Tanie pozycjonowanie SEO - Jak wybrać najtańszą ofertę na pozycjonowanie stron internetowych
TANIE Pozycjonowanie SEO. ➜ KOSZT
24 maja 2017
Firma sprzątająca Szczecin - ceny oraz różnice, jak wybrać najlepszą firmę w Szczecinie?
Firma SPRZĄTAJĄCA Szczecin. ➜ KOSZT
26 maja 2017
Firma sprzątająca Katowice - ceny oraz różnice, jak wybrać najlepszą firmę w Katowicach?

Katowice, stolica województwa śląskiego, to jeden z głównych ośrodków gospodarczych w kraju. Ponad 96% podmiotów gospodarczych funkcjonujących na terenie tego miasta to prywatne firmy. Bardzo wiele z nich wybiera tę lokalizację ze względu na niewielką odległość od granicy z Niemcami. Nie są to tylko i wyłącznie firmy transportowe czy handlowe, ale również przedsiębiorstwa z sektora bankowego czy IT. W mieście powstaje bardzo wiele nowych przestrzeni biurowych, które bardzo szybko są zajmowane przez najemców.

 

Nic więc dziwnego, że na terenie Katowic pojawia się coraz więcej biznesów, które trudnią się prowadzeniem prac porządkowych. Ich outsourcing cieszy się niesłabnącą popularnością nie tylko wśród niewielkich podmiotów, ale wzbudza zainteresowanie również u dużych instytucji i korporacji. Bardzo wiele osób, decydując się na założenie przedsiębiorstwa zajmującego się sprzątaniem, liczy na łatwy i duży zysk. W związku z mało świadomym podejściem do tematu założenia działalności, lwia część firm sprzątających w Katowicach nie będzie miała tyle szczęścia, by pozostać w branży dłużej niż 2 lata. Niestety może to wpływać na psucie rynku dla innych przede wszystkim dlatego, że zamiast jakością wykonywanej usługi, konkurują za pomocą jej ceny. Z tego właśnie względu, kiedy zdecydujemy się na outsourcing, bardzo ważne jest przyjęcie kwestii kosztów jako mniej ważnego argumentu w porównaniu do sposobu wykonania pracy. Zanim jednak zdecydujemy się nad podpisanie umowy, należy wiedzieć jak może wyglądać faktura za usługę, czym różnią się firmy sprzątające od siebie i na co zwrócić uwagę przy dokonywaniu wyboru.

 

Jak kształtują się ceny sprzątania w Katowicach?

Najczęstszą motywacją do rozpoczęcia współpracy z firmą outsourcingową są kwestie związane z opłacalnością finansową rozwiązania. Zdecydowana większość przedsiębiorców nie chce tworzyć dodatkowych miejsc pracy nie tylko ze względu na pensję, którą musi zapewnić pracownikowi. Chodzi tu również o świadczenia i ubezpieczenia społeczne oraz dodatkowe koszta związane z obsługą kadrową i księgową. Nie bez znaczenia jest fakt, iż osobie zatrudnionej na umowę o pracę przysługuje urlop oraz możliwość przebywania na zwolnieniu lekarskim. W tym czasie ktoś jednak musi sprzątać i może pojawić się problem z zapełnieniem stanowiska. W przypadku usługi zewnętrznej opłacamy tylko fakturę, a reszta inicjatywy pozostaje w rękach zleceniobiorcy.

 

Koszta podstawowe

Jeżeli jesteśmy w temacie tego ile będziemy płacić, warto skorzystać z kalkulatora, który oblicza średnią cenę zlecenia wykonywanego przez firmę sprzątającą w Katowicach. Jak możemy zauważyć niezbędne do obliczenia będą informacje o metrażu, liczbie pracujących osób, czasie wykonywania pracy, zapewniania środków higienicznych i czystości oraz o fakcie posiadania OC.

 

Metraż i ilość serwisów

Ilość m2 do sprzątania jest podstawą do wyliczenia nie tylko ceny, ale również oszacowania czasu i personelu, niezbędnych do wykonania danych czynności. Oczywiście w zależności od naszych potrzeb możemy zdecydować również o liczbie serwisów w tygodniu. To również  jest niezbędne do wyliczenia kosztu końcowego.

 

Środki higieniczne i czystości

Przy podejmowaniu decyzji o współpracy z firmą sprzątającą w Katowicach duże znaczenie będzie miała również ilość pracowników. Mamy obowiązek zapewniać im środki higieniczne (ręczniki papierowe, mydło, papier toaletowy, itp.). Ważne jest to czy samodzielnie chcemy wyposażać w nie biuro czy zlecić i to zadanie przedsiębiorstwu outsourcingowemu. Wiadomo, że zapłacimy więcej, ale za to oszczędzimy sporo czasu. Podobnie ma się sprawa ze środkami czystości. Jednak ich zakup zdecydowanie warto oddać w ręce specjalistów. Wielu z nich, jak np. Partner Cleaner, deklaruje, że posiada sprawdzone metody i środki, więc warto zaufać doświadczonym profesjonalistom.

 

Pozostałe czynniki

Dodatkowo zapłacimy również, jeżeli zatrudniona przez nas firma będzie pracowała w godzinach, w których biuro jest pełne pracowników oraz jeżeli dysponuje ubezpieczeniem OC. Warto też wspomnieć, że kalkulator nie obejmuje usług dodatkowych, nietypowych, jak np. czyszczenie tapicerki czy dbanie o tereny zielone. Te są wyceniane już w bardzo indywidualny sposób.

 

Przykładowe wyliczenie

Sprawdzając usługi firmy sprzątającej w Katowicach dla 600m2, na którym pracuje 20 osób, ze wszystkimi dodatkowymi opcjami, dowiemy się, że przy 1 serwisie zapłacimy 710 zł, przy 3 – 1480 zł, a przy 5 – 2160 zł. Warto wspomnieć, że przy rezygnacji ze wszystkich udogodnień ta cena spadnie do kolejno 270, 730 i 1130 zł.

 

Różnice między firmami sprzątającymi.

Firmy sprzątające w Katowicach mogą różnić się między sobą, ze względu na specyficzne wymogi rynku śląskiego. Niektóre, tak jak Dares, specjalizują się chociażby w odkurzaniu i myciu konstrukcji stalowych. Z kolei Pulire Group będzie dobrym wyborem, jeżeli chcemy posprzątać halę.

 

Również zakres oferowanych usług i sposób liczenia cen za wykonaną pracę może wyglądać różnie w różnych firmach. SClean Firma sprzątającą w cenniku podaje informację o kwocie za godzinę pracy, a nie za metr.

 

Jak wybrać najlepszą firmę w Katowicach

Wybór najlepszej firmy sprzątającej w Katowicach to wbrew pozorom ważna decyzja, która ma ogromny wpływ na nasz wizerunek. Właśnie dlatego warto zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy.

 

Polecenia klientów

Idealna jest sytuacja, w której do firmy sprzątającej w Katowicach zostaniemy skierowani przez kogoś nam bliskiego. Jeżeli otrzymamy polecenie od kogoś z rodziny czy grona znajomych, to bardzo ciężko o jeszcze lepszą rekomendację. Możemy jednak być zdani wyłącznie na siebie i w tym wypadku nie pozostaje nic innego, niż poszukać opinii w Internecie. Większość z przedsiębiorstw posiada na swojej stronie zakładki z informacjami o referencjach. Mogą to być skany listów, jak np. w przypadku Na Błysk, jak i w postaci zarówno skanów oraz cytatów klientów, które znajdziemy na stronie Flostar Usługi Porządkowe. Jeżeli nie mamy dostępu do takich informacji, a firma wydaje nam się interesująca, to warto o nie zapytać.

 

Rejestracja firmy

Firma sprzątająca w Katowicach musi być zarejestrowana, ale warto zwrócić uwagę na zakres działalności i datę jej założenia. Im większy staż na rynku, tym lepiej. Branża usług porządkowych jest bardzo trudna, a długa tradycja może potencjalnie wiązać się z dobrą jakością wykonania pracy. Firma Clean istnieje od ponad 15 lat, więc może być dobrym partnerem biznesowym.

 

Legalnie zatrudnieni pracownicy

Bardzo istotna jest również kwestia zatrudniania pracowników w firmie outsourcingowej. Umowa o pracę zdecydowanie zmniejsza ich rotację, a tym samym ryzyko, na które jesteśmy narażeni. Nie chodzi tylko o kwestię kradzieży sprzętu, ale również własności intelektualnej przedsiębiorstwa.

 

Weryfikacja pracy

Niektóre firmy sprzątające w Katowicach deklarują błyskawiczną reakcję na sugestie i wnioski klientów. Przedsiębiorstwo Klaster Sp. z o.o. w swojej polityce jakości informuje wprost o sposobach, w jaki chce budować siłę marki. Dzięki temu wiemy, że możemy się spodziewać weryfikacji pracy zespołu porządkowego poprzez badania naszego zadowolenia, co wpływa zdecydowanie pozytywnie na współpracę.

 

Profesjonalne wyposażenie

Najlepsza firma sprzątająca w Katowicach powinna dysponować profesjonalnym sprzętem oraz specjalistycznymi środkami czystości. Jest to bardzo istotne ze względu na optymalne wykorzystanie czasu niezbędnego do wykonania czynności porządkowych i znacznie zmniejsza ilość potrzebnego personelu. Różnica między szorowarką a mopem, używanych do czyszczenia dużych powierzchni, jest kolosalna.

 

Podsumowanie

Dobrze posprzątane biuro to zadowolenie naszych pracowników. To również większa szansa na wywarcie dobrego pierwszego wrażenia na klientach i kontrahentach. Dlatego wybór dobrej firmy sprzątającej w Katowicach ma tak wielką wagę. Nie należy kierować się przy tym tylko i wyłącznie kwestią finansową, a bardziej skoncentrować na poziomie wykonywanej pracy. Kiedy raz dobrze wybierzemy, współpraca może przynieść nam wiele korzyści.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *