Biuro rachunkowe Szczecin – ceny oraz różnice, jak wybrać najlepszą firmę księgową w Szczecin
BIURO Rachunkowe Szczecin. ➜ KOSZT
28 czerwca 2017
Sale konferencyjne Kraków – koszt wynajmu sal konferencyjnych w Krakowie
Sale konferencyjne Kraków – koszt wynajmu sal konferencyjnych w Krakowie
29 czerwca 2017
Biuro rachunkowe Łódź – ceny oraz różnice, jak wybrać najlepszą firmę księgową w Łodzi

Zewnętrzne biuro rachunkowe w Łodzi to coraz bardziej popularna opcja, z której korzysta szerokie grono przedsiębiorców. Jednak wybór rzetelnego biura nie jest rzeczą łatwą. Na co warto zwracać uwagę, aby być pewnym, że wybrane usługi księgowe w Łodzi są na najwyższym poziomie?

Zewnętrzny księgowy w Łodzi – najważniejsze różnice

Pozornie usługi księgowe w Łodzi są wszędzie takie same. Przecież biuro rachunkowe w Łodzi nie będzie zajmować się niczym innym niż rozliczaniem swojego klienta. Jednak rosnąca na rynku konkurencja wymaga od biur rozbudowywania swojej oferty. Dlatego biuro księgowe to nie tylko specjalistyczny doradca podatkowy, ale bardzo często również kompleksowe wsparcie przedsiębiorcy.

Rzetelność potwierdzona – certyfikowane biuro rachunkowe w Łodzi

Pierwszą różnicą, którą można bardzo łatwo zweryfikować, jest posiadanie przez biuro rachunkowe w Łodzi certyfikatu. Chociaż nie jest on wymagany przez prawo, jego posiadanie potwierdza fakt, że wybrany przez przedsiębiorcę zewnętrzny księgowy w Łodzi stale podwyższa swoje kwalifikacje. A co za tym idzie, oferuje swoim klientom wysokiej jakości usługi księgowe w Łodzi.

Przedsiębiorca może bardzo szybko zweryfikować, czy interesująca go księgowość w Łodzi jest certyfikowana. Wystarczy odwiedzić strony chociażby Centrum Informacji Księgowej czy Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, na których są dostępne rejestry certyfikowanych biur. Drugim wariantem jest możliwość złożenia zapytania o konkretne biuro rachunkowe w Łodzi do powyższych instytucji.

Biuro rachunkowe w Łodzi – wyspecjalizowana oferta

Przedsiębiorca, którego interesuje zewnętrzna księgowość w Łodzi, powinien kierować się indywidualnymi potrzebami własnej firmy w zakresie rachunkowości. Wprawdzie każdy księgowy w Łodzi będzie w stanie poprowadzić podstawową księgowość. Jednak nie każda zewnętrzna księgowość w Łodzi poradzi sobie z rozliczeniem transakcji międzynarodowych czy poprowadzeniem rachunkowości dla spółki komandytowej. Dlatego przed podpisaniem umowy właściciel firmy musi upewnić się, że dane biuro rachunkowe w Łodzi sprosta rachunkowym potrzebom jego biznesu.

Wyspecjalizowana księgowość w Łodzi – przykłady

Specjalizacja biur rachunkowych dotyczy coraz częściej nie tylko kwestii prowadzenia księgowości. Coraz częściej zewnętrzna księgowość w Łodzi – wychodząc naprzeciw potrzebom klientów – oferuje dodatkowe usługi wspierające biznes.

Biurem rachunkowym, które wyróżnia się na rynku ze względu na swoją specjalizację, jest biuro rachunkowe w Łodzi Profais. Dzięki współpracy biura z Taxxo, oferuje swoim klientom wsparcie nie tylko w tradycyjnej księgowości, ale również w przygotowaniu dokumentacji do urzędów zlokalizowanych poza granicami kraju. Profais specjalizuje się uzyskaniu zasiłków i zwrotów podatku za granicą, m.in. w Holandii, w Niemczech czy w USA.

Biuro rachunkowe Konsens oferuje usługi księgowe w Łodzi dedykowane ściśle określonym klientom, tj. osobom samozatrudnionym, firmom prowadzących księgę podatkową, spółkom komandytowym i spółkom z o.o. Wyróżnikiem oferty biura jest również możliwość korzystania z e-księgowości pozwalającej chociażby na wystawianie faktur z każdego miejsca.

Nietypową ofertę posiada biuro rachunkowe Taxform. Swoje usługi księgowe w Łodzi kieruje nie tylko do przedsiębiorców, ale również do… rolników. Ponadto firma specjalizuje się w rozliczaniu fundacji i stowarzyszeń, jak też w audycie księgowym czy rejestracji i sprzedaży gotowych spółek.

Oryginalne usługi proponuje również ACPAC. To biuro rachunkowe w Łodzi nie tylko zapewnia kompleksowe wsparcie rachunkowe, ale również organizuje cykl szkoleń dla swoich klientów. We współpracy z Akademickim Centrum Szkoleniowym organizuje kursy z zakresu szeroko pojętego biznesu i księgowości.

Biuro Rachunkowe Jagoda oferuje swoim klientom profesjonalne doradztwo podatkowe. Klienci korzystający z jego oferty mogą liczyć na pomoc w optymalizacji kosztów prowadzenia firmy, doradztwa w zakresie wyboru najbardziej optymalnej formy opodatkowania. Poza tym usługi księgowe w Łodzi dotyczą również wsparcia w rozliczeniu pozyskanych unijnych dotacji.

Jak widać, biuro rachunkowe w Łodzi może specjalizować się w różnych dziedzinach. Dlatego warto zapoznać się z dostępnymi na rynku ofertami, aby mieć pewność, że dany księgowy w Łodzi specjalizuje się w branży swojego klienta.

Forma opłaty i dostępne promocje

Zewnętrzna księgowość w Łodzi stosuje dwa modele rozliczenia za swoje usługi. Część biur rachunkowych proponuje klientom stałe abonamenty, w ramach których mają zagwarantowany wachlarz konkretnych usług. Obejmują one najczęściej podstawową księgowość oraz prowadzenie kadr i płac. Stała opłata to dobre rozwiązanie dla przedsiębiorstw, w których działalności liczba księgowanych dokumentów nie ulega drastycznym zmianom.

Jednak ci klienci, których działalność bywa zróżnicowana w poszczególnych miesiącach, korzystniejszym rozwiązaniem jest opłata elastyczna za usługi księgowe w Łodzi. W tym modelu biuro rachunkowe w Łodzi warunkuje należność dla siebie od rodzaju usług, z jakich skorzystał klient w danym okresie rozliczeniowym. Zewnętrzna księgowość w Łodzi będzie wówczas droższa tylko w bardziej intensywnych miesiącach działalności danego przedsiębiorstwa. W okresie stagnacji, gdzie liczba księgowanych dowodów również będzie mniejsza, usługi księgowe w Łodzi będą tańsze.

Niejedno biuro rachunkowe w Łodzi oferuje też atrakcyjne promocje. Skierowane są one z reguły do nowych klientów. Najczęściej spotykanym wariantem jest rabat na usługi księgowe. Jego maksymalna wartość sięga 50% i dotyczy z reguły 1-2 miesięcy współpracy. W wyjątkowych przypadkach biuro księgowe w Łodzi jest w stanie zaoferować możliwość miesięcznej bezpłatnej próby usług.

Co wpływa na wysokość opłat za usługi księgowe w Łodzi?

Koszt usługi księgowej w Łodzi zależny jest od kliku czynników dotyczących rozliczanej działalności. Pierwszym z nich jest rodzaj prowadzonej działalności i jej forma organizacyjna. Oczywiste jest, że im bardziej zawiły rodzaj prowadzonego biznesu (np. spółka z o.o., spółka prawa handlowego), tym bardziej zaawansowana wiedza z zakresu księgowości jest wymagana. Co za tym idzie, wzrasta koszt usługi oferowanej przez biuro rachunkowe w Łodzi. Typowym przykładem jest różnica w opłacie za usługi księgowe w Łodzi dla jednoosobowej działalności gospodarczej i spółki. Prowadzenie KPiR to koszt 120-500 zł netto miesięcznie. Natomiast usługi księgowe w Łodzi w zakresie prowadzenia ksiąg handlowych to koszt od 400 zł netto.

Na rodzaj prowadzonych rozliczeń, a tym samym na wysokość opłat za zewnętrzną księgowość w Łodzi, wpływa również forma opodatkowania przedsiębiorstwa. Wprawdzie księgowy w Łodzi coraz rzadziej różnicuje swój cennik w zależności od tego, czy jego klient jest podatnikiem VAT, zdarzają się jeszcze usługi, w których to właśnie forma opodatkowania warunkuje wysokość miesięcznej opłaty. Różnice między rozliczaniem płatnika i nie płatnika VAT wynoszą nawet 50 zł netto miesięcznie.

Opłata za księgowość w Łodzi uzależniona jest również od liczby rozliczanych dokumentów w miesiącu. Im ich więcej, tym koszty usług wyższe. Aby było łatwiej rozliczyć liczbę uwzględnianych w rozliczeniu dowodów, biuro księgowe w Łodzi często konfiguruje swój cennik usług dla określonej liczby dokumentów (np. do 5, 10 czy 20 dokumentów). Jeśli liczba dowodów księgowych jest duża (ok. 100), niekiedy możliwe jest negocjowanie indywidualnych cen.

Usługi księgowe w Łodzi obejmują często również obsługę kadrowo-płacową. W tym przypadku biuro rachunkowe w Łodzi uzależnia koszt usługi od liczby zatrudnianych pracowników. Niekiedy stawki uzależnione są również od rodzaju zawartych umów z pracownikami (obsługa umów cywilno-prawnych niż obsługa umów o pracę).

Biuro księgowe w Łodzi – ceny

Opłata za ryczałt ewidencjonowany

W przypadku kosztów rozliczania ryczałtu jego cena waha się 100-220 zł netto miesięcznie. W ramach opłaty rozliczane jest do 50 dowodów księgowych. Usługi księgowe uzależniają czasem cenę swoich usług od tego, czy dany klient jest płatnikiem VAT. Jeśli nie jest, miesięczna opłata może być niższa o 20-30 zł netto w skali miesiąca.

W zestawieniu z ogólnokrajową stawką – ok. 102 zł netto – księgowość w Łodzi z zakresu rozliczania ryczałtu ewidencjonowanego jest nieco droższa.

Opłata za księgę przychodów i rozchodów (KPiR)

Podobną zasadę, jak w przypadku ryczałtu, stosuje się również w odniesieniu do KPiR. Koszt miesięcznej usługi – przy założeniu księgowania do 50 dowodów – oscyluje w granicach 180-280 zł netto. W przypadku prowadzenia KPiR biuro rachunkowe w Łodzi coraz rzadziej różnicuje klientów ze względu na fakt bycia płatnikiem VAT.

Porównując ze średnią krajową stawką za prowadzenie KPiR (ok. 126 zł netto), usługi księgowe w Łodzi są znacznie droższe.

Opłata za księgi handlowe

Zewnętrzna księgowość w Łodzi uzależnia koszt rozliczania ksiąg handlowych od liczby księgowanych dokumentów. Ogólna stawka za tę usługę (przy założeniu rozliczenia max. 50 dowodów) waha się w granicach 400-600 zł netto. Różnica nawet 20-30 dokumentów księgowanych w miesiącu to zwiększenie kosztów o ok. 300 zł netto.

Zewnętrzny księgowy w Łodzi – w porównaniu ze stawką ogólnopolską (ok. 488 zł netto) – dość wysoko wycenia swoje usługi.

Opłata za rozliczenia kadrowo-płacowe

Biuro rachunkowe w Łodzi rzadko uzależnia koszt obsługi kadrowo-płacowej od rodzaju zawartych z pracownikami umów. Częściej opłata uzależniona jest od liczby zatrudnionych osób. W wyjątkowych przypadkach biuro księgowe rozlicza zatrudnienie do 2 pracowników bezpłatnie. Jednak bez względu na wielkość zatrudnianego personelu, księgowość w Łodzi życzy sobie z reguły ok. 35 zł netto/os. Ogólna stawka krajowa jest nieco niższa i wynosi

30 zł netto.

Opłaty za usługi dodatkowe

Wybierając biuro rachunkowe w Łodzi, warto pamiętać, że oprócz standardowo płatnych usług zewnętrzny księgowy w Łodzi ma w swojej ofercie usługi płatne dodatkowo. Dobrze jest zapoznać się z ich cennikiem, aby uniknąć w przyszłości przykrej niespodzianki w postaci wysokiej faktury za księgowość w Łodzi.

Standardowo usługą dodatkowo płatną jest przygotowanie korekty deklaracji. Jej koszt to ok. 49 zł netto/szt.

Biuro rachunkowe w Łodzi chętnie wspiera również swoich klientów w trakcie kontroli podatkowej. Jednak taka pomoc również nie jest bezpłatna, a jej średni koszt to ok. 300 zł netto.

Co ważne, biuro księgowe w Łodzi dodatkowo wycenia również opieszałość swojego klienta. W przypadku niektórych ofert naliczana jest dodatkowa opłata (ok. 5 zł netto/wpis) za rozliczenie dowodów dostarczonych po terminie (tj. po 10 dniu miesiąca).

Najbardziej kosztowną usługą jest sporządzanie rocznego sprawozdania finansowego

(obowiązkowe dla spółek), której koszt to z reguły 100% średniego miesięcznego wynagrodzenia za standardowe usługi księgowe w Łodzi.

Oczywiście cennik opłat dodatkowych jest zależny od rodzaju oferowanych przed dane biuro rachunkowe w Łodzi usług. Nie wszystkie bowiem będą w stanie zagwarantować chociażby wsparcie w postępowaniu karno-skarbowym (ok. 500 zł netto). Dlatego wybierając konkretne biuro księgowe w Łodzi, warto zapoznać się z cennikiem usług ponadstandardowych ze względu nie tylko na ich koszt, ale również na tym oferowanych usług.

Biuro rachunkowe w Łodzi – opłacalne rozwiązanie

Doświadczone i opłacalne doradztwo

Zewnętrzna księgowość w Łodzi ma znaczną przewagę nad księgowymi zatrudnianymi w poszczególnych firmach. Wynika to chociażby z szerokiego doświadczenia w rozliczaniu różnorodnych klientów. Zewnętrzny księgowy w Łodzi obsługuje z reguły kilku klientów, a tym samym nabywa cennej praktyki dotyczącej różnych zagadnień. Dzięki temu o wiele łatwiej jest mu zaproponować swoim klientom praktyczne i bardzo często opłacalne dla nich rozwiązania. Ze względu na doświadczenie, biuro księgowe w Łodzi w wielu przypadkach jest też w stanie odradzić swoim klientom rozwiązania dla nich niekorzystne.

Dokumentacja właściwie zorganizowana

Każde biuro rachunkowe w Łodzi dba również o porządek w dokumentacji księgowej swoich klientów. Dobrze zorganizowana księgowość w Łodzi jest istotna w przypadku ewentualnych kontroli podatkowych. Ponadto archiwizowanie dokumentacji przez biuro księgowe w Łodzi wypełnia nałożony na przedsiębiorców obowiązek przechowywania jej przez określony czas.

Kompleksowe wsparcie

Usługi księgowe w Łodzi coraz rzadziej ograniczają się jedynie do rozliczania finansów klienta. Z reguły są to kompleksowe usługi doradcze, które łączą w sobie wsparcie księgowe, prawne i administracyjne. Rzetelny zewnętrzny księgowy w Łodzi to dla przedsiębiorcy cenne ciało doradcze w wielu dziedzinach. Co więcej, bardzo często księgowość w Łodzi to również wsparcie w dopełnianiu szeregu formalności związanych z prowadzoną działalnością.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *