Wyjazdy integracyjne dla firm - jak wybrać agencję, która zorganizuje wyjazd firmowy
Wyjazdy Integracyjne DLA FIRM ➜ KOSZT
9 maja 2017
Organizacja konferencji – koszt spotkania biznesowego Twojej firmy
Organizacja KONFERENCJI. ➜ KOSZT dla firmy
15 maja 2017
Firma sprzątająca Warszawa - ceny oraz różnice, jak wybrać najlepszą firmę w Warszawie?

Z roku na rok w Warszawie żyje się coraz bardziej intensywnie i szybko. Większość mieszkańców ma bardzo mało czasu na codzienne obowiązki i stara się szukać rozwiązań, które ułatwią im życie. Taka szczególna specyfika życia w stolicy Polski sprawia, że nieustannie wzrasta ilość osób, które rezygnują z samodzielnego porządkowania swoich biur, mieszkań i domów. Zapotrzebowanie na usługi sprzątania jest większe niż kiedykolwiek. Jednak duże miasto oznacza również większe nagromadzenie firm sprzątających i dosyć spore różnice w cenie usług. Ze względu na duże zainteresowanie, w Warszawie powstaje ogromna ilość przedsiębiorstw specjalizujących się w szeroko pojętym  sprzątaniu. Jest to głównie spowodowane tym, że wydaje się to być biznesem dla każdego. Teoretycznie nie wymaga wielkich nakładów finansowych ani specjalnego kierunkowego doświadczenia przez co może przyciągać zwolenników dużego zarobku niewielkim kosztem. Nie jest to niestety prawdą, ponieważ nawet sprzątanie wymaga odpowiedniego poziomu wiedzy i umiejętności, a znalezienie dobrej firmy sprzątającej w Warszawie mimo tak dużego wyboru, nie jest proste.

 

Jak kształtują się ceny sprzątania w Warszawie?

Podstawowe przeliczniki cen

Szukając firmy sprzątającej w Warszawie trzeba wiedzieć od czego zależy cena usługi. Najczęściej branym pod uwagę czynnikiem jest wielkość powierzchni do czyszczenia. Wyspecjalizowana firma wie ile czasu potrzebuje na zajęcie się danym metrażem, więc łatwo może policzyć kwotę, która będzie na fakturze. Oczywiście istotne jest też ile razy w tygodniu będziemy obsługiwani. Na koszt będzie miał również wpływ fakt czy sami będziemy dostarczali środki czystości i środki higieniczne czy scedujemy obowiązek na zleceniobiorcę. Drożej wyniesie nas dodatkowo firma z ubezpieczeniem OC.

 

Zakres usług

W przypadku niektórych biur konieczne mogą być bardziej wyspecjalizowane czynności, które są droższe. Niektóre firmy oferują bardzo niszowe usługi, które warto brać pod uwagę, jeżeli nasza siedziba tego wymaga. Przykładowo firma Luxpro zajmuje się kompleksowo renowacją i pielęgnacją marmuru, co sprawdzi się w starszych budynkach.

 

Cena

Końcowa cena za usługi nie może być ani za wysoka ani za niska. Wysoka cena może świadczyć o tym, że firma może próbować wykorzystać naszą nieznajomość rynku. Za niska z kolei daje nam informację o potencjalnie niższej jakości usługi. Dlatego musimy zorientować się szacunkowo ile średnio kosztuje usługa sprzątania w Warszawie.

Różnice mogą być duże w zależności od naszych wymagań i metrażu. Przy biurze o powierzchni 500m2, w którym pracuje 20 osób, a wszystko jest zapewnione przez firmę sprzątającą, która posiada ubezpieczenie OC i wykonuje 5 serwisów poza godzinami funkcjonowania biura zapłacimy średnio 2160 zł. Biorąc pod uwagę metraż 200m2, gdzie wszystko jest zapewnione przez właściciela, firma nie ma ubezpieczenia, a  serwisy są tylko 2 i to w godzinach pracy kwota ta będzie wynosiła już zaledwie 470 zł.

 

Cena wliczona w najem

Zważywszy na fakt, że na rynku w Warszawie jest mnóstwo biur do wynajęcia, właściciele konkurują jak mogą. Oferują dodatkowe benefity w cenie najmu, jak na przykład serwis sprzątający.  Może się zdarzyć, że w naszym czynszu jest wliczona już usługa porządkowa. Warto sprawdzić jaki jest zakres i jakość, żeby mieć pewność, że będziemy zadowoleni.

 

 

Różnice między firmami sprzątającymi.

Specjalizacja firmy

Firmy mogą specjalizować się w konkretnych rodzajach budynków. Niektóre mogą obsługiwać instytucje państwowe, inne osiedla czy supermarkety, jeszcze inne mieszkania. Jeżeli chodzi o na przykład spółkę CleanDay to sprząta ona wyłącznie biura oraz hale i magazyny.

 

Wielkość firmy

W przypadku firmy sprzątającej wielkość również ma znaczenie. Mogą to być kilkuosobowe małe przedsiębiorstwa albo wielkie firmy, przypominające korporacje. Przykładowo Hunters oferuje zarówno usługi porządkowe jak i usługi związane z ochroną osób i mienia czy spedycyjne i to nie tylko w Warszawie.

 

Sposób liczenia ceny

Podczas oglądania stron internetowych możemy natknąć się na cenniki orientacyjne, podawane na różny sposób. Istnieją firmy, jak eClear Serwis Sprzątający, gdzie na ich stronie widzimy informację o stawkach zarówno za godzinę jak i za metr kwadratowy. Warto również zwrócić uwagę na ceny minimalnych kwot zamówień.

 

Jak wybrać najlepszą firmę w Warszawie

Na wybór firmy sprzątającej w Warszawie warto poświęcić odpowiednią ilość czasu. Najlepsza, zapewni nam satysfakcję i pozytywny wizerunek naszego przedsiębiorstwa zarówno wśród klientów jak i współpracowników.

 

Zadowoleni klienci

Jak to zwykle bywa, warto popytać w kręgu znajomych czy mogą nam w jakiś sposób pomóc. Musimy jednak pamiętać, że nie każda polecana firma będzie odpowiednia dla naszego biura. Później można dodatkowo zobaczyć oceny w Internecie. Jest to swojego rodzaju potwierdzenie pozytywnej opinii lub informacja o niezadowolonych zleceniodawcach. Jeżeli firma na swojej stronie zamieszcza referencje od poprzednich klientów to bardzo istotna informacja. Taki partner jest bardziej wiarygodny.

 

Dane o firmie

Przy wyborze firmy sprzątającej w Warszawie możemy zacząć od sprawdzania jej w CeiDG lub KRS. Jest to doskonałe źródło informacji o tym czy i od kiedy firma istnieje. Przy braku informacji o numerze NIP powinniśmy o niego dopytać i zweryfikować czy rodzaj działalności wpisany do rejestru jest zgodny z rzeczywiście wykonywanym.

 

Specyfika firmy

Firmy sprzątające w Warszawie są różnej wielkości. Część z nich zatrudnia kilka osób, a część nawet kilka tysięcy. Przy niezbyt dużym biurze najlepiej wybrać  średniej wielkości przedsiębiorstwo. Taka firma może mieć lepsze podejście do każdego klienta i być bardziej zaangażowana, a przy okazji w razie nagłych sytuacji  jak choroba pracownika, zapewnić nam zastępstwo.

 

Lokalizacja

Poszukując dla siebie partnera biznesowego warto rozejrzeć się w swojej okolicy. Wiadomo, że im bliżej siebie położone są siedziby tym niższe koszta dojazdów do biura, które w innym przypadku mogą być naliczane.

 

Pracownicy

Zazwyczaj firmy biorące udział w przetargach do instytucji muszą zatrudniać pracowników na umowę o pracę. Jeżeli nie mamy pewności odnośnie legalnego zatrudnienia pracowników, warto się dowiedzieć czegoś na ten temat. Osoby sprzątające, które mają umowę o pracę to potencjalnie mniejsza ich rotacja i ryzyko kradzieży rzeczy czy danych. Dodatkowo możemy upewnić się czy mają podpisane umowy poufności. Jest to zabezpieczenie konieczne w przypadku zapoznania się z informacjami, które przy wycieku mogłyby zaszkodzić naszej firmie. Jeżeli przedsiębiorca dodatkowo posiada szkolenia i certyfikaty to prawdopodobnie trafiliśmy na  firmę, która profesjonalnie podchodzi do wykonywanych usług.

 

Usługi oferowane

Nie każda firma sprzątająca w Warszawie będzie oferowała takie same usługi w cenie podstawowej. Należy się wobec tego upewnić się jakie są i zawrzeć ich zakres w umowie. Trzeba również przyjrzeć się usługom dodatkowym typu mycie okien, pranie tapicerek i dywanów, które może nie być zawarte w cenie. W późniejszym okresie może okazać się to cenną informacją i zaoszczędzić nam czasu na szukanie innego wykonawcy.

 

Weryfikacja pracy

W przypadku serwisu sprzątającego posiadanie procedur w razie wystąpienia sytuacji awaryjnych oraz sposobu weryfikacji jakości wykonywanych obowiązków pokazuje odpowiedzialność firmy za swoją pracę. Firma Bewer wykonuje regularne audyty i badania wśród klientów.

 

Sprzęt jakim firma dysponuje

Sprzęt i środki, którymi dysponuje firma muszą być profesjonalne i pozwalać na bardziej wydajną pracę. Dają również możliwość wykonywania bardziej zaawansowanych   czynności niż chociażby zwykłe odkurzanie. Firma Ecolux posiada sprzęt umożliwiający pranie wykładzin na sucho czy mokro, dzięki czemu może oferować bardziej dokładne ich czyszczenie.

 

 

Podsumowanie

Jeżeli chcemy być zadowoleni z porządku w naszym biurze, musimy poświęcić dłuższą chwilę na podjęcie decyzji o rozpoczęciu współpracy. Wybór firmy sprzątającej w Warszawie jest trudny ale możliwy. Należy pamiętać przede wszystkim o tym, by nie oszczędzać na tej usłudze. Zbyt niska cena to najczęściej niska jakość. Nie warto decydować się na byle jakiego zleceniobiorcę. Wybór dobrej i rzetelnie pracującej firmy to przede wszystkim lepsza ocena wewnętrzna i zewnętrzna przedsiębiorstwa, a czyste biuro to zawsze większy komfort pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *