Faktoring - ile kosztuje i jak wybrać firmę faktoringową
FAKTORING. ➜ KOSZT ✚ JAKA Firma?
29 maja 2017
Sale konferencyjne Warszawa – koszt wynajmu sal konferencyjnych w Warszawie
SALE Konferencyjne Warszawa. ➜ KOSZT
5 czerwca 2017
Firma sprzątająca Łódź - ceny oraz różnice, jak wybrać najlepszą firmę w Łodzi?

Niezależnie od tego czym zajmuje się nasze przedsiębiorstwo, zawsze będzie nam zależało na jego sprawnym funkcjonowaniu. Na odpowiedni rozwój wpływ mają nie tylko nasze pomysły i rozwiązania czy wdrożone procesy. Sami nie jesteśmy w stanie wszystkiego zrobić, więc najczęściej zatrudniamy dodatkowe osoby do pomocy. Płacimy za ich czas, więc jeśli zaczynają chorować, to mogą pojawić się problemy z wykonywaniem poszczególnych zadań. Oczywiście najbardziej podstawowym sposobem dbania o zdrowie pracowników, jest zapewnienie czystego biura. Posprzątana siedziba to nie tylko kwestia prestiżu czy miłych warunków pracy. Sprzątanie zapewnia również mniejszą ilość bakterii czy wirusów, tym samym zmniejszając ryzyko zachorowania na grypę czy inne choroby, które mogą dopaść naszych podwładnych. Dlatego wybór odpowiedniej firmy sprzątającej jest tak bardzo ważny i może mieć realny wpływ na frekwencję pracowników, a nawet na wysokość naszych zarobków.

 

Ceny sprzątania biur w Łodzi

Poszukując firmy sprzątającej w Łodzi niewątpliwie będzie nam zależało na przystępnej cenie usługi. Jednak to nie kwota na fakturze jest najważniejszym czynnikiem, który powinien przesądzić o decyzji odnośnie zatrudnienia tego czy innego zleceniobiorcy. Oczywiście rozpoczynając poszukiwanie kontrahenta, warto znać sposoby naliczania stawek. Przy pierwszym kontakcie z poszczególnymi firmami, niewątpliwie zostaniemy zapytani o metraż powierzchni, której dotyczy zlecenie. Nie bez powodu – ma on bezpośredni wpływ na czas i ilość osób niezbędnych do wykonania usługi. Dodatkowo cena zwiększy się jeżeli zdecydujemy się na środki czystości zapewnione przez wykonawcę lub w przypadku kiedy zleceniobiorca będzie posiadał ubezpieczenie OC. Jako właściciele przedsiębiorstwa, mamy obowiązek dostarczać m.in. papier toaletowy czy ręczniki papierowe itp. dla naszych pracowników. Oczywiście obowiązek możemy powierzyć firmie sprzątającej, jednak za każdą osobę będzie pobrana miesięcznie konkretna kwota, która zwiększy wysokość naszej faktury.

 

Usługi dodatkowo płatne

W cenie podstawowej firm sprzątających w Łodzi, zawierają się tylko i wyłącznie czynności niezbędne do utrzymania porządku. Oczywiście, jeżeli istnieje taka potrzeba, możemy zwrócić się z prośbą o rozszerzenie oferty za dodatkową opłatą. Przykładem może być firma Sprzątanie Tip Top, która świadczy niezbyt często spotykaną usługę mycia i impregnacji dachów. Może nie jest to wybór dla każdego przedsiębiorstwa, ale jeżeli prowadzimy restaurację czy hotel w budynku wolno stojącym, to zadbany budynek będzie bardziej zachęcający.

 

Kalkulator cen sprzątania biur

Jeżeli jesteśmy laikami w branży porządkowej, przed rozpoczęciem rozmów z firmami sprzątającymi w Łodzi, watro sprawdzić jaka średnia kwota powinna zostać nam zaproponowana.

W przypadku gdy wybierzemy w kalkulatorze cztery serwisy na powierzchni 250m2, gdzie pracuje 10 osób, bez dostarczania środków higienicznych i czystości, ubezpieczenia OC i ze sprzątaniem poza godzinami pracy biura zapłacimy 630 zł. W przypadku jednego serwisu będzie to 180 zł. Jeżeli dodamy do tego ubezpieczenie OC to kwota wzrośnie o około 10%. Koszt środków czystości to 40zł. Przy zapewnieniu środków higienicznych dla pracowników biura zapłacimy 380 zł. Za pracę w godzinach funkcjonowania biura zleceniobiorca zażąda 30 zł więcej.

 

Różnice między firmami sprzątającymi w Łodzi

Firmy sprzątające w Łodzi konkurują ze sobą i chcą się wyróżniać, żeby zdobyć jak największą ilość zleceń. Warto przyjrzeć się poszczególnym rzeczom, które mogą wskazać nam ofertę najbardziej dopasowaną do naszych potrzeb.

 

Specjalizacja w nieruchomościach

Niektóre firmy sprzątające w Łodzi mogą specjalizować się w porządkowaniu bardzo konkretnych nieruchomości. Poszukując zleceniobiorcy dla siebie, jeżeli jesteśmy właścicielami gabinetu kosmetycznego czy też stomatologicznego, koniecznie sprawdźmy czy przedsiębiorstwo zajmuje się czyszczeniem dostosowanym do tego typu działalności. W Łodzi będzie to firma Everest, która posiada doświadczenie w tym zakresie i stosuje środki czystości dopuszczone do stosowania w placówkach ochrony zdrowia.

 

Ceny sprzątania biur

Pomijając kwestie ewentualnych różnic w oferowanych usługach, różnie może wyglądać kwota widniejąca na fakturze. Przedsiębiorstwa mogą wymagać minimalnego zamówienia na daną sumę, oferować płacę za godzinę bez względu na ilość metrów do sprzątnięcia. Warto zwrócić uwagę na te szczegóły w momencie, kiedy przeglądamy propozycje.

 

Rozmiar firmy

Zdecydowanie najlepiej wyszukać dla siebie firmę sprzątającą która nie będzie ani za duża ani zbyt mała. Korporacja raczej nie będzie w stanie bardzo mocno zaangażować się w ważne dla nas sprawy. W niewielkim przedsiębiorstwie możemy mieć problem ze znalezieniem zastępstwa w razie choroby czy urlopu pracownika. Średnia firma potencjalnie będzie bardzo dbała o każdego klienta i traktowała bardzo indywidualnie każde zagadnienie.

 

Wybór najlepszej firmy sprzątającej w Łodzi

Na co zwrócić uwagę kiedy szukamy kontrahenta? Co będzie wyróżniało najlepszą firmę sprzątającą w Łodzi ?

 

Referencje i polecenia

Bardzo istotne w przypadku wyboru firmy sprzątającej w Łodzi będą opinie poprzednich klientów. Możemy je uzyskać w rozmaity sposób. Oczywiście najlepszymi rekomendacjami jakie można uzyskać, będą te od naszych znajomych. Opinia z pierwszej ręki zawsze jest najbardziej wiarygodna. Niestety często jesteśmy zdani sami na siebie. W związku z tym warto poszukać informacji na forach internetowych czy nawet na stronie potencjalnego zleceniobiorcy. Przykładowo Margo Sprzątanie posiada skany referencji, które mogą być dodatkową informacją odnośnie jakości świadczonych usług.

 

Historia firmy

Przy wyborze firmy współpracującej, możemy przyjrzeć się jej historii sprawdzając wpisy w rejestrach. Nie tylko dowiemy się czy przedsiębiorstwo prowadzi legalną działalność, ale sprawdzimy od kiedy funkcjonuje. Patrząc na firmę Pucrem, która działa od 1988 roku, niewątpliwie posiada olbrzymie doświadczenie i dzięki temu może być lepsza od konkurencji. Prawie 30-letnia obecność na rynku, to coś niezwykle rzadko spotykanego, zwłaszcza w tej branży.

 

Rekrutacja pracowników

Informacja w obecnych czasach może być bardzo dużo warta. Dlatego zazwyczaj zależy nam na współpracy z ludźmi, których znamy i którym ufamy. Dobór osób, które będą nas obsługiwały, powinien zapewnić nam komfort. W związku z tym, możemy przyjrzeć się chociażby ogłoszeniom o pracę naszego kontrahenta, sprawdzić czy podpisuje umowy o zachowanie poufności z pracownikami i czy w odpowiedni sposób ich szkoli.

 

Koszt dojazdu

Warto zacząć poszukiwania od firm, których siedziby są najbliżej. Niektórzy przedsiębiorcy mogą naliczać dodatkowe kwoty za dojazd w bardziej oddalone miejsca. Tak jest w przypadku firmy Sopranoo, która co prawda dojeżdża w promieniu 30 km od Łodzi, ale powyżej 15 km nalicza jeszcze 50 zł do usługi.

 

Cena

Cena usługi może być różnorodna, uwzględniać przeróżne opcje dodatkowe. Nigdy jednak nie możemy podejmować decyzji tylko patrząc na kwotę na fakturze. Zbyt niski koszt usługi nie jest zwiastunem dobrej jakości wykonania zlecenia.

 

Sprzęt i środki chemiczne

Sprzęt, którego używamy w domu czy środki czystości z drogerii, nie sprawdzają się przy profesjonalnych pracach porządkowych. Firmy sprzątające inwestują w zaawansowane odkurzacze, urządzenia do polerowania, myjki ciśnieniowe. Również preparaty czyszczące muszą być odpowiedniej jakości, żeby jak najlepiej konserwować powierzchnie.

 

Certyfikaty

Branża usług porządkowych, wbrew powszechnej opinii, również wymaga sporej wiedzy, którą firmy zdobywają na szkoleniach. Firma Top Cleaner posiada certyfikat potwierdzający umiejętność oczyszczania graffiti i zabezpieczania przed graffiti.

 

Wizerunek i bezpieczeństwo

Znalezienie najlepszej firmy sprzątającej w Łodzi to nie lada wyzwanie. Kiedy tego dokonamy, to z pewnością zapewnimy sobie nie tylko doskonały wizerunek, ale stworzymy przyjazne i bezpieczne miejsce pracy.

przyjazne i bezpieczne miejsce pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *