Pozycjonowanie stron Kraków - ile kosztuje i jak wybrać agencję SEO w Krakowie
Pozycjonowanie STRON Kraków. ➜ KOSZT
17 maja 2017
Księgowość Warszawa – jak wybrać, ile kosztuje księgowy w Warszawie
Księgowość WARSZAWA. ➜ KOSZT
18 maja 2017
Firma sprzątająca Wrocław - ceny oraz różnice, jak wybrać najlepszą firmę we Wrocławiu

Z roku na rok w Polsce możemy zauważyć co raz większe zapotrzebowanie na usługi sprzątania. Nic więc dziwnego, że potencjał tego typu usług dla przedsiębiorstw szacowany jest na ok. 6 mld zł. Oczywiście wzrost popytu powoduje, że na rynku pojawia się dużo więcej firm zajmujących się czyszczeniem powierzchni biurowych. Widoczne jest to szczególnie w dużych, prężnie rozwijających się miastach, takich jak chociażby Wrocław. Niestety nie zawsze są to profesjonalne firmy, które oferują najwyższą jakość. Specyfika tej pracy przyciąga często osoby, które nie mają pojęcia o jej rzeczywistych wymaganiach. Wbrew pozorom nie każdy może być fachowcem w tej dziedzinie. Jak w każdej innej profesji niezbędne jest ciągłe dokształcanie się i zaangażowanie.

 

Kiedy zdecydujemy się na rozpoczęcie współpracy z firmą sprzątająca we Wrocławiu i nie mamy wiedzy odnośnie tej branży, warto zapoznać się z dodatkowymi informacjami. Jeżeli dzięki temu wybierzemy najlepszą firmę w mieście, czas spędzony na poszukiwaniu informacji nie będzie stracony.

 

Ceny sprzątania biur we Wrocławiu

Przy pierwszym kontakcie z firmą sprzątającą, powinny nam zostać zaproponowane oględziny lokalu. Profesjonalny wykonawca, będzie chciał obejrzeć nasze biuro, aby móc prawidłowo wycenić koszt usługi. Pod uwagę bierze się przede wszystkim metraż biura. W zależności od wielkości pomieszczeń, specjalista wylicza czas i ilość osób potrzebnych do ich czyszczenia. Nie bez znaczenia jest również ilość serwisów czyli ile razy w tygodniu chcemy być obsługiwani. Jeżeli biuro jest wyposażone w wartościowe sprzęty czy meble, musimy zorientować się czy firma outsourcingowa posiada zabezpieczenie w postaci ubezpieczenia OC, które zwiększa kwotę na fakturze, ale jest też dodatkowym zabezpieczeniem w razie błędów w ich konserwacji.

 

Dodatkowy koszt

Większość firm sprzątających we Wrocławiu, pobiera dodatkowe opłaty za czynności, które wykraczają poza standardowy zakres usług. Przykładowo firma Multiserwis wyceni dodatkowo czyszczenie i konserwację mebli skórzanych. Jeżeli nasze biuro jest wyposażone w sprzęt tego typu, warto zdecydować się na taką usługę.

 

Kalkulator kosztów

Negocjacje cenowe będą zdecydowanie łatwiejsze, jeżeli będziemy orientowali się w średnich kosztach usług sprzątania we Wrocławiu. Bez znajomości realiów lokalnego rynku może być nam trudno zweryfikować czy proponowana przez zleceniobiorcę cena jest za niska czy zbyt wysoka. Zawsze najlepiej jest, żeby wartość określona przez firmę outsourcingową była jak najbliższa tej z kalkulatora.

 

Biorąc pod uwagę biuro we Wrocławiu wielkości 300m2 i dwa serwisy tygodniowo ze środkami higienicznymi i środkami czystości zapewnionymi przez nas kwota na fakturze powinna wynosić około 320 zł. W przypadku, gdy zdecydujemy się na sprzątanie w każdy dzień roboczy, będzie to już 710 zł. Jeżeli zdecydujemy się na scedowanie obowiązku zapewniania środków czystości i higienicznych dla 15 osób na firmę sprzątającą będzie to już 1160 zł. Wybór firmy z ubezpieczeniem to kolejny wzrost do 1240 zł, a przy czyszczeniu biura w godzinach jego funkcjonowania dopłacimy jeszcze 100 zł.

 

Różnice między firmami sprzątającymi we Wrocławiu

Poszczególne firmy sprzątające we Wrocławiu różnią się między sobą pod różnymi względami. Trzeba zwrócić uwagę na klika rzeczy, żeby być pewnym, że rozmawiamy z taką, która będzie odpowiednia dla naszego biura.

 

Obsługiwane nieruchomości

Przy sprawdzaniu potencjalnego partnera, zwróćmy uwagę jaki rodzaj nieruchomości obsługuje. Zazwyczaj będą to biura, mieszkania czy budynki instytucji, jednak niektóre przedsiębiorstwa mogą specjalizować się np. w sprzątaniu szpitali czy przychodni, albo posiadać ograniczenia, jak dzieje się w przypadku firmy Activas. Na stronie internetowej mamy w tym przypadku wyraźną informację o ograniczeniu obsługiwanych biur do tych poniżej 300m2.

 

Ceny sprzątania biura we Wrocławiu

Część firm zamieszcza w Internecie przykładowe cenniki, żeby pomóc potencjalnym klientom w orientacyjnym wyliczeniu kwoty na fakturze. W tym przypadku możemy znaleźć różne formy naliczania kwot  – głównie uwzględniające cenę za m2 bądź za godzinę pracy. Może się również zdarzyć określona wartość minimalna zlecenia. W przypadku RoyalMaids  jest to min. 699zł/miesiąc. Jeżeli nasze biuro nie wymaga zbyt wielu serwisów i jest niewielkie, cena w tym wypadku będzie zbyt wysoka.

 

Wielkość firmy

W przypadku firm sprzątających ich wielkość może mieć znaczenie. Przedsiębiorstwo tego typu może być małą, rodzinną firmą lub korporacją, która zatrudnia ludzi na terenie całej Polski. W przypadku niewielkich partnerów, możemy mieć problem z zastępstwem dedykowanego pracownika w razie jego choroby. Z kolei bardzo prawdopodobne jest, że duża firma nie będzie zainteresowana sprzątaniem małego kilkudziesięciometrowego biura. Warto też zwrócić uwagę na firmę mop24, która właściwie jest marką franczyzową.

 

Wybór najlepszej firmy sprzątającej we Wrocławiu

Niezależnie od rodzaju działalności naszej firmy, nie możemy zapomnieć, że nasze biuro jest wizytówką przedsiębiorstwa. Oczywistym jest fakt, że w brudnym pomieszczeniu pracuje się znacznie gorzej i nie wpływa to pozytywnie na morale pracowników. Dlatego wybór właściwej firmy jest bardzo istotny zarówno ze względów wizerunkowych jak i praktycznych.

 

Polecenia klientów

Firmy sprzątającej we Wrocławiu najlepiej szukać wśród znanych nam ludzi. Polecenie jest zdecydowanie najbardziej wiarygodną reklamą. Jeżeli nie uzyskaliśmy pomocy w ten sposób zawsze można poszukać potencjalnych współpracowników w Internecie. Na stronach internetowych firmy Kanion Korporacja Sp. z o.o. znajdziemy osobny dział „Referencje”, gdzie znajdziemy poprzednich klientów i ich rekomendacje.

 

Rejestracja firmy

Większość przedsiębiorstw nie utrzymuje się na rynku zbyt długo. Szacunkowo powyżej 2 lat wytrwa 30% firm. Jeżeli trafimy na taką, która istnieje od dawna, mamy szansę na owocną współpracę. Czystal Wrocław istnieje  od 1990 r, więc jest potencjalnie dobrym partnerem biznesowym. Jeżeli firma widnieje w rejestrach, możemy zorientować się również w zakresie usług jakie świadczy.

 

Legalnie zatrudnieni pracownicy

Decydując się na outsourcing, mamy do czynienia z pracownikami firmy zewnętrznej, którzy mogą mieć do czynienia z poufnymi informacjami, cennymi przedmiotami. Musimy zorientować się jakiego typu umowy podpisują osoby, które będą u nas sprzątały. Jeżeli są to umowy o pracę, potencjalnie będzie pracował dłużej i nasze dane będą bardziej bezpieczne. Firma Wikami wymaga od kandydatów niekaralności. Jest to dobra praktyka, która zwiększa bezpieczeństwo klientów.

 

Usługi w cenie podstawowej

Zakres standardowego sprzątania może różnić się w każdej poszczególnej firmie sprzątającej we Wrocławiu. Zazwyczaj jest to opróżnianie koszy na śmieci, odkurzanie i mycie podłóg, wycieranie biurek, czyszczenie sanitariatów i pomieszczeń socjalnych, ale nie zawsze. Kiedy decydujemy się na współpracę z konkretnym przedsiębiorcą, spiszmy je w umowie, tak samo jak ceny za usługi dodatkowe.

 

Profesjonalne wyposażenie

Niezwykle ważne jest, żeby firma dysponowała odpowiednim sprzętem do wykonywania prac porządkowych. Właściwy sprzęt optymalizuje czas pracy. Myjki ciśnieniowe dokładnie wyczyszczą podjazdy czy chodniki bez konieczności szorowania i w znacznie krótszym czasie. Firma sprzątająca Bryliant na swojej stronie informuje wprost o tym, jakim sprzętem dysponuje.

Podobnie jest ze środkami czystości, które nie są typowymi produktami do użytku domowego. Profesjonalna firma sprzątająca wykorzystuje specjalne środki czystości, które są przeznaczone dla powierzchni konkretnego rodzaju. Obecnie, coraz więcej firm, wprowadza możliwość korzystania ze środków hipoalergicznych i ekologicznych.

 

Tylko sprzątanie?

Może wydawać się, że wybór firmy sprzątającej we Wrocławiu to mało istotna sprawa. Jednak dobrze posprzątane biuro to nie tylko kwestia prestiżu czy higieny. Dzięki outsourcingowi możemy skupić się na rozwoju naszego przedsiębiorstwa i zarabianiu pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *