Agencja interaktywna – ceny oraz zakres usług
AGENCJA Interaktywna. ➜ Koszt ✚ JAKIE Usługi
12 czerwca 2017
Sale konferencyjne Wrocław – koszt wynajmu sal konferencyjnych we Wrocławiu
SALE Konferencyjne Wrocław. ➜ KOSZT
19 czerwca 2017
Księgowość Kraków – jak wybrać, ile kosztuje księgowy w Krakowie

Zewnętrzną księgowość w Krakowie wybiera coraz więcej przedsiębiorców. Biuro rachunkowe to wygodne i opłacalne rozwiązanie. Jednak nie można zapominać, że odpowiedzialność za poprawność firmowych rozliczeń leży na właścicielu przedsiębiorstwa.

 

Zewnętrzna księgowość w Krakowie – czym może się różnić?

Zewnętrzny księgowy w Krakowie z różnych biur rachunkowych tylko na pozór może oferować takie same usługi. Wczytanie się w szczegóły pozwoli przedsiębiorcy odnaleźć te, które będą wyróżniać konkretną księgowość w Krakowie.

 

Czy księgowość w Krakowie posiada certyfikat?

Wprawdzie certyfikat nie jest obecnie wymagany przez prawo. Jednak jego posiadanie przez biuro księgowe w Krakowie jest mile widziane. Dokument wystawiony przez Centrum Informacji Księgowej czy SKwP jest potwierdzeniem soldnej wiedzy i doświadczenia, jakie oferuje certyfikowana księgowość w Krakowie. Weryfikacja, czy dane biuro rachunkowe w Krakowie posiada taki dokument nie jest trudna i polega na złożeniu właściwego zapytania w tej sprawie do jednej z ww. instytucji.

 

Zewnętrzny księgowy w Krakowie wyspecjalizowany w danej branży

Obecnie coraz więcej przedsiębiorstw poszukuje taką księgowość w Krakowie, która będzie zorientowana w rozliczeniach nietypowych działalności. Apteki czy sklepy internetowe działające na terenie Europy będą wymagały, aby obsługujące je biuro rachunkowe w Krakowie posiadało specjalistyczną wiedzę w tym zakresie. Zaangażowanie w firmowe rozliczenia kogoś, kogo usługi księgowe w Krakowie nie będą obejmowały charakterystycznych dla danego przedsiębiorstwa transakcji, mogą wiele kosztować jego właściciela. Dlatego zewnętrzny księgowy w Krakowie powinien być dostosowany do specyfiki danej działalności.

 

Wyspecjalizowane usługi księgowe w Krakowie – przykłady

Jeśli zewnętrzna księgowość w Krakowie specjalizuje się w konkretnej branży, łatwiej jej wyróżnić się na rynku.

Dobrym tego przykładem jest Biuro Rachunkowe „Lexus”, które w ramach swojej oferty gwarantuje wsparcie w przygotowaniu różnorodnych analiz, a nawet kredytowych wniosków.

Na rynku wyróżnia się również ABIX Consultant Biuro Rachunkowe. Usługi księgowe w Krakowie tego biura obejmują m.in. sporządzanie sprawozdań do banku czy przeprowadzanie analizy kondycji finansowej przedsiębiorstwa. Audyt czy controling to również dodatkowe usługi oferowane przez to biuro księgowe w Krakowie.

W przypadku biura rachunkowego „AKROPOL” jego wyróżnikiem jest oferta najmu wirtualnego biura. Ta księgowość w Krakowie specjalizuje się również w opracowaniu dokumentacji dotyczących rozpoczęcia działalności.

Ciekawe usługi księgowe w Krakowie proponuje Biuro Rachunkowe mgr inż. Jolanty Krzyształowskiej, m.in. prowadzenie korespondencji, consulting gospodarczy czy wsparcie w pokonaniu firmowych zadłużeń.

Jednak biuro rachunkowe jest w stanie zaoferować coraz bardziej nietypowe usługi księgowe w Krakowie. Przykładem jest Cracow Union sp. z o.o., które wspiera swoich klientów w zakresie BHP (szkolenia i przygotowanie dokumentów).

 

Księgowość w Krakowie w promocyjnych cenach

Przedsiębiorcy wybierają biuro rachunkowe w Krakowie kierując się w pierwszej kolejności ceną. Dlatego też księgowość w Krakowie w promocyjnych cenach może być zachęcająca dla wielu z nich. Na preferencyjny koszt usług w pierwszych miesiącach mogą liczyć z reguły nowi klienci oraz ci, którzy rezygnują z usług konkurencji. W takich przypadkach księgowość w Krakowie może kosztować symboliczną złotówkę. Często również księgowy w Krakowie obniża cenę nawet o 50%. Jednak promocyjna oferta obowiązuje najczęściej przez pierwszy miesiąc współpracy.

 

Oryginalna księgowość w Krakowie

Usługi księgowe w Krakowie mogą wyróżniać się swoją nieszablonowością. Jakie nietypowe usługi może zaproponować zewnętrzny księgowy w Krakowie? Wirtualne biuro, doradztwo gospodarcze lub consulting prawny to tylko przykłady oryginalnych usług. Ich cena jest zależna od stopnia skomplikowania i może wynieść od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych miesięcznie.

 

Zewnętrzny księgowy w Krakowie – od czego zależy koszt?

Wiele czynników wpływa na to, ile będzie kosztować księgowość w Krakowie. Usługi księgowe w Krakowie uzależniają swoje ceny od organizacji prawnej danej firmy, jej specjalizacji czy wielkości zatrudnionego personelu.

Sposób prowadzenia rozliczeń firmy zależny jest od jej formy prawnej. Im bardziej skomplikowana księgowość w Krakowie (spółki jawne, komandytowe itp.), tym usługi księgowe w Krakowie droższe. Wystarczy porównać miesięczną opłatę za rozliczanie spółki osobowej (ok. 200 zł netto) z kosztem księgowania spółki z o.o. (ok. 350 zł netto) czy z kosztami księgowości spółki akcyjnej (ok. 500 zł netto).

Na cenę usług, jaką zaproponuje biuro rachunkowe w Krakowie, wpływa również rodzaj działalności prowadzonej przez klienta. Jeśli przedsiębiorca wymaga specjalistycznego wsparcia (np. rozliczanie transakcji krajowych i zagranicznych czy ściśle określona branża, której działalność jest uwarunkowana prawnie), usługi księgowe w Krakowie nie będą najtańsze.

Wpływ na koszt usług księgowych ma również to, czy przedsiębiorca jest płatnikiem VAT. Różnice w cenach rozliczeń płatnika i nie płatnika VAT widać szczególnie w przypadku ryczałtu i prowadzenia KPiR.

 

Księgowość w Krakowie – stawki

Koszt rozliczania ryczałtu ewidencjonowanego

Usługi księgowe w Krakowie w zakresie ryczałtu ewidencjonowanego uzależniają swoją cenę od tego, czy przedsiębiorca jest płatnikiem VAT. Jeśli tak, to miesięczny koszt obsługi księgowej wynosi ok. 150 zł netto. W przypadku osoby nie będącej płatnikiem VAT, usługi księgowe w Krakowie są tańsze o ok. 50 zł netto. Porównując ze stawką krajową (ok. 102 zł netto/m-c), księgowość w Krakowie w tym zakresie nie jest zbyt droga.

 

Koszt prowadzenia księgi przychodów i rozchodów (KPiR)

Księgowy w Krakowie wycenia prowadzenie KPiR również w oparciu o formę opodatkowania klienta. Biznesmen niebędący płatnikiem VAT wyda miesięcznie na usługi księgowe w Krakowie od 120 do 300 zł netto. Cena zależna jest od liczby księgowanych dokumentów. Jeśli zaś przedsiębiorca płaci VAT, zewnętrzny księgowy w Krakowie będzie go kosztował średnio 20 zł netto więcej. Ceny rozliczania KPiR są dość wysokie w porównaniu z ogólnopolską stawką (ok. 126 zł netto).

Księgowość w Krakowie może znacznie zdrożeć również w przypadku, kiedy konieczne będzie prowadzenie KPiR w układzie kont. Wówczas usługi księgowe w Krakowie mogą zwiększyć swoją stawkę nawet o 35%.

Koszty rozliczania ksiąg handlowych

Księgowość w Krakowie w zakresie ksiąg handlowych zależna jest przede wszystkim od liczby dowodów księgowych w miesiącu. Pełna księgowość do 30 faktur w ciągu miesiąca to koszt od 500 do 800 zł netto.

Co ciekawe, na preferencyjne ceny za usługi księgowe w tym zakresie mogą liczyć fundacje i stowarzyszenia. Opłata jest dla nich niższa o nawet 200 zł netto.

Księgowość w Krakowie w zakresie ksiąg handlowych nie wypada zbyt dobrze na tle kraju. Przy ogólnopolskiej stawce w granicach 488 zł netto, zewnętrzny księgowy w Krakowie jest po prostu drogi.

 

Koszty prowadzenia kadr i płac

Biuro rachunkowe w Krakowie uzależnia swoje stawki za prowadzenie kadr i płac przede wszystkim od rodzaju zawartych umów. W przypadku braku obowiązku rozliczenia z ZUS-em, cena za osobę kształtuje się w granicach 15 zł netto. Jednak w przypadku rozliczania również składek ZUS, księgowość w Krakowie w tym zakresie kształtuje się w przedziale 20-30 zł netto za pracownika. Stawki w Krakowie są podobne do stawek krajowych, które wynoszą średnio 30 zł netto za osobę

 

Koszty usług dodatkowych

Księgowość może naliczyć również dodatkowe opłaty za usługi znacznie przekraczające podstawowy zakres wsparcia.

Biuro księgowe w Krakowie naliczy z pewnością dodatkową opłatę za opracowanie dodatkowych sprawozdań do instytucji (ZUS, GUS). Z reguły jest to stawka 50 zł netto za każdy dokument.

Dodatkowo płatne jest również roczne sprawozdanie finansowe. Biuro księgowe może naliczyć opłatę równą miesięcznej stawce za usługi księgowe w Krakowie dla danej firmy. Może też wyciągnąć średnią z ostatnich trzech miesięcy w celu wyliczenia ceny. Bez względu na sposób wyliczeń, usługi księgowe w tym zakresie nie mogą być tańsze niż 500 zł netto.

Usługi księgowe w Krakowie mogą być droższe również ze względu na konieczność księgowania transakcji przeprowadzanych za granicą. Obsługa w tym zakresie może zwiększyć miesięczne opłaty nawet o 25%.

Często klienci, którzy wybrali doświadczone biuro rachunkowe w Krakowie, mogą zasięgnąć specjalistycznej porady. Jej koszt zależny jest od jej zakresu. Chociażby opracowanie polityki finansowej firmy kosztuje 50 zł netto za każdą godzinę konsultacji (minimalna opłata to 500 zł). Jeśli księgowy w Krakowie ma przygotować sprawozdanie za konkretny okres, również liczy sobie z reguły 50 zł netto za godzinę pracy (minimalna stawka: 200 zł). Usługi księgowe w Krakowie o większym stopniu zaawansowania (np. doradztwo prawnicze lub gospodarcze) wycenia są indywidualnie.

 

Zewnętrzny księgowy w Krakowie – plusy

Racjonalizacja kosztów

Doświadczony księgowy w Krakowie pomoże z pewnością zracjonalizować koszty prowadzenia firmy. Zadba zarówno o prawidłowe rozliczenie podatkowe, jak też podpowie rozwiązania, które pozytywnie wpłyną na kondycję finansową klienta. Najczęściej doradztwo dotyczy dostosowania formy opodatkowania do prowadzonej działalności czy rozliczenie wszelkich kosztów prowadzenia firmy. Zewnętrzny księgowy w Krakowie jest ponadto tańszy niż księgowy, który miałby być zatrudniony w danym przedsiębiorstwie.

 

Profesjonalne wsparcie

Księgowość w Krakowie to też doświadczone wsparcie dla przedsiębiorcy. Może ono dotyczyć nie tylko kwestii księgowych, ale również finansowych, gospodarczych czy prawnych. Zewnętrzny księgowy w Krakowie z wieloletnim doświadczeniem to cenne ciało doradcze dla każdego biznesmena.

 

Prace administracyjne

Biuro rachunkowe w Krakowie w wielu przypadkach to również zaplecze administracyjne obsługiwanego przedsiębiorstwa. Pomoc w przygotowaniu urzędowych pism oraz uporządkowanie dokumentów księgowych to obecnie standard, jaki zapewnia księgowość w Krakowie. Wsparcie administracyjne jest niezwykle cenne w momencie potencjalnej kontroli skarbowej. Wówczas porządek w dokumentach jest na wagę złota.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *