Biuro rachunkowe Lublin – ceny oraz różnice, jak wybrać najlepszą firmę księgową w Lublinie
BIURO Rachunkowe Lublin. ➜ KOSZT
28 czerwca 2017
Biuro rachunkowe Łódź – ceny oraz różnice, jak wybrać najlepszą firmę księgową w Łodzi
BIURO Rachunkowe Łódź. ➜ KOSZT
28 czerwca 2017
Biuro rachunkowe Szczecin – ceny oraz różnice, jak wybrać najlepszą firmę księgową w Szczecin

Zewnętrzne usługi księgowe w Szczecinie znajdują stale coraz więcej zwolenników. Księgowy w Szczecinie z zewnątrz jest nie tylko tańszy, ale również bardziej doświadczony. Nie można jednak zapominać, że w przypadku jakichkolwiek błędów w prowadzonej rachunkowości, odpowiedzialność za nie ponosi właściciel przedsiębiorstwa a nie pracownik księgowości.

Biuro księgowe w Szczecinie – zróżnicowanie ofert

Usługi księgowe w Szczecinie świadczone przez poszczególne biura są tylko pozornie do siebie podobne. Wystarczy głębiej wczytać się w ofertę, aby znaleźć zasadnicze różnice. Dotyczą one nie tylko cen, ale przede wszystkim zakresu i specjalizacji usług. Chcąc znaleźć najlepszy wariant dla swojej firmy, przedsiębiorca powinien dokładnie porównać oferty, które proponuje zewnętrzny księgowy w Szczecinie.

Rzetelność potwierdzona certyfikatem

Jedną z zasadniczych różnic, na jaką warto zwrócić uwagę decydując się na konkretne biuro rachunkowe w Szczecinie, jest posiadanie przez nie certyfikatu. Chociaż nie jest on obecnie wymagany przez prawo, cały czas niejedna księgowość w Szczecinie podkreśla, że oferuje certyfikowane usługi księgowe w Szczecinie. Weryfikacja posiadania certyfikatu nie jest wcale skomplikowana. Centrum Informacji Księgowej i Stowarzyszenie Księgowych w Polsce udostępniają na swoich stronach wykaz certyfikowanych biur. Przedsiębiorca może również złożyć do nich specjalne zapytanie, w którym wskaże interesujące go biuro księgowe w Szczecinie.

Biuro rachunkowe w Szczecinie – specjalizacje usług

Współczesne biuro księgowe w Szczecinie to nie tylko właściwe rozliczenie firmowej rachunkowości, lecz coraz częściej kompleksowe wsparcie biznesowe swoich klientów. Zewnętrzny księgowy w Szczecinie proponuje szereg różnych rozwiązań. Do najpopularniejszych należą: doradztwo prawne, prowadzenie audytów biznesowych czy usługa wirtualnego biura. Warto zwrócić uwagę na zakres oferowanych usług. Może bowiem okazać się, że dobre biuro rachunkowe w Szczecinie będzie całościowym wsparciem dla prowadzonego przedsiębiorstwa.

Zewnętrzna księgowość w Szczecinie wyróżnia się również branżami, które jest w stanie obsłużyć. Biorąc pod uwagę lokalizacje biur, często w ich ofertach można znaleźć usługi dedykowane… marynarzom. Wyspecjalizowana księgowość w Szczecinie jest niezwykle istotna dla przedsiębiorców, których działają w oryginalnej branży czy na wielu rynkach. Nie każdy księgowy w Szczecinie będzie w stanie rozliczyć kontrakty transgraniczne, import/eksport towarów czy działalność w specyficznej branży (np. medycznej, aptekarskiej). Dlatego, aby przedsiębiorca miał pewność, że jego rozliczenia będą prowadzone prawidłowo, w pierwszej kolejności powinien sprawdzić, czy interesujące go biuro rachunkowe w Szczecinie jest w stanie sprostać wymaganiom jego biznesu.

Biuro księgowe w Szczecinie – przykłady specjalizacji

Zasadnicze różnice w specjalizacjach i usługach biur rachunkowych najłatwiej zauważyć przy porównaniu konkretnych ofert.

Kancelaria Podatkowa Gorczyca&Kozłowska sp. z o.o. specjalizują się w kilku kwestiach, m.in. rozliczaniu marynarzy, rozliczaniu dochodów zza granicy, wynajmie wirtualnego biura czy opodatkowaniu wynajmu.

Trames – biuro rachunkowe w Szczecinie proponuje swoim klientom usługi controllingu finansowego, którego przeprowadzenie pozwoli na rzetelną ocenę kondycji przedsiębiorstwa i będzie ułatwieniem w podejmowaniu istotnych biznesowych decyzji.

MH Biuro Rachunkowe w Szczecinie rozszerza swoją ofertę o kompleksowe doradztwo podatkowe oraz o wsparcie klientów przy zakładaniu różnorodnych spółek.

Biuro rachunkowe Conte proponuje swoim klientom również pomoc prawną dotyczącą działalności ich przedsiębiorstw.

Natomiast HDL Biuro Rachunkowe w Szczecinie gwarantuje doradztwo w zakresie otwierania działalności gospodarczej czy minimalizacji podatkowej jej prowadzenia.

Księgowość w Szczecinie – opłaty stałe i elastyczne

Sposób rozliczania usług rachunkowych jest zależny od oferty, jak proponuje konkretne biuro rachunkowe w Szczecinie. Z reguły koszt ma dwie formy: opłaty stałej i elastycznej. Pierwsza z nich ma formę miesięcznego abonamentu, w ramach którego zagwarantowane są określone usługi księgowe w Szczecinie. Ten wariant rozliczania polecany jest przedsiębiorcom o dochodach na jednakowym poziomie i zbliżonej, miesięcznej liczbie dowodów księgowych.

Drugi wariant polega na uzależnieniu miesięcznej opłaty od tego, jakie usługi księgowe w Szczecinie wykorzystał przedsiębiorca w danym miesiącu. To rozwiązanie pozwala na dostosowanie wysokości opłat do zmiennych okresów zarobkowych przedsiębiorstwa. Wynagrodzenie, jakie zażyczy sobie biuro rachunkowe w Szczecinie w tym modelu rozliczeń, będzie zależne od ilości księgowanych w danym miesiącu dokumentów oraz rodzaju zapewnionych klientowi usług.

W przypadku opłat za usługi księgowe w Szczecinie warto zwrócić uwagę na rozróżnienie cennika opłat podstawowych i dodatkowych. Rozliczanie KPiR, ryczałtu czy ksiąg handlowych to standardowe usługi księgowe, których koszt będzie uwzględniany w miesięcznej opłacie. Istnieje jednak szereg usług, które nie są objęte miesięcznym abonamentem, a ich koszt będzie naliczany dodatkowo do faktury za usługi księgowe w Szczecinie. Przykładem usług ponadstandardowych są usługi doradcze, wynajem wirtualnego biura czy przygotowanie sprawozdania finansowego.

Kontakt osobisty bądź zdalny

Biuro księgowe w Szczecinie dostosowuje swoje usługi do nowoczesnych rozwiązań. Coraz częściej umożliwia przesyłanie dokumentów drogą elektroniczną za pośrednictwem specjalistycznych programów. Oprogramowanie dedykowane obsłudze księgowej gwarantuje pełne bezpieczeństwo przesyłanych dokumentów księgowych. Dla ułatwienia całego procesu biuro rachunkowe w Szczecinie często udostępnia na swojej stronie www panel klienta, za pośrednictwem którego przedsiębiorca nie tylko przekazuje dokumentację, ale również ma stały podgląd w prowadzone rozliczenia. Zdalne usługi księgowe w Szczecinie są dużą oszczędnością czasu dla przedsiębiorcy, który nie musi osobiście pojawiać się w biurze rachunkowym.

Co wpływa na koszt usług księgowych?

Biuro rachunkowe w Szczecinie, wyceniając swoje usługi, zwraca uwagę na kilka kluczowych parametrów dotyczących prowadzonej przez klienta działalności.

W pierwszej kolejności istotna jest forma prawna prowadzonej firmy. Dlaczego księgowość w Szczecinie zwraca na to uwagę? Bowiem zupełnie inny zakres usług jest potrzebny przy rozliczaniu jednoosobowej działalności niż przy prowadzeniu księgowości chociażby dla spółki z o.o. Ponadto im bardziej skomplikowana forma prawna przedsiębiorstwa, tym księgowy w Szczecinie musi wykazać się większą wiedzą specjalistyczną i praktycznym doświadczeniem.

W części usług to forma opodatkowania warunkuje wysokość naliczanych opłat. Dotyczy to zróżnicowania klientów na płatników czynnych/zwolnionych z VAT. Różnice cenowe w rozliczeniu tych dwóch grup podatników przy tych samych usługach mogą wynieść nawet kilkadziesiąt złotych miesięcznie.

Księgowość w Szczecinie uzależnia swój cennik również od specyfiki rozliczanego przedsiębiorstwa. Dotyczy ona zarówno branży, jak i rynku, na którym prowadzone są transakcje.

Ponadto bezpośrednio na koszt usług księgowych wpływa również miesięczna liczba rozliczanych dokumentów. Im ich więcej, tym opłata za usługi księgowe w Szczecinie również będzie wzrastać.

Wysokość opłat za usługi księgowe w Szczecinie

Wynagrodzenie za ryczałt ewidencjonowany

Biuro rachunkowe w Szczecinie coraz rzadziej uzależnia opłatę za rozliczanie ryczałtu ewidencjonowanego od formy opodatkowania przedsiębiorstwa. Usługi księgowe w Szczecinie w zakresie rozliczania ryczałtu ewidencjonowanego wahają się w granicach 120-150 zł netto miesięcznie. Jeśli któreś biuro stosuje zróżnicowane ceny dla płatników i nie płatników VAT, to ci drudzy mogą liczyć na upust w granicach 20 zł netto/m-c.

Biuro rachunkowe w Szczecinie proponuje stawki porównywalne ze stawkami ogólnopolskimi, która wynosi średnio ok. 102 zł netto/m-c.

Wynagrodzenie za księgę przychodów i rozchodów (KPiR)

Zewnętrzny księgowy w Szczecinie różnicuje koszt prowadzenia KPiR w zależności od formy opodatkowania klienta. Przedsiębiorca będący płatnikiem VAT musi liczyć się z miesięcznym koszt w granicach 230-400 zł netto. Powyższa stawka dotyczy sytuacji, w której biuro rachunkowe w Szczecinie będzie rozliczać max. 50 dowodów księgowych w miesiącu.

W przypadku przedsiębiorców niebędących płatnikami VAT różnica w cenie może wynieść nawet kilkaset złotych miesięcznie. Biuro księgowe w Szczecinie wycenia usługi dla tego rodzaju podmiotu w granicach 150-300 zł netto (przy księgowaniu do 50 dokumentów).

Stawki za usługi księgowe w Szczecinie za rozliczanie KPiR – w porównaniu ze stawką krajową – są stosunkowo drogie. Średnia ogólnopolska stawka w tym zakresie wynosi ok. 126 zł netto/m-c.

Wynagrodzenie za księgi handlowe

Prowadzenie ksiąg handlowych przez biuro rachunkowe w Szczecinie wiąże się z dość wysokimi kosztami. Średnia opłata za rozliczenie do 50 wpisów księgowych to w przypadku tego miasta koszt rzędu 500-1000 zł netto miesięcznie. Oczywiście wraz ze wzrostem liczby dokumentów, biuro rachunkowe w Szczecinie podnosi swoje ceny w tym zakresie.

Prowadzenie ksiąg handlowych przez księgowość w Szczecinie jest stosunkowo drogie również w zestawieniu ze średnią krajową stawką za ten wariant usług. W Polsce średnia miesięczna opłata wynosi ok. 488 zł netto. W niektórych przypadkach księgowy w Szczecinie liczy sobie dwa raz więcej.

Wynagrodzenie za kadry i płace

Standardową usługą, jaką proponuje niemal każde biuro rachunkowe w Szczecinie, jest obsługa kadrowo-płacowa. Zlecenie jej księgowym zwalnia przedsiębiorcę od pamiętania o niezbędnych terminach opłacania składek, wypłacania wynagrodzenia itp. Co ważne, zwalnia od pamiętania, a nie płacenia!

Biuro księgowe w Szczecinie prowadzi kadry i płace w sposób kompleksowy. Nie tylko nadzoruje terminowość wypłat i opłacania składek pracowniczych, ale prowadzi również akta osobowe itd. Księgowy w Szczecinie wycenia tego rodzaju usługi średnio w przedziale 35-60 zł netto/os. Oczywiście jeśli w grę wchodzi obsługa dużej ilości pracowników, istnieje możliwość indywidualnego negocjowania stawek.

W odniesieniu do ceny ogólnokrajowej – ok. 30 zł netto/os. – zewnętrzna księgowość w Szczecinie jest o wiele droższa w zakresie obsługi kadrowo-płacowej.

Usługi księgowe w Szczecinie za dodatkową opłatą

Oprócz typowych usług, biuro rachunkowe w Szczecinie jest w stanie zaoferować szereg usług dodatkowych. Co ważne, nie są one objęte standardową opłatą i ich koszt będzie doliczony dodatkowo do miesięcznego abonamentu.

Usługi księgowe w Szczecinie dodatkowo płatne są bardzo zróżnicowane. Przedsiębiorca może mieć naliczoną dodatkową opłatę chociażby za sporządzenie deklaracji podatkowej (ok. 30 zł netto/szt.), przygotowanie rocznego zeznania z odliczeniami (od 40 zł netto/szt.), sporządzenie wniosku o indywidualną interpretację podatkową (ok. 100 zł netto/szt.) czy poradę podatkową (od 100 zł netto).

Jednak jedną z najdroższych usług dodatkowych jest sporządzenie rocznego sprawozdania finansowego, które jest obowiązkowe dla spółek. Biuro rachunkowe w Szczecinie wycenia średnio tę usługę w wysokości 1000 zł netto. Czasem księgowość w Szczecinie oczekuje zapłaty równej miesięcznej obsłudze danego klienta.

Znajomość cennika usług podstawowych i dodatkowych jest bardzo istotna. Jeśli klient będzie świadomy usług, za jakie będzie musiał dodatkowo płacić, nie będzie niemiło zaskoczony w momencie otrzymania wyższej faktury za usługi księgowe w Szczecinie. Ponadto biuro rachunkowe w Szczecinie, chcąc uczciwe podchodzić do współpracy, powinno zawrzeć dokładny cennik w podpisywanej z przedsiębiorcą umowie.

Biuro rachunkowe w Szczecinie – plusy korzystania

Opłacalne rozwiązanie dla firm

Jednym z zasadniczych atutów zewnętrznej księgowości jest opłacalność jej usług. Chodzi tu nie tylko o cenę, jaką proponuje zewnętrzny księgowy w Szczecinie, która wielokrotnie jest niższa niż koszt utrzymania etatu wewnętrznego księgowego w firmie. Profesjonalne biuro księgowe w Szczecinie pomoże swoim klientom również zoptymalizować koszty prowadzenia działalności. Wystarczy, że dobierze najkorzystniejszą formę opodatkowania i podpowie kilka innych rozwiązań korzystnych dla danej firmy. Biznesmen, który cały dzień jest zajęty realizacją kontraktów i transakcji, nie ma z reguły pojęcia o tym, co powinien zrobić, aby koszty działalności jego firmy były niższe. Doświadczony księgowy w Szczecinie bez problemu znajdzie korzystne rozwiązania.

Kompleksowe wsparcie

Ze względu na ciągle rosnącą ofertę zewnętrznej księgowości biuro rachunkowe w Szczecinie staje się dla przedsiębiorców cennym ciałem doradczym. Możliwość pozyskania w jednym miejscu porad podatkowych, finansowych czy prawnych jest dla biznesmena wygodnym i opłacalnym rozwiązaniem. Tym bardziej, że w przypadku wysoko wyspecjalizowanej działalności poszczególne jej sfery – podatkowa, prawna i finansowa – wzajemnie się przenikają. Obsługa wszystkich zagadnień przez jedno biuro księgowe w Szczecinie gwarantuje kompleksowe ujęcie tematu, a tym samym znalezienie najbardziej optymalnego rozwiązania problemu.

Kompetentne przedstawicielstwo

Zewnętrzny księgowy w Szczecinie to bardzo często również reprezentant swojego klienta w urzędach podatkowych. Przedsiębiorca, który nie jest zorientowany w szczegółach dotyczących firmowych rozliczeń, może pogubić się w urzędowych formularzach i procedurach. Księgowość w Szczecinie, która na co dzień zajmuję się tymi zagadnieniami, z pewnością lepiej załatwi szereg firmowych spraw. Świadomość, że to biuro rachunkowe w Szczecnie dopełni za biznesmena wszystkich niezbędnych formalności sprawia, że przedsiębiorca jest spokojny o zagadnienia podatkowe. Nie można jednak zapominać, że każdy może się pomylić. Na wypadek wykrycia błędu w rozliczeniach podatkowych – nawet jeśli rachunkowość prowadzi zewnętrzne biuro księgowe w Szczecinie – odpowiedzialność przed organem podatkowym ponosi przedsiębiorca, a nie zewnętrzny księgowy w Szczecinie. Zaufanie do biura rachunkowe w Szczecinie jest ważne, jednak nie może być bezgraniczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *