Księgowość Lublin – jak wybrać, ile kosztuje księgowy w Lublinie
Księgowość LUBLIN. ➜ KOSZT
10 lipca 2017
Księgowość Szczecin – jak wybrać, ile kosztuje księgowy w Szczecinie
Księgowość SZCZECIN. ➜ KOSZT
10 lipca 2017
Księgowość Łódź – jak wybrać, ile kosztuje księgowy w Łodzi

Wiele przedsiębiorców decyduje się na zewnętrzną księgowość. Przekonuje do tego wysokie doświadczenie i stosunkowo niska cena, jaką oferuje biuro rachunkowe. Jednak ze względu na dużą konkurencję wybór nie jest wcale prosty. Jak wybrać odpowiednią księgowość w Łodzi?

Zewnętrzna księgowość w Łodzi – różniące szczegóły

Wbrew pozorom oferta, jaką proponuje biuro rachunkowe w Łodzi, może być zróżnicowana pod wieloma względami. Nierzucające się początkowo w oczy szczegóły znaczącą wpływają na atrakcyjność usługi, jaką może zaoferować księgowy w Łodzi. Dlatego warto porównywać oferty dostępne na rynku, aby mieć pewność, że wybrane usługi księgowe są najlepsze.

Księgowy w Łodzi – rzetelność potwierdzona certyfikatem

Pierwszą zasadniczą różnicą, jaką można zauważyć porównując usługi księgowe, jest posiadanie przez biuro księgowe certyfikatu. Chociaż nie jest on obecnie niezbędny do wykonywania zawodu księgowego, coraz częściej księgowość podkreśla jego posiadanie. Ten rodzaj dokumentu jest bowiem potwierdzeniem szerokiej wiedzy, jaką oferuje dane biuro księgowe w Łodzi. Poza tym księgowy w Łodzi, który posiada aktualne certyfikaty, z pewnością przywiązuje dużą wagę do ciągłego kształcenia i zdobywania nowej wiedzy.

Księgowość w Łodzi może pozyskać certyfikat z Centrum Informacji Księgowej lub ze Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Przedsiębiorca, kontaktując się z powyższymi instytucjami, może sprawdzić, czy interesujące go biuro rachunkowe w Łodzi posiada jakikolwiek certyfikat. Wystarczy, że odwiedzi ich strony internetowe, na których opublikowane są rejestry certyfikowanych biur. Może też złożyć odpowiednie zapytanie wskazujące konkretną księgowość.

Zewnętrzny księgowy w Łodzi – specjalizacja branżowa

Ważną kwestią w przypadku biur rachunkowych jest również ich specjalizacja. Klient coraz częściej wymaga, aby obsługująca go księgowość w Łodzi była zorientowana w branży, w której działa. Wyspecjalizowane biuro rachunkowe to duże wsparcie dla biznesów nietypowych, które prowadzą działalność w szczególnie uregulowanej prawnie branży (np. placówki oświatowe, branża medyczna).

Oprócz zdolności do obsługi danej branży istotne jest również rozeznanie w rozliczaniu bardziej zaawansowanych form prowadzenia działalności. Z rachunkowością jednoosobowej działalności gospodarczej poradzi sobie każde biuro księgowe. Jednak do obsługi spółek komandytowych czy akcyjnych będzie zdolna doświadczona księgowość w Łodzi. Dlatego przed wyborem konkretnego biura przedsiębiorca powinien upewnić się, że interesujące go usługi będą w stanie sprostać jego oczekiwaniom.

Księgowość w Łodzi – przykłady specjalizacji

Wyspecjalizowane usługi księgowe są obecnie normą. Można to zauważyć, porównując dostępne na rynku oferty.

Wyróżnikiem biura rachunkowego w Łodzi Profais jest pomoc w opracowaniu dokumentów do instytucji zagranicznych w celu uzyskania zasiłków czy zwrotu należnego podatku, m.in. w Holandii, w Niemczech czy w USA.

Biuro rachunkowe Konsens kieruje swoje usługi do określonej grupy klientów, tj. osób samozatrudnionych, spółkom z o.o. i spółkom komandytowym oraz przedsiębiorcom prowadzącym księgę podatkową. Biuro księgowe w Łodzi udostępnia również tzw. e-księgowość, która umożliwia wystawianie FV z każdego miejsca.

Wśród klientów biura Taxform są nie tylko biznesmeni, ale też rolnicy. Księgowość w Łodzi proponuje również usługi księgowe dla stowarzyszeń i fundacji, usługi audytowe czy pomoc przy sprzedaży spółek.

Wyróżnikiem biura ACPAC jest organizacja szkoleń z zakresu księgowości i biznesu. Szkolenia są skierowane do klientów biura, a ACPAC przygotowuje je we współpracy z Akademickim Centrum Szkoleniowym.

W przypadku Biura Rachunkowego Jagoda klienci mogą skorzystać z optymalizacji podatkowej oraz zracjonalizowania kosztów prowadzonej działalności. Biuro księgowe posiada również doświadczenie w rozliczaniu pozyskanych unijnych dotacji.

Modele opłat i promocyjne ceny

Przedsiębiorca, którego będzie interesować zewnętrzna księgowość w Łodzi, w pierwszej kolejności zwróci uwagę na jej cenę. Opłaty za usługi mogą być stałe lub elastyczne.

Pierwszy wariant ma formę miesięcznego abonamentu, a w ramach którego biuro rachunkowe zapewnia określony wachlarz usług. Tego rodzaju model rozliczeń jest opłacalny dla przedsiębiorców, którzy co miesiąc uzyskują porównywalne zyski, a liczba dowodów księgowych również nie ulega drastycznym zmianom.

Przedsiębiorcy, których zyski są uzależnione chociażby od pór roku, powinni zastanowić się nam elastycznym modelem rozliczeń za usługi księgowe w Łodzi. Wówczas księgowość w Łodzi uzależnia wysokość swojej miesięcznej opłaty od liczby rozliczanych dokumentów, jak też od zakresu wykorzystanych przez klienta usług. W tym modelu w bardziej intensywnych miesiącach działalności biznesu opłata za usługi będzie większa. Jednak w miesiącach spokojniejszych ceny te będą niższe.

Analizując cenniki biur rachunkowych, należy zwrócić również uwagę na promocje. Biuro księgowe często wita nowych klientów rabatem. Z reguły przedsiębiorca może liczyć na 50% zniżki przez pierwsze miesiące współpracy. W wyjątkowych przypadkach biuro jest w stanie zaoferować darmowe usługi przez pierwszy miesiąc.

Biuro księgowe w Łodzi – od czego zależą ceny usług księgowych?

Zewnętrzna księgowość w Łodzi uzależnia wycenę usług od kilku czynników dotyczących prowadzonej przez klienta działalności.

Pierwszym z nich jest forma organizacyjna firmy. Im bardziej skomplikowana, tym większego doświadczenia i kwalifikacji będzie wymagała. Natomiast im większe wymogi wobec księgowego, tym usługi księgowe w Łodzi droższe. Dlatego nie ma nic dziwnego w różnicach dotyczących rozliczeń typowej działalności gospodarczej a spółki akcyjnej.

Biuro rachunkowe przywiązuje jeszcze niekiedy uwagę do tego, czy rozliczany klient jest podatnikiem VAT. Jeśli jest, to usługi dla jego firmy będę ok. 50 zł netto droższe miesięcznie niż dla podmiotu zwolnionego z VAT.

Księgowość w Łodzi kształtuje swój cennik w oparciu o liczbę księgowanych dowodów w miesiącu. Cennik usług podzielony jest z reguły na określone pule dokumentów (np. do 10, 20 czy 50). Oczywiście im więcej dowodów, tym opłata za usługi księgowe wyższa. Jednak przy rzeczywiście dużej liczbie dowodów miesięcznie (pow. 100) przedsiębiorca może negocjować indywidualne stawki za księgowość w Łodzi.

Biuro rachunkowe w Łodzi – wysokość opłat

Opłata za rozliczanie ryczałtu ewidencjonowanego

Średni koszt rozliczania ryczałtu ewidencjonowanego to koszt rzędu 100-220 zł netto/m-c. Powyższa stawka za usługi księgowe dotyczy rozliczenia max. 50 dowodów księgowych. Na cenę za ryczałt może wpłynąć również fakt, czy rozliczany przez biuro podmiot nie jest płatnikiem VAT. Jeśli nie jest, za księgowość w Łodzi zapłaci 20-30 zł netto mniej miesięcznie.

Biuro rachunkowe w Łodzi wycenia rozliczanie ryczałtu ewidencjonowanego nieco wyżej niż krajowa stawka, która wynosi ok. 102 zł netto miesięcznie.

Opłata za rozliczanie księgi przychodów i rozchodów (KPiR)

Biuro rachunkowe coraz rzadziej bierze pod uwagę formę opodatkowania klienta przy wycenie rozliczania KPiR. Przedsiębiorcy, którzy miesięcznie rozliczają do 50 dowodów księgowych, muszą liczyć się z kosztem w granicach 180-280 zł netto.

W zestawieniu ze średnią krajową stawką za usługi księgowe w tym zakresie – ok. 126 zł netto miesięcznie – księgowość w Łodzi jest dużo droższe.

Opłata za rozliczanie ksiąg handlowych

Cena za księgi handlowe zależy w dużej mierze od ilości rozliczanych w miesiącu dowodów księgowych. Przy założeniu max. 50 wpisów w księdze w miesiącu biuro rachunkowe wycenia usługi w granicach 400-600 zł netto. Jednak zwiększenie ilości dowodów nawet o kilka sztuk powiększy również opłatę za usługi księgowe w Łodzi. Warto pamiętać, że w przypadku imponującej ilości rozliczanych dokumentów (pow. 100 szt.), księgowość w Łodzi daje możliwość indywidualnej negocjacji cen.

Opłata za obsługę kadrowo-płacową

Biuro księgowe coraz częściej obsługuje również kadry i płace swojego klienta. Opłata za tego rodzaju usługi zależy od rodzaju umów zawartych z pracownikami. Obsługa typowej umowy o pracę to koszt ok. 35 zł netto/m-c. Czasem biuro rachunkowe oferuje bezpłatne rozliczenie bardzo małej liczby osób (do 2 pracowników).

Stawka za usługi księgowe w Łodzi z obszaru kadr i płac jest minimalnie wyższa od stawki ogólnokrajowej – ok. 30 zł netto/m-c/os.

Opłata za ponadstandardowe usługi księgowe w Łodzi

Przedsiębiorca, który wybrać zewnętrzną księgowość w Łodzi, musi pamiętać, że biuro rachunkowe z reguły stosuje dwa cenniki – usług podstawowych i dodatkowych. Ten pierwszy dotyczy standardowych usług rozliczania firmowej księgowości. Drugi zaś to wykaz usług, za które księgowy w Łodzi doliczy sobie dodatkową opłatę.

Standardową usługą, za którą biuro księgowe w Łodzi nalicza dodatkową opłatę, jest przygotowanie korekty deklaracji podatkowej. Opłata wynosi średnio 49 zł netto/szt. Zewnętrzny księgowy może również być wsparciem dla swojego klienta w przypadku kontroli organu podatkowego. Koszt takiej pomocy to ok. 300 zł netto.

Przedsiębiorca zapłaci również za swoje opóźnienia w dostarczaniu dokumentów księgowych. Biuro rachunkowe dolicza sobie niekiedy dodatkową opłatę za rozliczanie spóźnionych dokumentów (ok. 5 zł netto/wpis).

Jednak jedną z najdroższych usług dodatkowych jest sporządzenie przez księgowość w Łodzi rocznego sprawozdania finansowego. Biuro życzy sobie najczęściej 100% średniego miesięcznego wynagrodzenia za usługi świadczone dla danego klienta.

Znajomość cennika usług dodatkowych jest bardzo ważna. Każde biuro rachunkowe w Łodzi powinno jasno określać, za co może dodatkowo zapłacić klient. Poza tym analiza cenników dodatkowych często ułatwia przedsiębiorcy w wychwyceniu ponadstandardowych, wyróżniających usług świadczonych przez biuro księgowe. Nie każde bowiem jest w stanie zaoferować chociażby pomoc w postępowaniu karno-skarbowym.

Zewnętrzna księgowość w Łodzi – to się opłaca

Praktyczne rozwiązania

Jednym z głównych atutów zewnętrznej księgowości jest praktyczne doświadczenie, jakie gwarantuje zewnętrzny księgowy w Łodzi. Dzięki współpracy z różnego rodzaju klientami, biuro rachunkowe dysponuje całym wachlarzem rozwiązań opłacalnych dla swojego klienta. Dotyczą one nie tylko optymalizacji podatkowej, ale również korzystnego finansowania prowadzonej działalności czy ochrony przed ryzykownymi decyzjami. Jednym słowem: doświadczone biuro rachunkowe przekłada się bezpośrednio na dobrą kondycję przedsiębiorstwa.

Dbałość o firmową dokumentację

Zapracowani biznesmeni nie mają głowy do właściwej organizacji firmowej dokumentacji. Właściwie wybrane biuro księgowe zadba o odpowiednią organizację i archiwizację firmowych dokumentów księgowych. Utrzymanie księgowości w należytym porządku przez biuro rachunkowe może okazać się niezwykle cenne na wypadek kontroli skarbowej, kiedy trzeba będzie pilnie odszukać konkretną fakturę czy dowód księgowy.

Kompleksowe rozwiązanie dla biznesu

Zewnętrzna księgowość w Łodzi to coraz częściej kompleksowe wsparcie biznesu. Obecnie biuro rachunkowe to nie tylko rozliczanie firmowej księgowości, ale również doradztwo finansowe, prawne czy gospodarcze. Przedsiębiorca wybierając wysokiej jakości księgowość w Łodzi zapewnia sobie kompleksowy consulting w prowadzeniu biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *