Firma sprzątająca Katowice - ceny oraz różnice, jak wybrać najlepszą firmę w Katowicach?
Firma SPRZĄTAJĄCA Katowice. ➜ KOSZT
26 maja 2017
Firma sprzątająca Gdańsk - ceny oraz różnice, jak wybrać najlepszą firmę w Gdańsku?
Firma SPRZĄTAJĄCA Gdańsk. ➜ KOSZT
26 maja 2017
Firma sprzątająca Szczecin - ceny oraz różnice, jak wybrać najlepszą firmę w Szczecinie?

Prowadząc własny biznes mamy mnóstwo rzeczy na głowie. W miarę osiągania sukcesów i zwiększania zasięgu działalności, nawał obowiązków staje się coraz większy. W momencie, w którym zaczynamy zatrudniać pracowników, zwiększać metraż biura, pojawić się może problem związany ze sprzątaniem siedziby. Oczywiście, możemy zajmować się tym sami lub zlecić podwładnym, jednak nie wpływa to zbyt dobrze na morale i odciąga od ważniejszych zadań. Wtedy może okazać się, że musimy skorzystać z usług firmy sprzątającej.

Rynek usług porządkowych bardzo szybko się rozwija ze względu na coraz większe zapotrzebowanie. Niestety w przypadku tej branży, mimo sporego wyboru, nie jest wcale łatwo znaleźć zleceniobiorcę, z którego będziemy zadowoleni. Wymaga to dokładnego sprawdzenia, przeprowadzenia odpowiedniego rozeznania. Jednak kiedy uda nam się odnaleźć najlepszą firmę sprzątającą w Szczecinie, to spokojnie możemy powierzyć jej obowiązek utrzymania czystości i być pewnym, że wszystko będzie załatwione.

 

Ceny sprzątania biur w Szczecinie

Jeżeli nigdy do tej pory nie zdarzyło nam się korzystać z usług przedsiębiorstw porządkowych, to prawdopodobnie nie posiadamy wiedzy odnośnie tego, w jaki sposób będą liczone jej koszta. Dlatego warto skorzystać z wszelkich dostępnych kalkulatorów, dzięki którym zorientujemy się w cenach za usługi firm sprzątających w Szczecinie.

 

Przede wszystkim metraż

Co jest głównym wyznacznikiem ceny? Przede wszystkim cena zależy od czasu niezbędnego na posprzątanie danego metrażu. Dlatego bardzo często w cennikach znajdziemy informację odnośnie ceny za m2 na miesiąc. Tak jest na przykład na stronie J-K Clean, gdzie widnieje 1,50zł za m2. Im większy metraż biura, tym cena będzie niższa, podobnie wygląda sprawa z częstotliwością serwisów. Pojedyncze zlecenie czy wizyta ekipy sprzątającej raz w tygodniu przełoży się na niższą cenę końcową, ale wyższą cenę za metr.

 

Środki higieniczne i czystości

Kolejna rzecz, która wpływa na cenę, to dostarczenie środków czyszczących i higienicznych. Jeżeli weźmiemy pod uwagę wiedzę i doświadczenie profesjonalistów, to warto im zaufać pod względem sposobów konserwacji sprzętów biurowych i oddać zakupy w ich ręce. Niewątpliwie dobrze dobiorą odpowiedni środek do powierzchni. Jeżeli obsługują kilkanaście innych obiektów i też wyposażają je w środki higieniczne, to będą mieli zniżki w hurtowniach. Oczywiście nie warto nawet wspomnieć o czasie, który zaoszczędzimy.

 

Godziny pracy

Nie bez znaczenia jest też to, w jakich godzinach pracuje firma sprzątająca. Zadziwiający może być fakt, że więcej zapłacimy za jej pracę w godzinach funkcjonowania biura. Wiąże się to z komfortem pracy serwisu porządkowego – kiedy nie ma nikogo w siedzibie, praca idzie szybciej.

 

 

Przykładowe wyliczenie

Korzystając z kalkulatora możemy policzyć wersję najbardziej podstawową i kolejno dokładać dodatkowe parametry. Biorąc na przykład biuro wielkości 400m2 i jeden serwis tygodniowo przy 20 pracownikach zapłacimy 190zł. Przy sprzątaniu biura w godzinach jego funkcjonowania, dostarczeniu wszystkich środków i dodatkowo ubezpieczeniu OC cena wzrośnie do 1590zł.

 

Dodatkowe koszta

Oczywiście ceny w kalkulatorach nie uwzględniają dodatkowych potrzeb, które wyceniane są odrębnie. Może być to proste mycie okien albo nawet czyszczenie kominków, które widnieje na liście usług świadczonych przez firmę Czysty Dom. Jeżeli w biurze mamy czynny kominek i zamierzamy go używać, to warto dopytać o cenę tej usługi i zapisać odpowiednią klauzulę w umowie.

 

Różnice między firmami sprzątającymi w Szczecinie

Specjalizacja firmy

Firmy sprzątające w Szczecinie nie tylko mogą specjalizować się w różnych rodzajach obsługiwanych nieruchomościach, ale również dodatkowo zajmować się zupełnie innymi rzeczami. Tak jest w przypadku Firmy sprzątającej w Szczecinie-Thomas, która nie tylko zajmuje się utrzymaniem czystości w biurach i domach, ale również projektuje i wykonuje ogrody. Z kolei BosyBlask szczyci się obsługą placówek branży medycznej.

 

Usługi w cenie podstawowej

Warto zwrócić uwagę na to, jakie usługi znajdują się w cenie podstawowej. Firmy mogą się różnić między sobą zakresem świadczonych usług i może okazać się, że w jednej zapłacimy dodatkowo za to, co w innej mamy w cenie.

 

Wielkość firmy

Firmy mogą się różnić od siebie również wielkością i w tym przypadku ma to znaczenie. Przy niewielkim przedsiębiorstwie mogą pojawić się problemy z zastępstwem. W przypadku wielkich firm, które obsługują olbrzymie budynki, możemy nie być traktowani w indywidualny sposób. Dobrze jest, jeżeli firmie zależy na naszej opinii i posiada odpowiednią ilość personelu, by pomóc nam w sytuacji awaryjnej.

 

Wybór najlepszej firmy sprzątającej w Szczecinie

 

Opinie poprzednich zleceniodawców

Przy wyborze firmy sprzątającej w Szczecinie należy kierować się opiniami innych ludzi. Jeżeli uda nam się uzyskać polecenie od kogoś zaprzyjaźnionego, to jesteśmy w niezwykle dobrym położeniu. Znajomy nie zaproponuje nam usługi, z której nie będziemy zadowoleni. Jeżeli nie mamy tyle szczęścia, to możemy się odnieść się do referencji na stronach internetowych. Firma sprzątająca SUPER Cleaner opublikowała kilka takich listów. Należy jednak pamiętać, żeby sprawdzać datę wystawienia referencji. Jeżeli są aktualne, to znak, że interesujemy się odpowiednim przedsiębiorstwem.

 

Zarejestrowana firma

Firma sprzątająca w Szczecinie musi być firmą zarejestrowaną, która działa w sposób legalny, najlepiej od wielu lat. Im dłużej jest na rynku, tym większe prawdopodobieństwo, że dotychczasowi klienci są zadowoleni z jakości usług. Niestety, bardzo wiele nowo powstałych firm nie utrzymuje się zbyt długo na rynku właśnie ze względu na walkę o klienta jedynie ceną przy niskim poziomie wykonania zlecenia.

 

Odpowiednio dobrani pracownicy

Niezależnie od tego jak dobra będzie firma, bardzo łatwo zniszczyć długo budowaną opinię decydując się na zatrudnienie nieodpowiedniego pracownika. Widać to szczególnie wyraźnie w przypadku firm sprzątających, które ze szczególną starannością powinni dobierać osoby do współpracy. W trakcie wybierania firmy sprzątającej w Szczecinie, musimy zwrócić uwagę na to w jaki sposób prowadzi się rekrutacje dla osób, które będą u nas sprzątały. Możemy posłużyć się konkretnym przykładem firmy Dewa, która posiada zarówno bardzo dobre opinie od poprzednich klientów, jak i negatywne odnośnie współpracy z jej pracownikami.

 

Lokalizacja

Im bliżej położone są względem siebie siedziby firm, tym większe szansa na to, że nie będziemy musieli płacić dodatkowo za dojazd serwisu. Clean-Serwis deklaruje bezpłatny dojazd firm sprzątających tylko na terenie Szczecina. Warto zwrócić na to uwagę,  zwłaszcza, gdy planujemy rozszerzenie działalności w okolice miasta lub jeżeli posiadamy na przykład dwie siedziby – jedną w mieście, a drugą na obrzeżu.

 

Jakość sprzętu i środków chemicznych

Mogłoby się wydawać, że sprzątać może każdy i wystarczy ścierka czy miotła, żeby dokładnie wyczyścić biuro. Nic bardziej mylnego. W obecnych czasach, profesjonalne i poważne firmy sprzątające dysponują bardzo drogim sprzętem, który ma na celu zwiększenie oszczędności czasu i zwiększenie wydajności pojedynczego pracownika. Może się zdarzyć, że przed przyjęciem zlecenia, takie przedsiębiorstwo wyśle do zleceniodawcy materiałoznawcę, który sprawdzi powierzchnie jakie będą czyszczone i dostosuje do nich odpowiedni sposób konserwacji i dobierze specjalne środki czyszczące.

 

Sprzątanie – wizerunek i zdrowie

Poświęcając odpowiednią ilość wysiłku i czasu na znalezienie najlepszej firmy sprzątającej w Szczecinie dbamy nie tylko o wrażenia estetyczne klientów. Posprzątane biuro to podstawowa forma dbania o zdrowie własne i naszych pracowników. Odpowiedni wygląd siedziby wpływa także pozytywnie na wizerunek wewnętrzny i poprawia jakość pracy. Dlatego nigdy nie powinniśmy oszczędzać na tak bardzo ważnej usłudze, która wbrew pozorom ma olbrzymi wpływ na wykonywanie obowiązków i dalszy rozwój przedsiębiorstwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *