Firma sprzątająca Szczecin - ceny oraz różnice, jak wybrać najlepszą firmę w Szczecinie?
Firma SPRZĄTAJĄCA Szczecin. ➜ KOSZT
26 maja 2017
Faktoring - ile kosztuje i jak wybrać firmę faktoringową
FAKTORING. ➜ KOSZT ✚ JAKA Firma?
29 maja 2017
Firma sprzątająca Gdańsk - ceny oraz różnice, jak wybrać najlepszą firmę w Gdańsku?

Porządek w miejscu pracy jest niezwykle istotny. Niezależnie od rodzaju prowadzonego biznesu czy jakości świadczonych przez nas usług, klienci, partnerzy biznesowi czy nawet przyszli pracownicy, najpierw zwrócą uwagę na wygląd naszego biura. Są takie aspekty, na które nie mamy dużego wpływu, jak na przykład rozkład pomieszczeń. Natomiast bardzo ważne jest, żeby przestrzeń na której pracujemy, była czysta i bezpieczna dla nas, osób, które zatrudniamy i dla gości. Oczywiście możemy samodzielnie sprzątać biuro, jednak zdecydowanie lepiej powierzyć zadanie profesjonalistom. W poprzednich dekadach przedsiębiorstwa i instytucje decydowały się na tworzenie osobnych miejsc pracy dla osób dbających o porządek, jednak w ostatnich latach rezygnuje się z tego na korzyść firm sprzątających. To rozwiązanie ma bardzo dużo korzyści, jednak wybór zleceniobiorcy wymaga dokładnego przemyślenia i przeprowadzenia odpowiedniego rozeznania na lokalnym rynku. Ze względu na rosnący popyt na usługi porządkowe,  powstaje coraz więcej biznesów, które nie zawsze działają w sposób zadowalający. Bardzo duże zagęszczenie firm sprzątających jest w większych miastach, takich jakim jest niewątpliwie Gdańsk. Jak więc podjąć decyzję o rozpoczęciu współpracy ? Czym kierować się przy wyborze?

 

Jak kształtują się ceny sprzątania w Gdańsku?

Większość przedsiębiorców decyduje się na rozpoczęcie współpracy z  firmą sprzątającą głównie ze względu na większą opłacalność i potencjalnie niższe koszty tego rozwiązania. Zatrudniając osobę  na etat, musimy zapłacić za nią ZUS, ubezpieczenia i oczywiście pensję. Może pojawić się problem z poszukiwaniem zastępstwa w razie urlopu czy choroby. Natomiast w przypadku firmy zewnętrznej, opłacamy fakturę, a o resztę ma obowiązek zadbać zleceniobiorca. Jednak zanim przystąpimy do poszukiwania, warto sprawdzić szacowaną cenę usługi w naszym mieście. Warto w tym wypadku skorzystać z kalkulatora, który da nam wiedzę niezbędną do podjęcia rozmowy biznesowej i uchroni przed zawyżonymi cenami.

 

Koszt podstawowy

O czym musimy wiedzieć na początku poszukiwania firmy sprzątającej w Gdańsku? Przede wszystkim warto mieć świadomość, że cena podstawowa będzie uzależniona od wielkości biura, a tym samym od ilości czasu i osób niezbędnych do jego posprzątania. Jeżeli weźmiemy pod uwagę 100 m2, to cena zaczyna się od 190 zł500m2 to już 270zł, a przy 1000 m2 zapłacimy 540 zł. Kiedy chcemy, żeby sprzątano w naszym biurze częściej niż raz w tygodniu, kwota urośnie. I tak w przypadku 5 serwisów w 100 m2 będzie to  800 zł, przy 500m2 – 1140 zł, a jeżeli chodzi o 1000m2 to 2280zł. Możemy samodzielnie wyposażać biuro w środki czystości, ale częściej decydujemy się na powierzenia i tego zadania zleceniobiorcy. Poniesiemy za to dodatkową opłatę, również w zależności od metrażu – za każde 100m2 będzie to 80 zł. Nie bez znaczenia pozostaje kwestia tego, czy my będziemy wyposażać biuro w środki higieniczne. W przypadku rezygnacji z tego obowiązku i scedowaniu go na firmę sprzątającą, za każdą osobę zapłacimy kilkanaście złotych. Co jeszcze może podwyższyć cenę ? Zleceniobiorca może mieć ubezpieczenie OC. Dzięki temu zyskujemy dodatkowe zabezpieczenie w razie błędów w konserwacji czy innych zniszczeń, których może dokonać firma sprzątająca. Więcej zapłacimy również za porządkowanie biura w godzinach jego pracy. W końcowym rozrachunku cena usług podstawowych firmy sprzątającej w Gdańsku może wynieść w przypadku 100m2 – 1390 zł, przy 500m2 – 2090zł albo nawet 3750 zł przy 1000m2.

 

Usługi dodatkowe

Jeżeli chodzi o usługi sprzątające w Gdańsku, to może się okazać, że nasze potrzeby będą wykraczały poza zakres standardowych obowiązków. W zależności od rodzaju czynności dodatkowej, koszt także wzrośnie. W przypadku mycia okien przez firmę Pucuś Joanna Wtorek, zapłacimy po 5zł za każdy m2. Oczywiście nie będzie to czynność, którą trzeba będzie wykonywać codziennie, ale warto uwzględnić ją w swojej umowie.

 

Czym różnią się od siebie firmy sprzątające w Gdańsku ?

Na rynku firm sprzątających w Gdańsku bardzo wiele przedsiębiorstw zajmuje się nie tylko sprzątaniem biur i domów, ale również szeroko pojętych obiektów hotelarskich. Przykładem jest chociażby firma WIGO. Warto zwrócić na to uwagę, kiedy będziemy szukać zleceniobiorcy. W trakcie współpracy może się bowiem okazać, że w trakcie sezonu turystycznego pojawią się problemy z personelem lub usługi będą po prosu droższe. Co jeszcze może różnić firmy sprzątające w Gdańsku ? Może to być rozmiar przedsiębiorstwa. Warto sprawdzić czy nie jest przesadnie małe czy duże. Najlepiej, żeby  było średniej wielkości – daje to większe szanse na indywidualne podejście i większe zaangażowanie bez problemów kadrowych.

 

Jak wybrać najlepszą firmę w Gdańsku?

Wybór odpowiedniej firmy sprzątającej w Gdańsku, to inwestycja, w którą trzeba włożyć odpowiednią ilość czasu. Nieprzypadkowa i przemyślana decyzja może oszczędzić nam kłopotów w przyszłości.

 

Polecenia klientów

Jeżeli firma posiada grupę zadowolonych klientów, to niewątpliwie będzie chciała się nimi pochwalić. Falcon Serwis Sprzątający, jak wiele innych przedsiębiorstw, ma na swojej stronie listy referencyjne. Jest to oczywiście pomocne przy podejmowaniu decyzji, chociaż najlepiej uzyskać pozytywną opinię od znajomych czy rodziny. Są oni bezsprzecznie najbardziej wiarygodnym źródłem poleceń.

 

Rejestracja firmy

Bardzo ważne jest sprawdzenie czy firma sprzątająca, z którą chcemy nawiązać współpracę, jest zarejestrowana. Możemy również przy tej okazji zorientować się ile lat jest na rynku. Przedsiębiorstwo z długą historią ma większe doświadczenie i potencjalnie wykonuje swoje usługi lepiej. Będzie dysponowało również lepszym, bardziej profesjonalnym sprzętem.

 

Podejście do klienta

Przy pierwszym kontakcie z firmą sprzątającą w Gdańsku, powinny zostać zaproponowane oględziny lokalu. Nie da się wycenić tego rodzaju usługi bez uprzedniej wizyty w biurze. Na stronie DrClean nie znajdziemy nawet przykładowego cennika usług. Wizja lokalna pomaga dostosować ofertę do indywidualnych potrzeb i wymagań.

 

Koszty dojazdu

W zależności od odległości siedziby firmy możemy zostać dodatkowo obciążeni kosztami dojazdu. Tak jest w przypadku K&R Consulting Group, która prowadzi usługi tak zwanych „żony i męża na telefon”, gdzie za każdy kilometr dojazdu powyżej 30  liczy sobie dodatkowo 1zł. Dlatego warto wybrać dobry serwis sprzątający w pobliżu naszego biura.

 

Sposób zatrudniania pracowników

Niewątpliwie ważną kwestią, którą warto sprawdzić, jest sposób zatrudniania pracowników przez naszego potencjalnego partnera. Ci ludzie będą przebywali w naszym biurze i mogą mieć dostęp do ważnych danych i informacji, więc im więcej się dowiemy na temat sposobu ich selekcji, tym lepiej. W niektórych przypadkach bardzo łatwo możemy przekonać się o podstawowych wymaganiach niezbędnych do podjęcia stanowiska. Ambra Sp.z o.o. zapewnia, że większość jej pracowników jest zatrudniona na umowę o pracę. Informuje również o tym, że swoich pracowników szkoli. Z kolei na stronie Clear & Shine znajdziemy jedynie adres na który można wysłać aplikację.

 

Wyposażenie i stosowane środki

Wbrew temu, co może się wydawać, profesjonalne firmy sprzątające nie będą używały drogeryjnych środków czystości czy korzystały z takiego odkurzacza czy mopa, który można nabyć w każdym sklepie. Sprzęt do zawodowego czyszczenia to spory wydatek, który może znacznie zmniejszać czas niezbędny do wykonania poszczególnych czynności porządkowych. W przypadku stosowania profesjonalnych środków czystości mamy pewność, że nasze wyposażenie będzie nam dłużej służyć.

 

 

Podsumowanie

Dbanie o porządek jest konieczne, jeżeli chcemy pracować wydajnie i wyglądać dobrze w oczach pracowników i klientów. Warto zadbać o zatrudnienie porządnego serwisu sprzątającego, przy czym jakość usług powinna mieć większe znaczenie niż ich cena. Współpraca z najlepszą firmą sprzątającą w Gdańsku może pomóc nam nie tylko w dbaniu o czystość, ale również polepszyć nasz wizerunek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *