pozyskanych dotacji.

Raporty, jakie może przygotować zewnętrzny księgowy w Poznaniu, mogą być różne. Przykładowo: Biuro Rachunkovnia jest w stanie opracować raporty menagerskie obrazujące sytuację finansową oraz strukturę osiąganych zysków i ponoszonych strat. Wyjątkową usługą księgową jest również możliwość pozyskania informacji dotyczących sytuacji przedsiębiorstwa klienta w ciągu dwóch dni.

Księgowość w Poznaniu na jasnych zasadach

Mogłoby się wydawać, że skoro rozliczenia firmy obsługuje zewnętrzny księgowy w Poznaniu, to przedsiębiorca nie musi zupełnie orientować się w prowadzonych rozliczeniach. Jednak to właśnie biznesmen odpowiada przed organem podatkowym, jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości. Dlatego warto zadbać, aby księgowość w Poznaniu nie tylko była prowadzona w sposób uporządkowany, ale również aby była w miarę możliwości wyjaśniana rozliczanemu klientowi. Bieżące informowanie o zachodzących problemach czy przebiegu rozliczeń ułatwią przedsiębiorcy złożenie ewentualnych wyjaśnień przed organem podatkowym.  Poza tym wtajemniczony przedsiębiorca będzie miał pewność, że wybrany przez niego księgowy w Poznaniu w pełni nadzoruje proces rozliczeń jego firmy.

 

Usługi księgowe w Poznaniu – koszt zależny od wielu czynników

Księgowość w Poznaniu to z reguły koszt od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Wysokość rachunku, jaki wystawi księgowy w Poznaniu, zależy min. od formy opodatkowania klienta czy formy działalności.

W przypadku przedsiębiorców będących i niebędących płatnikami VAT, różnice mogą sięgać 30-50 zł netto miesięcznie.

Natomiast sposób naliczania kosztów za usługi księgowe w Poznaniu w oparciu o formę prowadzonej działalności jest prosta – im bardziej zaawansowana księgowość w Poznaniu, tym wyższe opłaty. Przykładowo: właściciel jednoosobowej działalności gospodarczej zapłaci za usługi księgowe w Poznaniu znacznie mniej niż biznesmen rozliczający spółkę z o.o.

Księgowy w Poznaniu może uzależnić swój cennik również od innych parametrów. Do najczęściej stosowanych należą: liczba rozliczanych dowodów księgowych, lokalizacja prowadzonych transakcji, wielkość zatrudnionego personelu, specyfika branży.

 

Usługi księgowe w Poznaniu – cennik

Ryczałt ewidencjonowany – ile kosztuje?

Księgowość w Poznaniu uzależnia opłatę za rozliczenie ryczałtu ewidencjonowanego od formy opodatkowania przedsiębiorcy. Płatnik VAT musi liczyć się z kosztem w przedziale 140-250 zł netto. Usługi księgowe w Poznaniu na przedsiębiorców niebędących płatnikami VAT są tańsze i mieszczą się w granicach 89-110 zł netto. W odniesieniu do krajowej stawki – 102 zł netto – biuro rachunkowe w Poznaniu wycenia swoje usługi w tym zakresie dość wysoko.

Księga przychodów i rozchodów (KPiR) – ile kosztuje?

Podobnie rozliczanie jest prowadzenie KPiR. W przypadku osób niebędących VAT-owcami opłaty za usługi księgowe w Poznaniu mieszczą się w granicach 100-140 zł netto. Jeśli rozliczeniu podlega płatnik VAT, księgowy w Poznaniu zwiększa koszty obsługi do 150-250 zł netto. Biorąc pod uwagę fakt, że średnia ogólnopolska stawka za KPiR wynosi 126 zł netto, to biuro rachunkowe w Poznaniu nalicza sobie dość wysokie opłaty z tego tytułu.

 

Księgi handlowe – ile kosztują?

Ze względu na fakt, że do właściwego prowadzenia ksiąg handlowych niezbędne są właściwa wiedza i doświadczenie, księgowy w Poznaniu stosownie wycenia to rodzaju usługi księgowe w Poznaniu. W przypadku rozliczania do 30 dowodów miesięcznie, biuro rachunkowe w Poznaniu nalicza z reguły opłaty w granicach 350-800 zł netto. Oczywiste jest, że im więcej księgowanych dokumentów, tym księgowość w Poznaniu w tym zakresie droższa. Przykładowo przedsiębiorcy, którzy księgują ponad 100 dokumentów miesięcznie, zapłacą na usługi księgowe w Poznaniu min. 1000 zł netto. Porównując ze stawką krajową (ok. 488 zł netto), prowadzenie ksiąg handlowych w Poznaniu jest stosunkowo drogie.

 

Kadry i płace – ile kosztują?

W przypadku obsługi kadrowo-płacowej biuro księgowe w Poznaniu uzależnia wysokość swojego wynagrodzenia od liczby zatrudnionych osób i rodzaju zawartych z pracownikami umów. Jeśli obsługiwani pracownicy zatrudnieniu są w oparciu o umowę o pracę, to usługi księgowe w Poznaniu z tego zakresu kosztują 25-40 zł netto/os. obsługa umów cywilno-prawnych kosztuje mniej – ok. 20-30 zł netto/os. W porównaniu ze stawką krajową – ok. 30 zł netto/os. – koszt obsługi kadrowo-płacowej w Poznaniu jest porównywalny.

Usługi ponad standard – ile kosztują?

Zewnętrzna księgowość w Poznaniu może doliczyć do rachunku klienta również koszty związane z realizacją usług ponadstandardowych.

Do najczęstszych z nich należy m.in. przygotowanie korekty deklaracji podatkowej (ok. 50 zł netto za dokument), opracowanie sprawozdań np. do GUS (od 20 zł netto) czy wsparcie w przygotowaniu wniosku o kredyt firmowy (od 250 zł netto).

Jednak jedną z najdroższych usług dodatkowych, za którą księgowy w Poznaniu zażyczy sobie stawkę równą nawet miesięcznej opłacie za usługi księgowe w Poznaniu, jest opracowanie sprawozdania finansowego za dany rok.

Biuro rachunkowe w Poznaniu – działające pod marką A&D – wspiera swoich klientów również w realizacji badań lekarskich dla pracowników. W zależności od ich rodzaju (badania podstawowe, badania okulistyczne czy badania dla pracowników pracujących na wysokościach) ich koszt waha się od 40 do 90 zł netto/os.

 

Zewnętrzny księgowy w Poznaniu – dlaczego warto?

Koszty dopasowane do działalności

Usługi księgowe w Poznaniu z zewnątrz to nie tylko prawidłowo rozliczona rachunkowość. To również profesjonalne doradztwo w zakresie firmowych finansów. Doświadczony księgowy w Poznaniu jest w stanie podpowiedzieć swoim klientom rozwiązania, które będą się dla nich opłacać. Mogą one dotyczyć zarówno szerokiej księgowości, jak również polityki finansowej czy źródeł pozyskania dofinansowania.

Doradca w szerokim zakresie

Oprócz kwestii finansowych, profesjonalne biuro rachunkowe w Poznaniu może pomóc rozwiązać również inne kwestie, np. prawne czy gospodarcze. Coraz częściej zewnętrzna księgowość w Poznaniu to kompleksowe wsparcie przedsiębiorcy w wielu branżach. Możliwość skorzystania z porad prawnych, rachunkowych i innych w jednej firmie jest nie tylko dla biznesmena wygodne, ale również korzystne pod względem finansowym.

Księgowość zorganizowana

Należy pamiętać, że porządek jest absolutną podstawą w prowadzeniu firmowej rachunkowości. Biuro księgowe w Poznaniu zapewni swojemu klientowi organizację jego księgowości w taki sposób, aby odnalezienia żadnego z dokumentów nie było problemem. To, czy księgowy w Poznaniu zachowuje odpowiedni porządek w dokumentacji, przyda się szczególnie w momencie potencjalnej kontroli przez organ podatkowy. Wówczas wprawdzie biuro księgowe w Poznaniu może wspierać swojego klienta w wyjaśnienia powstałych wątpliwości, jednak do przedsiębiorca ponosi pełną odpowiedzialność za właściwe prowadzenie księgowości.

Formularze wypełnione prawidłowo

Dużym problemem dla zapracowanego przedsiębiorcy może być uzupełnienie szeregu urzędowych formularzy czy przygotowanie specjalistycznych pism. Doświadczony księgowy w Poznaniu chętnie wyręczy w tym swojego klienta. Nie tylko wypełni właściwie dokumenty, ale również dopilnuje ich terminowego rozliczenia i będzie śledził rozwiązanie sprawy. Usługi księgowe w Poznaniu poszerzone o ten wariant usług jest praktyczną pomocą dla właściciela firmy. Ten, uiszczając jedną opłatę w miesiącu, ma zapewnione wsparcie księgowe i administracyjne, dzięki którym może spokojnie zająć się prowadzeniem swojego biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *