Organizacja konferencji – koszt spotkania biznesowego Twojej firmy
Organizacja KONFERENCJI. ➜ KOSZT dla firmy
15 maja 2017
Pozycjonowanie stron Poznań - ile kosztuje i jak wybrać agencję SEO w Poznaniu
Pozycjonowanie STRON Poznań. ➜ KOSZT
16 maja 2017
Biuro rachunkowe Wrocław - ceny oraz różnice, jak wybrać najlepszą firmę księgową we Wrocławiu

Outsourcing usług księgowych jest coraz bardziej popularniejszy. Wynika to w dużym stopniu z ich wysokiej jakości oraz optymalnej ceny dla przedsiębiorcy. Jednak zewnętrzne biuro rachunkowe we Wrocławiu nie zwalnia właściciela firmy od odpowiedzialności przed organem podatkowym.

 

Biuro rachunkowe we Wrocławiu – różnice w ofertach

Na pierwszy rzut oka każde biuro księgowe we Wrocławiu oferuje identyczne usługi. Dopiero dokładnie przejrzenie szczegółów oferty pozwala na odnalezienie zasadniczych różnic. Warto zwrócić na nie uwagę, gdyż rozbudowana oferta biura świadczy o bogatym doświadczeniu firmy księgowej. Natomiast im większe doświadczenie, tym zewnętrzna księgowość we Wrocławiu będzie świadczona na wyższym poziomie.

 

Biuro księgowe we Wrocławiu z certyfikatem czy bez

Wysoką jakość świadczonych usług księgowych potwierdzi posiadany przez biuro rachunkowe we Wrocławiu certyfikat. Dokumenty certyfikacyjne mogą być wystawione przez różne firmy. Certyfikat wystawiony przez Centrum Informacji Księgowej potwierdza, że dane biuro rachunkowe we Wrocławiu świadczy usługi na wysokim poziomie. Natomiast zewnętrzny księgowy we Wrocławiu, w którego posiadaniu jest dokument wydany przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, z pewnością posiada szeroką i specjalistyczną wiedzę z zakresu księgowości. Weryfikacja informacji, czy dane biuro rachunkowe we Wrocławiu jest certyfikowane, nie jest trudne. Można w tym celu przejrzeć wykaz podmiotów certyfikowanych, który jest dostępny na stronach wyżej wskazanych firm. Jednak praktyczniejszym rozwiązaniem jest złożenie do Centrum Informacji Księgowego konkretnego zapytania, czy dane biuro rachunkowe we Wrocławiu posiada stosowny certyfikat.

 

Specjalistyczne usługi księgowe we Wrocławiu

Głównym zadaniem każdego biura rachunkowego jest prawidłowe rozliczanie swoich klientów. Jednak duża konkurencja na rynku wymaga, aby biuro księgowe we Wrocławiu poszerzało swoją ofertę. Jej rozbudowa wiąże się często z wypracowaniem konkretnej specjalizacji biura. Zewnętrzna księgowość we Wrocławiu nie tylko zadba o prawidłowe prowadzenie dokumentacji księgowej klienta, ale również będzie stanowiła dodatkowe wsparcie w wielu innych aspektach. Jakie ponadstandardowe usługi może zaoferować księgowy we Wrocławiu? Optymalizacja polityki podatkowej firmy, przeprowadzenie wewnętrznych audytów, wsparcie w pozyskania dodatkowego finansowania dla przedsiębiorstwa, przeprowadzanie szkoleń BHP czy wynajem wirtualnego biura to tylko przykłady usług, które coraz częściej oferuje biuro rachunkowe we Wrocławiu. Profesjonalna księgowość we Wrocławiu może zająć się również windykacją nieuregulowanych przez kontrahentów należności.

Oczywiście zakres usług i specjalizacji powinien być w pełni dopasowany do charakteru prowadzonej działalności gospodarczej. Biznesem, który eksportuje swoje towary z pewnością nie będzie zainteresowany usługą wirtualnego biura. Jednak tym, na czym najbardziej będzie mu zależało, to profesjonalne rozliczanie realizowanych transakcji zagranicznych. Dlatego zanim wybierze się konkretne biuro księgowe we Wrocławiu, należy w pierwszej kolejności określić rodzaj poszukiwanych usług.

 

Przykładowe usługi księgowe we Wrocławiu

Wyspecjalizowane biuro rachunkowe ma szansę na skuteczną dyskwalifikację swojej konkurencji. Poniżej przykładowe usługi księgowe we Wrocławiu, które wyróżniają się na tle innych ofert.

Biuro rachunkowe JWW Sp. z o.o. oprócz standardowych usług księgowych proponuje swoim klientom pełne wsparcie w zakresie uruchamiania działalności, prowadzeniem monitoringu finansowych przepływów w firmie, doradztwo biznesowe i przeprowadzenie biznesowych analiz oraz pomoc w procesie likwidacji spółki.

Konkurencyjne biuro rachunkowe we Wrocławiu GRAFTAX proponuje wsparcie w pozyskiwaniu finansowania dla przedsiębiorstw. Ponadto jest w stanie przygotować dla swoich klientów wycenę ich przedsiębiorstw oraz raporty menadżerskie prezentujące sytuację finansową i ogólną kondycję firmy.

Natomiast Actus Kancelaria Rachunkowa specjalizuje się we zwrocie podatku za granicy, sporządzaniu wniosków kredytowych czy rozliczaniem podatku VAT od materiałów budowlanych.

 

Księgowość we Wrocławiu – tradycyjna lub internetowa

Różnice w ofercie usług biur rachunkowych wynikają również ze zmieniających się trendów komunikacyjnych. Owszem, tradycyjne usługi księgowe we Wrocławiu, w ramach których przedsiębiorca ma obowiązek osobistego dostarczenia dokumentów do biura, są jeszcze najpopularniejszą formą usług. Jednak coraz częściej zewnętrzny księgowy we Wrocławiu kontaktuje się ze swoim klientem za pośrednictwem kanałów elektronicznych. Internetowa księgowość we Wrocławiu, w ramach której dokumenty są dostarczane do biura w formie skanów, coraz częściej pojawia się w ofercie usług księgowych. Co więcej, elektroniczny charakter tych usług nie ogranicza się jedynie do przesyłania przez podatnika dokumentacji mailem. Biuro rachunkowe we Wrocławiu coraz częściej wykorzystuje elektroniczne kanały do kontaktu z organami podatkowymi. Składanie elektronicznych deklaracji do urzędu skarbowego czy ZUS pozwoli stają się standardem. Usługi księgowe we Wrocławiu świadczone z pośrednictwem internetu pozwalają przedsiębiorcy zaoszczędzić czas, który musiałby poświęcić na dojazdy do biura. Skracają również czas, w jakim dostarczane są dokumenty do poszczególnych instytucji.

 

Indywidualne konto klienta

Jeśli nawet księgowość we Wrocławiu nie jest świadczona drogą elektroniczną, to coraz częściej biuro rachunkowe we Wrocławiu udostępnia swoim klientom dedykowane konta na swoich stronach internetowych. Klient logując się na nie, uzyskuje podgląd w realizowane przez biuro księgowe we Wrocławiu rozliczenia. W zależności od zaawansowania oferowanych usług, indywidualne konto może ułatwiać również kontakt przedsiębiorcy z biurem. Poza tym – w niektórych wariantach usług – obsługujący danego klienta księgowy we Wrocławiu może wprowadzać na jego elektroniczne konto wszystkie istotne informacje dotyczące chociażby zmian w prawie podatkowym. Z jednej strony korzystanie z indywidualnego konta jest wygodne. Z drugiej, dzięki stosowanym narzędziom autoryzacyjnym (login i hasło do konta), bezpieczne.

Udostępnianie wzorów dokumentów

Niejedno biuro rachunkowe we Wrocławiu udostępnia w ramach swojej oferty wzory najczęściej potrzebnych formularzy. Chociażby na stronie Biura Rachunkowego NOBIS można znaleźć wzór m.in. zaświadczenia o zarobkach, umów cywilno-prawnych czy dokumentów pracowniczych (ewidencja czasu pracy, formularz osobowy itd.). Możliwość skorzystania z gotowych formularzy jest znacznym ułatwieniem dla zapracowanego przedsiębiorcy. Pobierając wzór ze strony internetowej biura rachunkowego, ma się pewność, że jest on właściwie przygotowany.

 

Promocje dla klientów

Zewnętrzna księgowość we Wrocławiu szczególnie docenia swoich nowych klientów. Przejawia to w formie promocyjnych cen na swoje usługi.

Nowi klienci często mogą liczyć na rabat przez pierwszy miesiąc współpracy. W zależności od oferty biura może on sięgnąć nawet 50%, co przekłada się nawet na kilkaset złotych oszczędności. Jeśli zawarta z biurem umowa dotyczy długofalowej współpracy, to biuro księgowe we Wrocławiu oferuje 50% rabat na usługi aż przez trzy miesiące.

Zewnętrzny księgowy we Wrocławiu oferuje również preferencyjne ceny przedsiębiorcom, którzy przenieśli swoją księgowość z konkurencyjnej firmy. W tym przypadku promocyjna cena również dotyczy najczęściej jednomiesięcznej opłaty, a rabat również może wynieść 50%.

Biuro rachunkowe we Wrocławiu docenia także klientów polecających jego usługi. Jeśli przedsiębiorca namówił znajomego do korzystania z oferty danego biura, może liczyć na miesięczny rabat na swoje usługi. Jego wysokość jest wprawdzie zależna od wysokości opłat namówionego klienta. Jednak w sytuacji, kiedy nowy klient korzysta z wysokopłatnych usług, to osoba polecająca ma szansę na miesięczną darmową obsługę swojej firmy.

 

Usługi księgowe we Wrocławiu – od czego zależą ceny

Zewnętrzna księgowość we Wrocławiu wycenia swoje usługi w oparciu o różne czynniki. Bezpośredni wpływ na wysokość miesięcznych opłat ma forma prowadzonej działalności. Przykładowo rozliczenie ok. 50 dokumentów w postaci księgi przychodów i rozchodów dla działalności gospodarczej kosztuje min. 200 zł netto miesięcznie. W porównaniu zaksięgowanie takiej samej liczby dokumentów dla spółki w formie ksiąg handlowych może być droższe nawet o 500 zł netto w skali miesiąca.

Wpływ na koszty usług księgowych ma również forma opodatkowania przedsiębiorcy. Rozliczenie osoby niebędącej płatnikiem VAT jest średnio 50 zł netto tańsze niż usługi księgowe we Wrocławiu dla płatnika podatku.

Od czego jeszcze biuro rachunkowe we Wrocławiu uzależnia koszt swoich usług? Standardowo miesięczna opłata zależna jest od liczby księgowanych dokumentów. Istotna jest również lokalizacja przeprowadzanych transakcji. Rozliczanie kontraktów międzynarodowych nie tylko więcej kosztuje, ale również wymaga specjalistycznej wiedzy w tym zakresie. Każda ponadstandardowa usługa -np. wirtualne biuro, szkolenia BHP, doradztwo prawno-podatkowe – również są dodatkowo płatne. Dlatego też ważne jest, aby zarówno dokładny cennik usług standardowych i dodatkowych, jak również wykaz czynników wpływających na zwiększenie opłat były jasno określone w zawartej umowie. Dzięki temu zewnętrzna księgowość we Wrocławiu nie zaskoczy właściciela przedsiębiorstwa kolosalnym rachunkiem za swoje usługi.

 

Wysokość opłat za usługi księgowe we Wrocławiu

Koszty rozliczania ryczałtu ewidencjonowanego

Wysokość miesięcznej opłaty za księgowość w zakresie rozliczania ryczałtu ewidencjonowanego zależna jest od formy opodatkowania klienta. Jeśli przedsiębiorca nie jest płatnikiem VAT, koszt miesięcznej obsługi księgowej we Wrocławiu – przy księgowaniu do 20 dokumentów – będzie wahał się w granicach 70-130 zł netto. Natomiast jeśli rozliczenie ryczałtu będzie dotyczyło płatnika VAT, księgowość we Wrocławiu będzie droższa o ok. 50 zł netto. Należy również pamiętać, że całkowity koszt obsługi księgowej zależny jest od ilości rozliczanych dokumentów.

Porównując stawki we Wrocławiu ze średnimi ogólnopolskimi kosztami rozliczania ryczałtu ewidencjonowanego (ok. 102 zł netto/miesiąc), są one porównywalne.

 

Koszty prowadzenia księgi przychodów i rozchodów (KPiR)

Analogicznie jak w przypadku ryczałtu ewidencjonowanego, wysokość opłat za prowadzenie KPiR zależy od formy opodatkowania przedsiębiorcy. Jeśli nie jest on płatnikiem VAT, a w ciągu miesiąca rozlicza do 20 dokumentów, to opłaty w tym zakresie wahają się w granicach 100-120 zł netto. Jeśli rozliczenie dotyczy zaś płatnika VAT, ceny usług oscylują w granicach 150-200 zł netto miesięcznie. Miesięczny koszt wzrasta oczywiście wraz z liczbą uwzględnionych w rozliczeniu dokumentów.

W porównaniu ze średnią krajową stawką za prowadzenie KPiR, która wynosi 126 zł netto/miesiąc, księgowość we Wrocławiu w tym zakresie nie należy do najtańszych.

 

Koszty rozliczania ksiąg handlowych

W przypadku konieczności prowadzenia ksiąg handlowych, zewnętrzny księgowy we Wrocławiu ceni sobie tego rodzaju usługę w granicach 495-600 zł netto miesięcznie. Cena jest zależna od formy prowadzonej działalności i może być zróżnicowana dla spółek, fundacji czy stowarzyszeń.

W porównaniu ze stawką ogólnopolską – 488 zł netto – usługi księgowe we Wrocławiu w zakresie prowadzenia ksiąg handlowych są droższe.

 

Koszty usług kadrowo-płacowych

Przedsiębiorcy coraz częściej decydują się także na outsourcing usług księgowo-płacowych. Ich koszt zależny jest chociażby od rodzaju umowy, jaka jest zawarta z pracownikiem danej firmy. Średni miesięczny koszt obsługi kadrowo-płacowej waha się w przedziale 20-45 zł netto. Wskazany przedział dotyczy rozliczania osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracę. W przypadku umów cywilno-prawnych jest z reguły niższa o ok. 10 zł netto. Koszty obsługi kadrowo-płacowej są zbliżone do średniej krajowej stawki, która wynosi ok. 30 zł netto miesięcznie.

 

Koszty usług ponadstandardowych

Oprócz wymienionych wyżej usług, biuro księgowe we Wrocławiu coraz częściej oferuje wsparcie w o wiele szerszym zakresie. Należy jednak pamiętać, że tzw. usługi ponadstandardowe wiążą się z dodatkowym kosztem doliczonym do miesięcznej opłaty, jaką nalicza księgowość we Wrocławiu. Za co biuro rachunkowe we Wrocławiu może zażyczyć sobie dodatkową opłatę?

Usługi dodatkowo płatne dotyczą z reguły usług wymagających przeprowadzenia zaawansowanych działań bądź analiz. Przykładem może być chociażby opracowanie zakładowego planu kont, którego koszty kształtują się w granicach 500 zł netto miesięcznie. Podobna stawka dotyczy opracowania polityki rachunkowości firmy.

Dodatkowa opłata będzie naliczona również za przygotowanie wniosku kredytowego. Ceny za tego rodzaju usługi zaczynają się od 50 zł netto i zależą od poziomu skomplikowania opracowywanego wniosku.

Biuro rachunkowe we Wrocławiu coraz częściej oferuje swoim klientom również usługę wirtualnego biura. Miesięczny koszt podstawowego wariantu usługi to ok. 150 zł netto. Im bardziej rozbudowana oferta wirtualnego biura, tym miesięczna opłata za jego wynajem wyższa.

 

Dlaczego warto korzystać z zewnętrznego biura rachunkowego

Działalność bardziej opłacalna

Współczesne biuro rachunkowe we Wrocławiu to nie tylko gwarancja prawidłowo prowadzonej rachunkowości, ale również profesjonalne ciało doradcze w zakresie optymalizacji polityki rachunkowej firmy. Przedsiębiorca jest często zapracowaną osobą, która nie ma czasu wtajemniczać się w zaawansowane meandry rachunkowości. Jednak aby z tego powodu nie zmarnować okazji do zoptymalizowania kosztów swojej działalności, warto wykorzystać rozwiązania, które podpowiada zewnętrzny księgowy we Wrocławiu. Jego doświadczenie i szeroka wiedza z pewnością przełożą się na opłacalne dla jego klienta rady. Dlatego nie warto ograniczać swojej współpracy z biurem rachunkowym jedynie do prowadzenia księgowości w podstawowym zakresie.

 

Ocena potencjalnych ryzyk

Doświadczona księgowość we Wrocławiu pomoże również ocenić ryzyko planowanych działań w zakresie księgowości czy opodatkowania firmy. Biznesmen, który nie jest podatkowym specjalistą, nie będzie w stanie przewidzieć skutków niektórych swoich decyzji. Biuro rachunkowe we Wrocławiu, którego mocną stroną jest wieloletnie doświadczenie i obsługa różnorodnych klientów, nie tylko oceni ryzyko planowanego działania, ale również przestrzeże przed rozwiązaniami wysoko ryzykownymi. Wprawdzie tak wysoko specjalistyczne usługi księgowe we Wrocławiu mogą wiązać się z większymi kosztami. Jednak w porównaniu ze ewentualnymi stratami poniesionymi na wskutek nierozważnych decyzji miesięczna opłata za profesjonalną księgowość we Wrocławiu nie będzie wcale duża.

 

Księgowość w jak najlepszym porządku

Prowadzenie rachunkowości w prawidłowy sposób jest niezwykle ważne dla każdej firmy, gdyż bezpośrednio rzutuję na jej kondycję finansową. Dlatego przedsiębiorcy powinni dołożyć wszelkich starań, aby była prowadzona w sposób uporządkowany i systematyczny. Zewnętrzne biuro rachunkowe we Wrocławiu, które przejmuje pełną odpowiedzialność za poprawność rozliczeń, z pewnością zadba o odpowiedni porządek gromadzonej dokumentacji. Usługi księgowe prowadzone w sposób uporządkowany nie tylko będą przekładać się na poprawność rozliczeń, ale również ułatwią zorientować się w niej samemu przedsiębiorcy. Będzie to szczególnie ważne na wypadek ewentualnej kontroli skarbowej. Należy bowiem pamiętać, że chociaż rachunkowością zajmuje się zewnętrzna księgowość we Wrocławiu, to pełną odpowiedzialność za ewentualne błędy w rozliczeniach podatkowej firmy ponosi jej właściciel. Uporządkowana dokumentacja księgowa i wsparcie doświadczonego księgowego z pewnością ułatwi wyjaśnienie organowi podatkowemu ewentualnych niejasności.

 

Wsparcie w prowadzeniu dokumentacji

Zewnętrzne biuro rachunkowe we Wrocławiu z reguły reprezentuje również swojego klienta przed najważniejszymi instytucjami, tj. urzędem skarbowym i ZUS. Księgowy we Wrocławiu, obsługujący daną firmę, w jej imieniu składa wszystkie obligatoryjne deklaracje i formularze. Dzięki temu przedsiębiorca nie musi zaprzątać sobie głowy zarówno terminami, w jakich należy złożyć daną dokumentację ani również dbałością o prawidłowe wypełnienie poszczególnych dokumentów. Co więcej, niemal pewne jest, że wypełnienie deklaracji podatkowej niezorientowanemu w prawie podatkowym przedsiębiorcy zajęłoby sporo czasu. Biuro rachunkowe we Wrocławiu, dla którego wypełnianie podobnych formularzy jest przysłowiowym chlebem powszednim, uzupełni wszystkie dane w niewielkim czasie. Ponadto powierzenie dokumentacji księgowej doświadczonemu zespołowi daje gwarancję, że zostanie ona zarówno poprawnie wypełniona, jak też złożona w terminie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *