Agencja eventowa - ceny organizacji eventów dla firm, jak wybrać dobrą agencję
Agencja EVENTOWA. ➜ KOSZT
28 kwietnia 2017
Sprzątanie biur - jak wybrać firmę i ile kosztuje usługa sprzątania biura
Sprzątanie BIUR. ➜ KOSZT. ✚ JAKA firma?
8 maja 2017
Firma sprzątająca Poznań - ceny oraz różnice, jak wybrać najlepszą firmę w Poznaniu

W miarę rozwoju naszego przedsiębiorstwa stajemy przed decyzjami odnośnie zatrudniania nowych pracowników, zmiany siedziby na większą. Im więcej ludzi u nas pracuje, im większe jest biuro, tym bardziej paląca staje się kwestia sprzątania. Oczywiście możemy scedować ten obowiązek na osoby, które zatrudniamy, co może jednak negatywnie wpłynąć na ich morale. Jeżeli chodzi o usługi porządkowe, to co raz częściej przedsiębiorcy decydują się na wybór firmy sprzątającej, zamiast zaangażowanie sprzątaczki we własnym zakresie. Wiąże się to przede wszystkim z brakiem opłat ubezpieczeniowych czy z problemami kadrowymi w razie nieobecności pracownika. Zlecając obowiązek firmie zewnętrznej, wystarczy, że opłacimy fakturę.

Każdego roku w Poznaniu powstaje duża ilość firm sprzątających. Nic dziwnego – zapotrzebowanie na tego typu usługi jest ogromne, zwłaszcza w dużych miastach. Branża ta przyciąga wiele osób, często bez odpowiedniego doświadczenia i wiedzy, która jest niezbędna by obowiązki porządkowe wykonywać na najwyższym poziomie. W związku z tym, znalezienie odpowiedniego partnera biznesowego nie jest łatwe.

 

Ceny sprzątania w Poznaniu

Kiedy podejmiemy decyzję odnośnie zatrudnieniu firmy zewnętrznej, przede wszystkim musimy sprecyzować nasze wymagania i wiedzieć co ma wpływ na koszt usługi. Oczywiście największe znaczenie ma ilość metrów, które są do posprzątania. Od powierzchni zależy czas niezbędny do wykonania wszystkich czynności, a tym samym ilość pracowników, którzy będą potrzebni. Niezbędne do wykonywania zadań środki chemiczne możemy dostarczać sami, albo pozostawić wolną rękę firmie outsourcingowej. Sprzątanie w godzinach pracy podwyższy koszt usługi.

 

Dodatkowe koszta

Przy rozpoczęciu współpracy z firmą sprzątającą w Poznaniu koniecznie trzeba zastanowić się czy będziemy chcieli korzystać z dodatkowych usług, które nie wchodzą w zakres standardowych prac porządkowych. Szczególną uwagę warto poświęcić myciu okien czy czynnościom sezonowym jak chociażby odśnieżanie. Jeżeli tak, to oczywiście zwiększy to fakturę, ale warto być przygotowanym na wystąpienie takiej ewentualności.

 

Kalkulator cen sprzątania

Bardzo przydatna w rozmowie z potencjalnym partnerem biznesowym jest znajomość przykładowych cen usług firm sprzątających w Poznaniu. To bardzo dobre przygotowanie do negocjacji warunków. Znajomość średnich kwot pozwala na zorientowanie się czy oferta jest na odpowiednim poziomie. Warto wiedzieć, że nie powinna znacznie wykraczać ani w jedną ani w drugą stronę.

Jeżeli w kalkulatorze wybierzemy Poznań i biuro wielkości 1000m2, które zatrudnia 45 pracowników z pięcioma serwisami w firmie z OC przy dostarczeniu środków czystości i chemicznych przez zleceniobiorcę, zapłacimy miesięcznie 3960zł. Jeśli sami zdecydujemy się na dostawę środków higienicznych, będzie to 600 zł mniej. Przy przesunięciu sprzątania na godziny po zamknięciu biura zapłacimy już 3060zł. Rezygnacja z OC to 10% mniej, a przy jednym serwisie w tygodniu koszt będzie w granicach 640zł.

 

Różnice między firmami sprzątającymi w Poznaniu

 

Obsługiwane nieruchomości

Firmy sprzątające w Poznaniu mogą różnić się profilem obsługiwanych budynków lub specjalizować się w przychodniach, szpitalach, halach handlowych czy chociażby warsztatach samochodowych. Pozwala to na wybór właściwej, dostosowanej do prowadzonej przez nas działalności. Jeżeli jesteśmy właścicielami salonu kosmetycznego, to warto przyjrzeć się usługobiorcy z doświadczeniem w sprzątaniu w takim czy podobnym obiekcie.

 

Ceny sprzątania biur w Poznaniu

Średnio co druga firma zamieszcza na swojej stronie internetowej wykaz przykładowych cen. Możemy zorientować się wówczas, że naliczanie opłat nie wszędzie wygląda w taki sam sposób. Przykładowo firma sprzątająca Eureka podaje przykładową cenę za sprzątanie biura 600m2 obejmującą 22 serwisy, która zaczyna się od 1660 zł. Natomiast w kalkulatorze możemy zobaczyć wyliczoną (za biuro tej samej wielkości) kwotę już od 1220 zł.

 

Wielkość firmy

Firmy sprzątające w Poznaniu mogą się od siebie różnić wielkością i ilością zatrudnianych osób. Jeżeli nie jesteśmy wielkim przedsiębiorcą, warto poszukać średniej wielkości zleceniobiorcy. Daje to szansę na większe zaangażowanie niż w przypadku korporacji. Zabezpiecza nas również przed ewentualnymi brakami kadrowymi, które mogą pojawić się w niewielkiej firmie.

Wybór najlepszej firmy sprzątającej w Poznaniu

Czyste i schludne biuro jest naszą wizytówką. Warto znaleźć profesjonalną i doświadczoną obsługę, z której będziemy zadowoleni. Nawet, jeżeli szukanie takiej zajmie nam dużo czasu, to gra jest warta świeczki. Chodzi o nasz prestiż i wizerunek wewnętrzny i zewnętrzny.

 

Marketing szeptany

Nie od dziś wiadomo, że marketing szeptany jest bardziej wiarygodny. Podobnie jak polecenia od znajomych i rodziny. Warto posłuchać ludzi, którzy nas otaczają, bo mogą dobrze nam doradzić. Jeżeli nie mamy takiej możliwości, pomogą nam opinie poprzednich zleceniodawców firmy sprzątającej w Poznaniu. Można je bardzo często znaleźć na stronach internetowych, jak jest w przypadku Eco-duster. Oczywiście dobrze jest sprawdzić  kiedy zostały wystawione i jakiego typu obiekty obejmują.

 

Zarejestrowana firma

Przed podjęciem decyzji o współpracy z firmą sprzątającą z Poznania, warto przejrzeć podstawowe rejestry przedsiębiorców. Sprawdzimy dzięki temu nie tylko czy firma jest legalna. Dostaniemy także informację od kiedy działa na rynku. Te z dłuższym stażem niewątpliwie cieszą się większym zaufaniem i potrafią dbać o relacje z klientem, skoro udało im się przetrwać w branży, która nie należy do łatwych.

 

Odpowiedni pracownicy

Niezależnie od prowadzonej działalności, zawsze zależy nam na tym, żeby poufne informacje nie wydostały się z naszej firmy. Dlatego bardzo ważne jest to, byśmy byli zorientowani w to, na jakich warunkach pracuje u zleceniobiorcy, obsługująca nas osoba. Im mniejsza rotacja, tym większa pewność, że nasze dane są bezpieczne. Dodatkowo pracownik z dużym stażem ma większe doświadczenie i prawdopodobnie jest lepiej wyszkolony. Dzięki temu potrafi lepiej dbać o czystość i rozwiązywać ewentualne problemy.

 

Lokalizacja

Bliskie położenie siedziby współpracującej z nami firmy może być korzystne pod różnymi względami – zarówno finansowym jak i organizacyjnym. Zdecydowanie łatwiej jest rozwiązywać problematyczne sytuacje, jeżeli zleceniobiorca ma biuro w niewielkiej odległości. Niektóre firmy outsourcingowe mogą żądać dodatkowej opłaty za dojazd w dane miejsce. Natomiast inne chwalą się, że bezpłatnie dojeżdżają nawet poza granice Poznania. Przykładem może być  firma Beautiful Space, która przy zamówieniu od 68zł dojedzie do okolicznych miejscowości.

 

Usługi w cenie podstawowej

Nie każda z firm sprzątających w Poznaniu za podoba cenę dostarczy taki sam zakres usług. Bardzo ważne jest sprawdzenie i zawarcie w kontrakcie informacji o usługach podstawowych i dodatkowych. Ciekawą politykę prowadzi firma Clean Core, która dla każdego swojego klienta przygotowuje „Plan Utrzymania Czystości” oraz katalogi i karty stosowanych produktów.

 

Jakość sprzętu i środków chemicznych

Bardzo istotne jest to jakim wyposażeniem może pochwalić się zleceniobiorca, jakie środki stosuje podczas wykonywania obowiązków. Odpowiedni sprzęt pozwala na optymalizację czasu potrzebnego do wykonania danej pracy. Dzięki temu wystarczy przeznaczyć godzinę na coś, co w warunkach domowych zajmuje trzy czy cztery lub po prostu nie udaje się osiągnąć takich efektów, jak przy użyciu profesjonalnego sprzętu. Należy pamiętać, że właściwa konserwacja powierzchni, zwiększa ich żywotność. Apio na swojej stronie internetowej wymienia nazwy firm, z których sprzętu i środków korzysta.

 

Sprzątanie jest ważne

Wybór firmy sprzątającej w Poznaniu jest bardzo istotny. Zależy od niego wizerunek naszego przedsiębiorstwa, ale nie tylko. Powierzając zadanie najlepszej firmie outsourcingowej będziemy mogli skupić się na własnej pracy i rozwijać biznes bez konieczności samodzielnego dbania o porządek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *